Nie chcemy Waszych pieniędzy.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Nie chcemy Waszych pieniędzy.

Postautor: Kaznodzieya » pt kwie 08, 2016 7:05 am

Najpierw zapraszam na film. Trochę pocięty fragmentami i posklejany co warto zauważyć ale myślę że intencją autora było właśnie poskładanie ciekawych wypowiedzi w jeden obraz. Warto zwrócić uwagę na oczy, twarz i dłonie. Ja przyznam tak perfekcyjnie prowadzonej mowy ciała nie widziałem nawet u naszych prezenterów TV.

Co do głównego przesłania treści filmu zapraszam do wnikliwej analizy i komentarzy.

Zauważmy i podziwiajmy jak się słowem i ciałem wita się gości ala'DIsney. (pierwsze 10 sekund)
Jakby wieczorną bajkę dla dzieci zapowiadał na początku. Za kogo oni ludzi mają !

Awatar użytkownika
morwa

Re: Nie chcemy Waszych pieniędzy.

Postautor: morwa » pt kwie 08, 2016 4:42 pm

Będąc w TSSK uczyłam się mowy gestów,znam dobrze tą lekcję "GESTY" ale pan na tym filmie mocno przesadza,tak mocno,że aż się ośmiesza.
Głównym przesłaniem jest oczywiście KASA...
Za moich czasów takiego wołania o datki nie było...W tak mocnym wydaniu...
Organizacja schodzi na przysłowiowe psy, chciwość bierze górę...
Nigdy nie wołali o pieniądze na cele charytatywne, co jeszcze można byłoby zrozumieć i nadal nie wołają...
Mają całkiem inne cele... pseudo duchowe :(
Szkoda mówić :(
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob kwie 09, 2016 6:26 am

Ostatnio przegrali kilka rozpraw za przykrywanie pedofilii w zborach za kilkadziesiąt mln dolarów. Potrzebna forsa.

bernard

Postautor: bernard » ndz kwie 10, 2016 6:47 am

Nie wierze :shock: :lol:

ps.Z tego co pamietam,u mnie skrzynie na datki byly przezroczyste a na tym filmie wszystko tajemnica.Nowy trend czy lokalny zwyczaj ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz kwie 10, 2016 10:12 pm

bernard pisze:Nie wierze :shock: :lol:

Ale w co ? W przykrywanie pedofilii w zborach?

ps.Z tego co pamietam,u mnie skrzynie na datki byly przezroczyste a na tym filmie wszystko tajemnica.Nowy trend czy lokalny zwyczaj ?

U nas 20 lat temu obie skrzynki były nie przeźroczyste.

bernard

Postautor: bernard » pn kwie 11, 2016 4:24 am

Ilyad pisze:
bernard pisze:Nie wierze :shock: :lol:

Ale w co ? W przykrywanie pedofilii w zborach? .

Nie,w to co ten gosc na filmie wyczynia :D
U nas 20 lat temu obie skrzynki były nie przeźroczyste.

U nas byly przezroczyste.Lokalna tradycja ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn kwie 11, 2016 8:59 am

Jak ja zaczęłam chodzić do zboru (ok. 1980r), nie było sal królestwa, zebrania w domach. Nie było skrzynek na datki,ale na karcie gdzie wpisywano "owoc" była rubryka - datki i każdy musiał wpisywać kwotę. Oczywiście karty były podpisane nazwiskiem. Brat, który zbierał karty był tak niecierpliwy, że od razu zaglądał do kopert, co tam kto dał, aż uszy robiły się czerwone. Biada temu kto nic nie dał, choćby ostatni "grosz" jaki miał na chleb. Byłam zainteresowaną i ten brak taktu, niesamowicie mnie drażnił. Wiadomo było kto ile daje, czy za mało czy dużo, a jakże, było to tematem plotek. W salach już były skrzynki (nie oszklone) i datki anonimowe.....ulga, ale kto miał szczodre serce, tak pozostał.

W niektórych społecznościach chrześcijańskich też są skrzynki i nikt "tacy" nie podsuwa pod nos, więc nie ma nagabywania o pieniądze. Zauważyłam, że w dużych społecznościach jest zbierana kolekta, ale woreczki nieprzezroczyste i nikt nie wie co drugi daje.

