Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: tadeusz2904 » ndz cze 10, 2018 6:36 pm

robbo1 pisze:Może zamiast sporu przeczytajcie sobie książkę ,którą napisał Włodzimierz Tasak :"Reformacja.Sukces czy porażka?
Istniej pozycje polemizujące z naszym wyznaniem,naukami itp.takie jak "W obronie wiary" Włodzimierz Bednarski,z którym miałem sposobność prowadzić udane dyskusje.
Przy czy z jego strony dyskusja to za dużo powiedziane.
Starsze jak:
"Świadkowie Jehowy apostołowie czy intruzi".
Przy czym nie wiem,czy uznać je za wartościowe i przekonujące.
Mnie nie zniechęciły ,chociaż taki był ich cel.
Takich jak tych z serii :
"Biblioteka zagrożeń duchowych"
"Świadkowie Jehowy"Andrzej Wronka,autor innej wydaje w tej serii :Od magii do opętania"wyd.POLWEN
czy "W a l k a na wersety" Z.Marzec,oraz P.Adryszczak wyd.DEHON

Chociaż z tego co widzę najbliżej wam do pozycji takich jak:
" (Nie) warto rozmawiać ze Świadkami Jehowy" Stanisław Jerzy Sylwestrowicz.
Znam te wszystkie pozycje jako "świadek".
Mam kilkanaście innych.
A takie jak "Odnalazłem zagubione owce" Tadeusza Kundy sprawiają,że niektórzy z tych,którzy od nas odeszli nie zrozumieli istoty naszych wierzeń,nie doświadczyli ich wartości.
Jestem otwarty na rozmowy,na próby nawrócenia mnie,poznania sposobów i doświadczenia ich wartości.

Kuz . a Roboo Brzeziński co z tobą zrobić.

Niby jesteś oczytany, jesteś,,świadek".

Ale ja mam w pamięci Przysłów 9:7,,Kto upomina szydercę,ściąga na siebie hańbę ,kto strofuje niegodziwego,ten się plami."

Masz dużo energii ,jesteś młody, z punktu widzenia,, łowcy głów " można w Ciebie zainwestować.

Może Iskierka jak wróci z ,,wakacji".
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz cze 10, 2018 7:49 pm

robbo1 pisze:Istniej pozycje polemizujące z naszym wyznaniem,naukami itp.takie jak ....

Robbo, polecam Ci do przeczytania:

„Dobra nowina dla SJ, których kocha Bóg”:
https://www.ggwo.pl/uploads/2/9/0/1/290 ... litery.pdf

„Inny Jezus, inny duch, inna ewangelia”:
https://books.google.pl/books/about?id= ... edir_esc=y

„Odpowiedzi na pytania wg wersetów i wg tematów” - 2 książki:
http://apollos.org.pl/Posts/Index/ebooki-platne

Chętnie posłucham Twoich opinii :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn cze 11, 2018 7:01 am

Zgoda.

Największe przykazania
.
1.,,Będziesz miłował Pana, swego Boga, ... .

2.,,Będziesz miłował swego bliźniego ... .

Masz prawo sądzić ( czytając wpisy nie tylko tutaj) że ,,nawraca" się sJ.
Myślę, że 80% sJ to ludzie wierzący w Boga więc nie ma takiej potrzeby nawracania.

Chciałbym wyzwolić lub przyczynić się do wyzwolenia choć 1 osoby (może być i tysiąc) od wpływu tego lukrowanego przekazu z Ameryki z JW org.

Pilnuję się, aby w życiu codziennym nie nawracać tylko upraszać.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 8:27 am

tutek1 pisze:
tadeusz2904 pisze:Zgoda.

Największe przykazania
.

Myślę, że 80% sJ to ludzie wierzący w Boga więc nie ma takiej potrzeby nawracania.

Chciałbym wyzwolić lub przyczynić się do wyzwolenia choć 1 osoby (może być i tysiąc) od wpływu tego lukrowanego przekazu z Ameryki z JW org.

No właśnie, tymczasem ja widzę jak odstępcy czy wyznawcy z innych kościołów próbują "nawracać" ŚJ .... śmieszne to jest bo nawet ŚJ nikogo nie "nawracają" tylko głoszą to o czym mówił Jezus - głoszą o Królestwie Bożym czyli o Królestwie Jehowy , które nadejdzie mam nadzieję już niedługo.
Poza tym jeśli już mowa o "nawracaniu" to warto nawracać osoby, które przekłamują Biblię tak jak robisz to np ty. Otóż zaręczam ci, ze w Biblii Bóg nie ma na imię Pan...na dowód tego polecam ci choćby tez słowa z przedmowy do II wydania katolickiego przekładu tysiąclatki : " Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię „Pan", nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego.".
Poza tym słowa z Mt 22, które wypowiada Jezus to nic innego jak cytat z księgi Pwt 6,5 : "Powtórzonego Prawa 6 5 Będziesz miłował twojego Boga, Jahwe, z całego swego serca, z całej duszy swojej,
ze wszystkich swych sił.
Powtórzonego Prawa 6 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję"...... tak więc to nie ŚJ należy nawracać ;)

Znowu nasz stary znajomy... :roll:
Naprawdę nie masz co robić z czasem i ciągle się rejestrujesz pod innym nickiem?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 8:51 am

Myślę że ponad 90% ludzi słuchających Pana też było wierzących, a mimo to potrzebowali nawrócenia. Sama wiara nie wystarcza do zbawienia. Biblia mówi że demony też wierzą...

