Głoszenie od domu do domu - czy biblijne?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Głoszenie od domu do domu - czy biblijne?

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 6:19 pm

evander pisze:
Ann78 pisze:
evander pisze:Pytam czy Jezus cytując stary testament zmieniał go usuwając imię swojego Ojca ? Czy może twoim zdaniem w starym testamencie imię Jehowa też nie występuje ?

W Starym Testamencie występuje tetragram YHWH, którego dokładna wymowa nie jest obecnie znana.
W Nowym NIE WYSTĘPUJE.

A skąd wiesz jak kiedyś wymawiano imię Jezusa ? Może też przestań używać tego imienia .
Na przestrzeni wieków imię Boga wymawiano Jehowa.
Czy w starym testamencie występuje więc imię Boga czy nie występuje ?

Biblia nakazuje wzywać imienia Pana. Panem jest Jezus Chrystus.
"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie." Rz. 10, 13

Przed nadużywaniem imienia YHWH natomiast Biblia przestrzega:
"Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego." 2 Mojż 20, 7; 5 Mojż. 5, 11

To zastanów się, czemu tak nie postępujesz?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 7:19 pm

evander pisze:Cytat z Rz 10,13 pochodzi ze starotestamentowej księgi Joela i nie ma tam imienia Jezus ale jest mowa o imieniu Jehowy . Warto abyś doczytała o tym nawet w katolickiej Biblii Tysiąclecia.

Doskonale o tym wiem. To nie jedyny tekst NT zresztą, który nawiązując do ST wskazuje na Chrystusa.
Takich paraleli jest o wiele więcej. To fascynujące, móc to analizować :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 10, 2017 8:20 pm

Szkoda tylko, ze analizujesz to kłamliwie. Skoro coś jest cytowane ze starego testamentu to jakim cudem zamieniasz imię Jehowy na Jezusa ? Ładnie to tak kłamać ? No chyba, ze dla was najpierw powstał nowy testament a potem napisano stary testament , hahahahahaha !

Śmiejesz się sam z siebie ?! Wyzywasz innych od kłamców?! A kim Ty jesteś?! Może pajacem który potrafi tylko obrażać innych?! Pajacem który nie dostrzega.....?!
Kilka przykładów :
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-27-27-1.htm
Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?
1 לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא
יְהוָה מָעוֹז־חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד׃
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-12-12-2.htm
Oto, Bóg zbawieniem moim! Zaufam i nie będę się lękał: gdyż Pan jest mocą moją i pieśnią moją, i zbawieniem moim.
הִנֵּה אֵל יְשׁוּעָתִי אֶבְטַח וְלֹא אֶפְחָד כִּי־עָזִּי וְזִמְרָת יָהּ יְהוָה וַיְהִי־לִי לִישׁוּעָה׃
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-12-52-7.htm
Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest królem.
מַה־נָּאווּ עַל־הֶהָרִים רַגְלֵי מְבַשֵּׂר מַשְׁמִיעַ שָׁלוֹם מְבַשֵּׂר טוֹב מַשְׁמִיעַ יְשׁוּעָה אֹמֵר לְצִיּוֹן מָלַךְ אֱלֹהָיִךְ׃
Czy oglaszasz ZBAWIENIE - יְשׁוּעָה?

Więcej ? Bardzo proszę :-)
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-27-42-12.htm
Czemu rozpaczasz, duszo moja, I czemu drżysz we mnie? Ufaj Bogu, gdyż jeszcze sławić go będę: On jest zbawieniem moim i Bogiem moim!
12 מַה־תִּשְׁתּוֹחֲחִי נַפְשִׁי וּמַה־תֶּהֱמִי עָלָי
הוֹחִילִי לֵאלֹהִים כִּי־עוֹד אוֹדֶנּוּ יְשׁוּעֹת פָּנַי
Czy wyslawiasz swojego Boga - Zbawiciela ?
Czy ZBAWICIEL - יְשׁוּעֹת jest Twoim Bogiem ?!

http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-27-62-3.htm
Tylko On jest opoką moją i zbawieniem moim, Twierdzą moją, przeto się nie zachwieję.
אַךְ־הוּא צוּרִי וִישׁוּעָתִי מִשְׂגַּבִּי לֹא־אֶמּוֹט רַבָּה׃
Ostatnio zmieniony pn lip 10, 2017 9:12 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lip 10, 2017 8:51 pm

evander pisze:Ładnie to tak kłamać ? No chyba, ze dla was najpierw powstał nowy testament a potem napisano stary testament , hahahahahaha !

