"Grupy Wsparcia"-po co i dlaczego?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: "Grupy Wsparcia"-po co i dlaczego?

Postautor: Ann78 » ndz mar 13, 2016 7:25 pm

kogut pisze:
Czy ty naprawę miłujesz prawdę już sam nie wiem.

Kaznodzieyo, żeby umiłować prawdę najpierw trzeba ją ROZPOZNAĆ.

Kogut,
jeżeli naprawdę chcesz poznać prawdę ( a nie tylko przekomarzać się na forach), nie opieraj się na ludziach.
Czytaj Pismo z modlitwą do Boga o objawienie prawdy o Nim.
Prawda jest w Jezusie (Ef. 4, 21), więc (jeżeli mogę coś zasugerować) zacznij od Nowego Testamentu.
Jeżeli prawdziwie szukasz - znajdziesz (Mat. 7, 7).
Pozdrawiam.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn mar 14, 2016 7:52 am

Ann78 pisze:Kogut,
jeżeli naprawdę chcesz poznać prawdę ( a nie tylko przekomarzać się na forach), nie opieraj się na ludziach.
Czytaj Pismo z modlitwą do Boga o objawienie prawdy o Nim.
Prawda jest w Jezusie (Ef. 4, 21), więc (jeżeli mogę coś zasugerować) zacznij od Nowego Testamentu.
Jeżeli prawdziwie szukasz - znajdziesz (Mat. 7, 7).

Niezmiernie ważna jest postawa z jaką Biblię studiujemy lub czytamy, o czym wielu zapomina:

"...Lecz Ja patrzę na tego, który jest pokorny i przygnębiony na duchu i który z drżeniem odnosi się do mojego słowa."
Iz. 66:2

"gdyż Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje."
1 Piotra 5:5

Umysł nabity suchymi informacjami i wiedzą o Biblii, który ma wielu ludzi w Organizacji oraz ci, którzy ją opuścili, właściwej postawie przed Bogiem nie sprzyja. Dlatego właśnie Faryzeusze nie rozpoznali w Jezusie Zbawiciela, a wielu SJ po odejściu popada w ateizm lub agnostycyzm.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 14, 2016 8:06 am

Jakże trafne te słowa.

kogut

Postautor: kogut » pn mar 14, 2016 8:09 am

Dziwna mania zmieniania zagadnienia...
Jeśli się z 'nowzrodzonymi' nie zgadzam, to jakoś zawsze słyszę: brak pokory, nie bądź pyszny itd. itp. :-D
Przecież pod waszym adresem mogę to samo pisać: jesteście pyszni, bo sięgacie po coś, czego Bóg wam nie dał :-D
Nawet nie jestem wstanie sprawdzić czy nie blefujecie o swoim nowym zrodzeniu :-)
To tylko takie słowne gierki. Czyżby jakiś NIMB nad waszymi głowami świecił? Macie może 'języki ognia' jak podczas wylania ducha w I wieku?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn mar 14, 2016 8:32 am

kogut pisze:Dziwna mania zmieniania zagadnienia...
Jeśli się z 'nowzrodzonymi' nie zgadzam, to jakoś zawsze słyszę: brak pokory, nie bądź pyszny itd. itp. :-D
Przecież pod waszym adresem mogę to samo pisać: jesteście pyszni, bo sięgacie po coś, czego Bóg wam nie dał :-D
Nawet nie jestem wstanie sprawdzić czy nie blefujecie o swoim nowym zrodzeniu :-)
To tylko takie słowne gierki. Czyżby jakiś NIMB nad waszymi głowami świecił? Macie może 'języki ognia' jak podczas wylania ducha w I wieku?

Napisałem to ogólnie na podstawie swoich obserwacji i poniekąd z autopsji. To czy ktoś jest "nowonarodzony" poświadcza to mieszkający w nim Duch Święty. To rękojmia zbawienia, więc można to sprawdzić:

"W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym, który jest rękojmią dziedzictwa naszego, aż nastąpi odkupienie własności Bożej, ku uwielbieniu chwały jego."
Efezjan 1:13

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 14, 2016 8:37 am

Ironia i sarkazm który wykracza poza własne skale pojęciowe staje się już zwykłym chamstwem Kogucie.

kogut

Postautor: kogut » pn mar 14, 2016 10:13 am

Ironia i sarkazm który wykracza poza własne skale pojęciowe staje się już zwykłym chamstwem Kogucie.

A dedykowanie mi wersetu bez sarkazmu ze śmiertelną powagą o braku pokory to nie? :-D
Nie nazywam tego chamstwem, nie. Ale dziwnym zabiegiem, który wyzwala u mnie czerwone światełko z kim to mam do czynienia :-)
Myślę, że mnie też powinieneś bronić jako mod przed takim traktowaniem, prawda? ;-)
Ale niedoczekanie moje, co...?
Ehhh....

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 14, 2016 10:26 am

kogut pisze:

A dedykowanie mi wersetu bez sarkazmu ze śmiertelną powagą o braku pokory to nie? :-D

Nie. Zwłaszcza jeżeli jest w niej nieco prawdy o czym już nie raz słyszałeś.

Jako mod nie mam względu na osoby Kogucie. Ale bez tego co dodajesz zazwyczaj jako przyprawę czytało by się Ciebie nam wszystkim zapewne lepiej. Idzie o to czy zależy Ci tak bardzo na byciu przykrym czy zrozumianym jak najlepiej.

Szaweł

Postautor: Szaweł » wt lip 12, 2016 8:06 am

Zawsze widziałem herezje ale w kościele rzymskokatolickim, masowe odejścia ? Gdzie ? W internecie ? Jakoś tego nie zauważyłem. Niech odejdzie nawet milion ŚJ, i co z tego ? Jahwe zmieni Biblię ? Nie rozśmieszajcie mnie ......

Szaweł

Postautor: Szaweł » wt lip 12, 2016 8:14 am

Kompetentny w znajomości Biblii ? Któż to taki ? Chętnie z nim porozmawiam . Jak na razie to wszyscy księża uciekają jak pytam ich jak Bóg ma na imię . A mam Biblię Tysiąclecia, II wydanie czyli Biblię jak najbardziej "katolicką" .

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”