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pn cze 11, 2018 3:28 pm

Ciekawe spostrzeżenie Ilyad.No właśnie, z jednej strony niby sama wiara jest wystarczająca do zbawienia,a z drugiej strony nawet Biblia mówi o wielu warunkach.
Niby zbawienie za darmo,a z drugiej strony sá wymagania.Bo jeśli stawia się wymagania to nie do końca darmocha.

Ps.Na każdym forum zauważam niektóre osoby przesiáknięte mocno propagandá Organizacji.Choć jest to w pewnej mierze naturalne, ale wydaje mi się,że problem tych osób polega,że chociaż utożsamiajá się z nauká Organizacji,to nie potrafią do końca jej wymaganiom sprostać i sá takimi "Strażnicowymi" wolnymi elektronami.Niestety ich nikt i nic raczej nie zdoła przekonać, ponieważ noszá w sobie poczucie własnej winy za niemożność przynależenia w pełni do Organizacji.Tylko pozbycie obarczania siebie za to winá mogłoby uzdrowić te osoby.One potrzebujá tego i inne forum,do usprawiedliwienia własnej niemożności-to taka ich prywatna forma pokuty.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn cze 11, 2018 4:30 pm

Datsun pisze:
tutek1 pisze:

Największe przykazania
.

No właśnie, tymczasem ja widzę jak odstępcy czy wyznawcy z innych kościołów próbują "nawracać" ŚJ .... śmieszne to jest bo nawet ŚJ nikogo nie "nawracają" tylko głoszą to o czym mówił Jezus - głoszą o Królestwie Bożym czyli o Królestwie Jehowy , które nadejdzie mam nadzieję już niedługo.
Poza tym jeśli już mowa o "nawracaniu" to warto nawracać osoby, które przekłamują Biblię tak jak robisz to np ty. Otóż zaręczam ci, ze w Biblii Bóg nie ma na imię Pan...na dowód tego polecam ci choćby tez słowa z przedmowy do II wydania katolickiego przekładu tysiąclatki : " Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię „Pan", nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego.".
Poza tym słowa z Mt 22, które wypowiada Jezus to nic innego jak cytat z księgi Pwt 6,5 : "Powtórzonego Prawa 6 5 Będziesz miłował twojego Boga, Jahwe, z całego swego serca, z całej duszy swojej,
ze wszystkich swych sił.
Powtórzonego Prawa 6 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję"...... tak więc to nie ŚJ należy nawracać ;)

Naprawdę nie masz co robić z czasem i ciągle się rejestrujesz pod innym nickiem?

Datsunie,Iladzie.
... zadajcie sobie pytanie,czy sami nie służycie zaborczej organizacji, a wydaje się wam, że zwalczacie inną, Walenie w czambuł wszystkiego sprawi, że nie przekonasz innych do swoich racji.
Podążaj za czystą prawdą Biblijną, a ludzie sami zaczną przychodzić do Was.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:37 pm

pytanieodpowiedź pisze:Tylko pozbycie obarczania siebie za to winá mogłoby uzdrowić te osoby.One potrzebujá tego i inne forum,do usprawiedliwienia własnej niemożności-to taka ich prywatna forma pokuty.

"Uzdrowić"?
Tylko Jezus może prawdziwe uzdrowić. To, że ktoś wyzbędzie się poczucia winy niewiele tak naprawdę zmieni. Najczęściej po wyjściu z "organizacji" ludzie, którzy nie szukają Boga popadają w przeróżne nałogi i inne kłopoty związane z tym jak to sami określają "nadrabianiem zaległości" w świecie.
Pytanieodpowiedź, jeśli uważasz, że pomoc dla świadka Jehowy to wyjście z tej religii i nic więcej to się zwyczajnie mylisz. Jeśli ktoś wychodzi z tej religii, bo podjął taką decyzję z jakiegoś powodu innego niż pójście za Panem Jezusem to kończy zazwyczaj jako ateista lub agnostyk. Czy rzeczywiście o to ma chodzić?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:39 pm

tadeusz2904 pisze:
Datsun pisze:
tutek1 pisze:

Największe przykazania
.

ze wszystkich swych sił.

Datsunie,Iladzie.
... zadajcie sobie pytanie,czy sami nie służycie zaborczej organizacji, a wydaje się wam, że zwalczacie inną, Walenie w czambuł wszystkiego sprawi, że nie przekonasz innych do swoich racji.
Podążaj za czystą prawdą Biblijną, a ludzie sami zaczną przychodzić do Was.

Tadeuszu, sprecyzuj o co Tobie chodzi.
"Walę w czambuł wszystko "? :)
Twoje słowa to słowa Sadlora z innego wątku. Na pewno wszystko o.k.? :?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 6:05 pm

korba pisze:Beznadzieja. To jest dokładnie TO co świadkowie nazywają sekciarstwem.

Więc przygadał kocioł garnkowi. :mrgreen:
;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”