Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: tadeusz2904 » ndz cze 10, 2018 6:36 pm

robbo1 pisze:Może zamiast sporu przeczytajcie sobie książkę ,którą napisał Włodzimierz Tasak :"Reformacja.Sukces czy porażka?
Istniej pozycje polemizujące z naszym wyznaniem,naukami itp.takie jak "W obronie wiary" Włodzimierz Bednarski,z którym miałem sposobność prowadzić udane dyskusje.
Przy czy z jego strony dyskusja to za dużo powiedziane.
Starsze jak:
"Świadkowie Jehowy apostołowie czy intruzi".
Przy czym nie wiem,czy uznać je za wartościowe i przekonujące.
Mnie nie zniechęciły ,chociaż taki był ich cel.
Takich jak tych z serii :
"Biblioteka zagrożeń duchowych"
"Świadkowie Jehowy"Andrzej Wronka,autor innej wydaje w tej serii :Od magii do opętania"wyd.POLWEN
czy "W a l k a na wersety" Z.Marzec,oraz P.Adryszczak wyd.DEHON

Chociaż z tego co widzę najbliżej wam do pozycji takich jak:
" (Nie) warto rozmawiać ze Świadkami Jehowy" Stanisław Jerzy Sylwestrowicz.
Znam te wszystkie pozycje jako "świadek".
Mam kilkanaście innych.
A takie jak "Odnalazłem zagubione owce" Tadeusza Kundy sprawiają,że niektórzy z tych,którzy od nas odeszli nie zrozumieli istoty naszych wierzeń,nie doświadczyli ich wartości.
Jestem otwarty na rozmowy,na próby nawrócenia mnie,poznania sposobów i doświadczenia ich wartości.

Kuz . a Roboo Brzeziński co z tobą zrobić.

Niby jesteś oczytany, jesteś,,świadek".

Ale ja mam w pamięci Przysłów 9:7,,Kto upomina szydercę,ściąga na siebie hańbę ,kto strofuje niegodziwego,ten się plami."

Masz dużo energii ,jesteś młody, z punktu widzenia,, łowcy głów " można w Ciebie zainwestować.

Może Iskierka jak wróci z ,,wakacji".
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz cze 10, 2018 7:49 pm

robbo1 pisze:Istniej pozycje polemizujące z naszym wyznaniem,naukami itp.takie jak ....

Robbo, polecam Ci do przeczytania:

„Dobra nowina dla SJ, których kocha Bóg”:
https://www.ggwo.pl/uploads/2/9/0/1/290 ... litery.pdf

„Inny Jezus, inny duch, inna ewangelia”:
https://books.google.pl/books/about?id= ... edir_esc=y

„Odpowiedzi na pytania wg wersetów i wg tematów” - 2 książki:
http://apollos.org.pl/Posts/Index/ebooki-platne

Chętnie posłucham Twoich opinii :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn cze 11, 2018 7:01 am

Zgoda.

Największe przykazania
.
1.,,Będziesz miłował Pana, swego Boga, ... .

2.,,Będziesz miłował swego bliźniego ... .

Masz prawo sądzić ( czytając wpisy nie tylko tutaj) że ,,nawraca" się sJ.
Myślę, że 80% sJ to ludzie wierzący w Boga więc nie ma takiej potrzeby nawracania.

Chciałbym wyzwolić lub przyczynić się do wyzwolenia choć 1 osoby (może być i tysiąc) od wpływu tego lukrowanego przekazu z Ameryki z JW org.

Pilnuję się, aby w życiu codziennym nie nawracać tylko upraszać.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 8:27 am

tutek1 pisze:
tadeusz2904 pisze:Zgoda.

Największe przykazania
.

Myślę, że 80% sJ to ludzie wierzący w Boga więc nie ma takiej potrzeby nawracania.

Chciałbym wyzwolić lub przyczynić się do wyzwolenia choć 1 osoby (może być i tysiąc) od wpływu tego lukrowanego przekazu z Ameryki z JW org.

No właśnie, tymczasem ja widzę jak odstępcy czy wyznawcy z innych kościołów próbują "nawracać" ŚJ .... śmieszne to jest bo nawet ŚJ nikogo nie "nawracają" tylko głoszą to o czym mówił Jezus - głoszą o Królestwie Bożym czyli o Królestwie Jehowy , które nadejdzie mam nadzieję już niedługo.
Poza tym jeśli już mowa o "nawracaniu" to warto nawracać osoby, które przekłamują Biblię tak jak robisz to np ty. Otóż zaręczam ci, ze w Biblii Bóg nie ma na imię Pan...na dowód tego polecam ci choćby tez słowa z przedmowy do II wydania katolickiego przekładu tysiąclatki : " Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię „Pan", nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego.".
Poza tym słowa z Mt 22, które wypowiada Jezus to nic innego jak cytat z księgi Pwt 6,5 : "Powtórzonego Prawa 6 5 Będziesz miłował twojego Boga, Jahwe, z całego swego serca, z całej duszy swojej,
ze wszystkich swych sił.
Powtórzonego Prawa 6 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję"...... tak więc to nie ŚJ należy nawracać ;)

Znowu nasz stary znajomy... :roll:
Naprawdę nie masz co robić z czasem i ciągle się rejestrujesz pod innym nickiem?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:51 am

Myślę że ponad 90% ludzi słuchających Pana też było wierzących, a mimo to potrzebowali nawrócenia. Sama wiara nie wystarcza do zbawienia. Biblia mówi że demony też wierzą...

