Ilu ludzi opuszcza "organizację"?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Ilu ludzi opuszcza "organizację"?

Postautor: tadeusz2904 » sob wrz 01, 2018 7:00 pm

Miło, kochana Iskierko czytać Twoje wypowiedzi na koniec tego lata.
W nagrodę otrzymujesz ok,setki przysłów w temacie.https://pl.wikiquote.org/wiki/Przys%C5%82owia_biblijne
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 01, 2018 7:34 pm

W czasie jazdy samochodem rozmawiałem z bratem Grześkiem, bo chciałem wypytać o szczegóły ich odejścia ze zboru w Krośnie.
Sprawa wygląda więc tak: w przeciągu krótkiego okresu czasu odeszło z "organizacji" w sumie ok. 25 osób dorosłych w tym mieście. Oczywiście mowa jest tylko o tych co zrobili to z przyczyn niebiblijnego nauczania i nie zgadzali się z tym.
Innych przypadków nie liczę, a przecież na pewno były.
Gdy ja kiedyś odchodziłem razem z moim bratem to była nas grupka 6 osób dorosłych. O odejściach pojedynczych przypadków lub kilkuosobowych grup słyszymy przecież przez cały czas.
Gdy się ogarnę to podam ile osób łącznie opuszcza "organizację" na podstawie wyliczeń z danych roczników Strażnicy.

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » ndz wrz 02, 2018 9:41 am

korba pisze:He, he... to pogadaj jeszcze z teściem Grzegorza, Z. Lulą :-D
To powie Ci prawdę. Ja gadałem.

Z ciekawości zapytam, co powiedzieli?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 02, 2018 1:33 pm

sabekk pisze:
korba pisze:He, he... to pogadaj jeszcze z teściem Grzegorza, Z. Lulą :-D
To powie Ci prawdę. Ja gadałem.

Z ciekawości zapytam, co powiedzieli?

Też z ciekawości się pytam. :)
Zostałem okłamany?

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » ndz wrz 02, 2018 3:06 pm

korba pisze:
sabekk pisze:Z ciekawości zapytam, co powiedzieli?

Powiedzieli? Wspomniałem o Luli (liczba pojedyncza) a Ty pytasz, co powiedzieli (liczba mnoga)?

To było takim żargonem. Zupełnie się tym nie przejmuj.

korba pisze:Owszem znam z Krosna niejednego i z okolic. Każdy powtarza to samo.
KILKA OSÓB. Nie są wstanie sprecyzować dokładnie ile, ale nie ma ich nawet na palcach dwóch rąk.
A tu Datsun dostaje informację, że ĄŻ OK. 25!!!!

No i ok, przyjąłem do wiadomości. Rozumiem, że teść Morawskiego nie doliczył się owych 25, a @Datsun na przykład bardzo by chciał, aby to było wręcz 27, bo Morawski bardzo by chciał, aby było 26. No i wszystko na temat i tyle...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 02, 2018 3:56 pm

korba pisze:Jak w wielu innych przypadkach dostrzegam, że to koloryzowanie ilu odchodzi od świadków.
Czekam, aż ktoś wyskoczy z liczbą ile odeszło w Zakopanem :-D Lub Olsztynie! :-D
Dlaczego, mam wrażenie, że owe liczby się mnożą, a zbory świadków jakoś tego nie dostrzegają, ani nie widzą...
Może dlatego, że odstępcy od świadków BARDZO chcieliby, aby zbory świadków podupadały, rozsypywały się lub zamierały.
Jakoś w ogóle tego nie widać! :-)
No sorry, ale jakiś akcent raz na kilka lat?
Nie kupuję takiej propagandy.
Generalnie liczna świadków wzrasta. Nawet jeśli ktoś odchodzi, jako odstępca, to wzrost wskazuje, że mamy do czynienia raczej z MASOWYM przyjściem do świadków J. niż z jakimś odchodzeniem :-D
No bo jeśli ktoś uważa, że odejście np. 1000 świadków w skali roku to masowe odejście, to jeśli przyszło 2000 w to miejsce i jest na plus... to jak nazwać? Co jest masowe? ;-)
Datsun... litości!

Grześka znam od lat i jego słowo szanuję i akceptuję. Ciebie niestety nie znam, a to na ile poznałem na tym forum to bardzo niestety źle. Dziesiątki Twoich chamskich ataków na forumowiczów na to niestety wpłynęły.
Skoro Grzesiek powiedział, że to było około 25 osób w całym mieście to tak było, pomimo tego jak mocno kombinujesz aby to rozmydlić i zniekształcić.
Zamiast cwaniaczyć to lepiej się zastanów nad tym dlaczego odeszli i porozmawiaj z Grześkiem a nie z ludźmi, którzy są pod ustawiczną psychmanipulacją.