Jeśli chodzi o gesty mówcy w tym filmiku, trzeba przyznać bardzo teatralne,"mowa ciała" super opanowana ale cóż co to się nie robi dla Jehowy? ;) i tak można mamić braci.
Każdy z nas wie, że nie ma nic za darmo, są koszty, trzeba utrzymać salę czy cały budynek kościelny albo wspomóc potrzebujących i poczuwamy się w obowiązku aby wspierać finansowo społeczność do której chodzimy. :)

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 1:07 pm

He, he, he...
Tak wam się jakoś nie podoba ktoś od świadków? Bo gesty? Bo mimika?
Kurcze... oglądam 'namaszczonych' i widzę np. takie cóś...:

Myślę, że Steven Lett wygląda dość blado wobec tego showmena 'nowozrodzonego' :mrgreen:
Ale się czepiacie... jak psy, za przeproszeniem.

Kaznodzieyo... wolisz nudziarzy czy szołmenów? ;-)

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 1:24 pm

Iskierka pisze:na karcie gdzie wpisywano "owoc" była rubryka - datki i każdy musiał wpisywać kwotę.

Kłamiesz, NIE MUSIAŁ :-D
Biada temu kto nic nie dał, choćby ostatni "grosz" jaki miał na chleb.

I co robił? Wykluczał? He, he... ściemniasz, po prostu. Lepiej nie kłam!
Wiadomo było kto ile daje, czy za mało czy dużo,

Ściema po raz drugi! :-D Sugerujesz, ze była NORMA kto ile ma dać? Ludzie... :roll:
A może ty nie należysz do żadnej religii z powodu... kasy? Może żal ci, że ktoś za to opłaci... prąd, lub wodę na sali?
Po co taka gadka? Nazwałbym to jakimś pleceniem trzy po trzy... ;-)
Poczekaj, aż na tym forum pojawi się potrzeba opłacenia serwera :-D Dorzucisz się? Też pewnie będzie jakiś monit, nie? Może Datsun jakąś ładną gadkę nam zasunie wtedy...? Jak ma to powiedzieć wg. Ciebie? DAWAJ! KORZYSTASZ? TO DAWAJ!
Może tak... a tu taki S. Lett spokojnie i grzecznie... nazywasz to manipulacją...
Jaki macie rozum... nie mogę pojąć...

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw kwie 14, 2016 2:54 pm

kogut pisze:
Iskierka pisze:na karcie gdzie wpisywano "owoc" była rubryka - datki i każdy musiał wpisywać kwotę.

Kłamiesz, NIE MUSIAŁ :-D
Biada temu kto nic nie dał, choćby ostatni "grosz" jaki miał na chleb.

I co robił? Wykluczał? He, he... ściemniasz, po prostu. Lepiej nie kłam!
Wiadomo było kto ile daje, czy za mało czy dużo,

Ściema po raz drugi! :-D Sugerujesz, ze była NORMA kto ile ma dać? Ludzie... :roll:
A może ty nie należysz do żadnej religii z powodu... kasy? Może żal ci, że ktoś za to opłaci... prąd, lub wodę na sali?
Po co taka gadka? Nazwałbym to jakimś pleceniem trzy po trzy... ;-)
Poczekaj, aż na tym forum pojawi się potrzeba opłacenia serwera :-D Dorzucisz się? Też pewnie będzie jakiś monit, nie? Może Datsun jakąś ładną gadkę nam zasunie wtedy...? Jak ma to powiedzieć wg. Ciebie? DAWAJ! KORZYSTASZ? TO DAWAJ!
Może tak... a tu taki S. Lett spokojnie i grzecznie... nazywasz to manipulacją...
Jaki macie rozum... nie mogę pojąć...

Cały ten post Koguta powinien wylądować w koszu.
Dlaczego na chrześcijańskim forum obraża się forumowiczów zarzucając im kłamstwo i nikt na to nie reaguje?
Iskierka napisała o swoich doświadczeniach. Powinniśmy uszanować to, że chce się z nami nimi dzielić.
Znam Ją i wiem, że jest osobą chętnie pomagającą innym, prawdomówną i nie skąpą.
Proszę więc Szanownych Państwa, aby pilnować kultury wypowiedzi, zarówno własnych, jak i innych Forumowiczów.
Pozdrawiam.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”