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pn cze 11, 2018 3:28 pm

Ciekawe spostrzeżenie Ilyad.No właśnie, z jednej strony niby sama wiara jest wystarczająca do zbawienia,a z drugiej strony nawet Biblia mówi o wielu warunkach.
Niby zbawienie za darmo,a z drugiej strony sá wymagania.Bo jeśli stawia się wymagania to nie do końca darmocha.

Ps.Na każdym forum zauważam niektóre osoby przesiáknięte mocno propagandá Organizacji.Choć jest to w pewnej mierze naturalne, ale wydaje mi się,że problem tych osób polega,że chociaż utożsamiajá się z nauká Organizacji,to nie potrafią do końca jej wymaganiom sprostać i sá takimi "Strażnicowymi" wolnymi elektronami.Niestety ich nikt i nic raczej nie zdoła przekonać, ponieważ noszá w sobie poczucie własnej winy za niemożność przynależenia w pełni do Organizacji.Tylko pozbycie obarczania siebie za to winá mogłoby uzdrowić te osoby.One potrzebujá tego i inne forum,do usprawiedliwienia własnej niemożności-to taka ich prywatna forma pokuty.

korba

Postautor: korba » pn cze 11, 2018 4:17 pm

pytanieodpowiedź' pisze:Bo jeśli stawia się wymagania to nie do końca darmocha.

A ile Cię kosztuje skrucha i nawrócenie? Coś Cię to kosztuje?
Nie bądź głupi. Warunki są ZAWSZE. No chyba, że uważasz. że jesteś osobą, która zasługuje na zbawienie bez względu na to CO myślisz, CO czujesz, KIM jesteś, CO robisz, KIM chcesz być.
Myślisz, że Bóg TEŻ jest tak naiwny i chce KOGOKOLWIEK ZA SWOJE DZIECI?
Biologiczne 'białko' nie jest dla NIEGO najważniejsze. Uwierzysz? Bo chyba nie...

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn cze 11, 2018 4:30 pm

Datsun pisze:
tutek1 pisze:

Największe przykazania
.

No właśnie, tymczasem ja widzę jak odstępcy czy wyznawcy z innych kościołów próbują "nawracać" ŚJ .... śmieszne to jest bo nawet ŚJ nikogo nie "nawracają" tylko głoszą to o czym mówił Jezus - głoszą o Królestwie Bożym czyli o Królestwie Jehowy , które nadejdzie mam nadzieję już niedługo.
Poza tym jeśli już mowa o "nawracaniu" to warto nawracać osoby, które przekłamują Biblię tak jak robisz to np ty. Otóż zaręczam ci, ze w Biblii Bóg nie ma na imię Pan...na dowód tego polecam ci choćby tez słowa z przedmowy do II wydania katolickiego przekładu tysiąclatki : " Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię „Pan", nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego.".
Poza tym słowa z Mt 22, które wypowiada Jezus to nic innego jak cytat z księgi Pwt 6,5 : "Powtórzonego Prawa 6 5 Będziesz miłował twojego Boga, Jahwe, z całego swego serca, z całej duszy swojej,
ze wszystkich swych sił.
Powtórzonego Prawa 6 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję"...... tak więc to nie ŚJ należy nawracać ;)

Naprawdę nie masz co robić z czasem i ciągle się rejestrujesz pod innym nickiem?

Datsunie,Iladzie.
... zadajcie sobie pytanie,czy sami nie służycie zaborczej organizacji, a wydaje się wam, że zwalczacie inną, Walenie w czambuł wszystkiego sprawi, że nie przekonasz innych do swoich racji.
Podążaj za czystą prawdą Biblijną, a ludzie sami zaczną przychodzić do Was.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:37 pm

pytanieodpowiedź pisze:Tylko pozbycie obarczania siebie za to winá mogłoby uzdrowić te osoby.One potrzebujá tego i inne forum,do usprawiedliwienia własnej niemożności-to taka ich prywatna forma pokuty.

"Uzdrowić"?
Tylko Jezus może prawdziwe uzdrowić. To, że ktoś wyzbędzie się poczucia winy niewiele tak naprawdę zmieni. Najczęściej po wyjściu z "organizacji" ludzie, którzy nie szukają Boga popadają w przeróżne nałogi i inne kłopoty związane z tym jak to sami określają "nadrabianiem zaległości" w świecie.
Pytanieodpowiedź, jeśli uważasz, że pomoc dla świadka Jehowy to wyjście z tej religii i nic więcej to się zwyczajnie mylisz. Jeśli ktoś wychodzi z tej religii, bo podjął taką decyzję z jakiegoś powodu innego niż pójście za Panem Jezusem to kończy zazwyczaj jako ateista lub agnostyk. Czy rzeczywiście o to ma chodzić?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:39 pm

tadeusz2904 pisze:
Datsun pisze:
tutek1 pisze:

Największe przykazania
.

ze wszystkich swych sił.

Datsunie,Iladzie.
... zadajcie sobie pytanie,czy sami nie służycie zaborczej organizacji, a wydaje się wam, że zwalczacie inną, Walenie w czambuł wszystkiego sprawi, że nie przekonasz innych do swoich racji.
Podążaj za czystą prawdą Biblijną, a ludzie sami zaczną przychodzić do Was.

Tadeuszu, sprecyzuj o co Tobie chodzi.
"Walę w czambuł wszystko "? :)
Twoje słowa to słowa Sadlora z innego wątku. Na pewno wszystko o.k.? :?

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”