Odnośnie masowych odejść to nie chciałeś podać ilu ludzi odchodzi. Cierpliwości, już niedługo dokładnie to podam. Niestety słabo z czasem, a chciałbym to zrobić dokładnie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 02, 2018 6:17 pm

Witam.
Poniżej przedstawiam konkretne dane z ostatnich jedenastu lat, które pokazują ilu ludzi każdego roku przychodzi do "organizacji" oraz ilu ludzi z różnych powodów odchodzi ( w tym umiera). Wyliczyłem to zwyczajnie matematycznie odejmując od przeciętnej rocznej liczby świadków Jehowy tych co zostali ochrzczeni oraz porównując z liczbą świadków Jehowy z poprzedniego roku. Dopiero w ten sposób można do tego dojść, ponieważ T.S. podaje różne dane, np. obecnych na "Pamiątce" ale nigdy liczbę tych co odeszli. Dlaczego...?

No więc spójrzmy:

Rok:.............Liczba ochrzczonych:................Wyliczona liczba tych co odeszło:...................Przeciętna liczba Świadków Jehowy na świecie:
2007............ 298.304............................... 98.289 ..................................................6.691,790
2008............ 289.678............................... 152.013 .................................................6.829,455
2009............ 276.233............................... 59.269 ..................................................7.046,419
2010............ 294.368............................... 115.857 .................................................7.224,930
2011............ 263.131............................... 94.389 ..................................................7.393,672
2012............ 268.777............................... 123.455 .................................................7.538,994
2013............ 277.344............................... 117.961 .................................................7.698,377
2014............ 275.581............................... 106.000 .................................................7.867,958
2015............ 260.273............................... 140.952 .................................................7.987,279
2016............ 264.535............................... 119.456 .................................................8.132,358
2017............ 284.212............................... 167.588 .................................................8.248,982

Tak więc rocznie odchodzi tej religii dziesiątki tysięcy ludzi, a w ciągu minionych jedenastu lat odeszło łącznie: 1.295,229 osób.
Jak na ośmiomilionową religię odejście w ciągu minionych jedenastu lat prawie milion trzysta tysięcy członków to chyba nie jest mało, prawda?
W zeszłym roku jak widzimy odeszła największa liczba osób.

To tylko suche dane, oczywiście.
Pozdrawiam.

john316

Postautor: john316 » pn wrz 03, 2018 8:24 am

Datsun pisze:Witam.
Wyliczyłem to zwyczajnie matematycznie

Pozdrawiam.

Coś sobie wyliczasz i twierdzisz, ze to są jakieś dane ? Nieźle !
Na podstawie tych wyliczeń widac jasno, że ŚJ co roku jest coraz więcej to jakim cudem można pisać, ze są tam masowe odejścia ?
O masowych odejściach to ja słyszę cały czas że są w kościele katolickim . Poczytaj ile tam katolików odeszło z kościoła katolickiego . Może tam dostrzeżesz masowe odejścia ! Poczytaj dane statystyczne polskiego kościoła katolickiego i zobacz jaki procent "katolików" przyjmuje komunię co niedzielę co podobno jest oznaką bycia katolikiem .

Poza tym wiele osób odchodzi od ŚJ ale wiele z nich wewnętrznie i tak dalej utożsamia się z ich naukami.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 03, 2018 12:20 pm

john316 pisze:
Datsun pisze:Witam.
Wyliczyłem to zwyczajnie matematycznie

Pozdrawiam.

Coś sobie wyliczasz i twierdzisz, ze to są jakieś dane ? Nieźle !

A nie są to dane?
Jak to inaczej nazwać? Przypuszczenia...?

john316 pisze:Na podstawie tych wyliczeń widac jasno, że ŚJ co roku jest coraz więcej to jakim cudem można pisać, ze są tam masowe odejścia ?

To nie cud ale fakty.
To, że jest tam statystyczny przyrost o niczym nie świadczy. Zamiast krytykować to lepiej się nad tym zastanów dlaczego tak dużo ludzi wychodzi z tej religii.
Co z tego, że podaje się ilu ludzi przychodzi i powiększa się ich liczba skoro ukrywa liczbę tych co wyszli.
Nigdy się zapewne nie zastanawiałeś nad tym co się dzieje potem z tymi ludźmi. A POWINIENEŚ.
Wyrzuca się ludzi jak śmieci tylko dlatego, że np. nie zgadzają się z samozwańczym "niewolnikiem wiernym i rozumnym". Potem traktują tych ludzi jak trędowatych.
Nie masz chyba nawet bladego pojęcia ile zła wyrządziła ta religia niewinnym ludziom.
Rozbite rodziny, samobójstwa, choroby psychiczne, spaprane życie itd.
Tysiące ludzi rocznie , rozumiesz?
TYSIĄCE.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt wrz 11, 2018 7:56 am

Korbo, nie czepiaj się szczegółów, bo te nie mają żadnego wpływu. Przecież podałem dane aż z jedenastu lat. Poza tym to są dane ze Strażnicy, więc zakładam, że piszą akurat o tym prawdę.
Nie wiadomo też ilu z ochrzczonych każdego roku to dzieci świadków Jehowy, które zwyczajnie zostały wychowane w tej religii. Jest ich na pewno dużo ale nie wiadomo ile. Czy ich należy liczyć jako tych, którzy przyszli do tej religii w wyniku "nawracania" to już sprawa dyskusyjna.
Wiadomo jednak ilu ludzi mniej więcej każdego roku opuszcza tę religię i o to dokładnie w tych wyliczeniach mi chodziło.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”