No proszę...
Karolinek poucza na tym forum, że nieładnie jest kłamać.
Nakłamał już przecież nieraz, że nigdy pod żadnym nickiem tutaj nie pisywał. Udawał nawet kobietę i wcielał się już chyba z osiem razy. Znalazł obejście na IP ale zdradza go jak zawsze wcześniej lub później najwyraźniej wrodzone charakterystyczne chamstwo i agresja. Kończymy więc kolejną przygodę jak zawsze żegnając i kasując wszystkie posty.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 10, 2017 8:59 pm

Datsun pisze:
evander pisze:Ładnie to tak kłamać ? No chyba, ze dla was najpierw powstał nowy testament a potem napisano stary testament , hahahahahaha !

No proszę...
Karolinek poucza na tym forum, że nieładnie jest kłamać.
Nakłamał już przecież nieraz, że nigdy pod żadnym nickiem tutaj nie pisywał. Udawał nawet kobietę i wcielał się już chyba z osiem razy. Znalazł obejście na IP ale zdradza go jak zawsze wcześniej lub później najwyraźniej wrodzone chamstwo i agresja. Kończymy więc kolejną przygodę jak zawsze żegnając i kasując wszystkie posty.

Datsunie , ja osobiście myślę żeby nie kasować tych postów - ale oczywiście zrobisz jak uważasz - to Ty jesteś tutaj gospodarzem :-)
Jednak osoba ta sama o sobie wydała świadectwo i myślę , że jeśli ktoś przeczyta tą treść - treść świadka Jehowy , zobaczy , że nie wszyscy sJ są pełni zrozumienia i miłości braterskiej itp. , otwarci na merytoryczną dyskusję bez ublizania ; ale oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie :-)
Spokojnej nocy . Dobranoc wszystkim :-)

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lip 10, 2017 11:03 pm

A w jaki sposób chcesz dostąpić żbawienia ? Nie zważając na to kto jest prawdziwym Bogiem ? Więc po co Jezus nakazuje czcić jego Ojca w duchu i w prawdzie ?

Znajomość kto jest prawdziwym Bogiem nie wystarczała do zbawienia. Żydzi wierzyli przecież w Boga Biblii, w którego my wierzymy, czegoś im jednak brakowało, nie uważasz ?
Demony wierzą, że Jehowa jest prawdziwym Bogiem i drżą przed nim wiedząc, że w Armagedonie zostaną zniszczeni.
Dlatego też głosimy o Jehowie ludziom.

Pokazuję Ci właśnie że sama świadomość, kto jest Prawdziwym Bogiem nie wystarczy. Poza tym jesteś pewien, że tak właśnie głosi Strażnica ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 11, 2017 4:30 am

Agnieszka pisze:Datsunie , ja osobiście myślę żeby nie kasować tych postów - ale oczywiście zrobisz jak uważasz - to Ty jesteś tutaj gospodarzem :-)
Jednak osoba ta sama o sobie wydała świadectwo i myślę , że jeśli ktoś przeczyta tą treść - treść świadka Jehowy , zobaczy , że nie wszyscy sJ są pełni zrozumienia i miłości braterskiej itp. , otwarci na merytoryczną dyskusję bez ublizania ; ale oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie :-)
Spokojnej nocy . Dobranoc wszystkim :-)

Karolinek nie jest świadkiem Jehowy. Ktoś kto tak mógłby pomyśleć czytając jego wpisy mógłby wyrobić fałszywe zdanie na ich temat myśląc, że to świadek. Podobnych przypadków zresztą spotkałem już wiele. Nie wiem, może to jakaś choroba? Poza tym jemu chodzi prawdopodobnie o zaśmiecenie forum i zdenerwowanie uczestników. Zachowując na forum jego posty karmimy "trolla". Typowe powiedzenie i metoda na forach internetowych:
"trolla trzeba zagłodzić".
Pozdrawiam również :)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”