Nie chcemy Waszych pieniędzy.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
morwa

Re: Nie chcemy Waszych pieniędzy.

Postautor: morwa » pt kwie 15, 2016 7:35 pm

Nie był w tamtym czasie nadzorcą okręgu... Był zwykłym obwodowym.... Teraz nie obchodzi mnie kim jest.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt kwie 15, 2016 7:43 pm

kogut pisze:
Zaraz, zaraz! Co tu napisał Paweł? Zbiórka dla 'świętych'? A głodni przecież byli nie tylko chrześcijanie...
Co za okrutnik ten Paweł, pomyślał o pomocy swoim, ale o innych już nie... ;-)
Trzecie spostrzeżenie: nie wystarczyło być chrześcijaninem, aby taka pomoc od zboru otrzymać.
Paweł pouczył, że wdowy w zborze należy wspierać materialnie i należy zrobić listę. Jaką? Taką:

Na listę niech będzie wciągnięta wdowa, która ma co najmniej sześćdziesiąt lat, a była żoną jednego męża, 10 o której złożono świadectwo co do jej szlachetnych uczynków, jeśli wychowała dzieci, jeśli gościła obcych, jeśli myła stopy świętym, jeśli wspomagała będących w ucisku, jeśli pilnie naśladowała każdy dobry uczynek.
(1 Tym 5:9,10)
Jeżeli któraś wierząca kobieta ma wdowy, niech je wspomaga, a zbór niech nie będzie obarczony brzemieniem. Może on wtedy wspomagać te, które rzeczywiście są wdowami.
(1 Tym 5:16)
1. Osoba potrzebująca dobrze, gdyby miała dobrą opinię w zborze
2. Jeśli ma wierzące dzieci, niech pomagają one odciążając zbór.

Wypisz wymaluj, dokładnie tak, jak robią świadkowie!

W opisanych przeze mnie przypadkach siostra wdowa spełniała wszystkie te warunki małżeństwo powodzian również a figę dostali !
Dzieci wierzących nie mieli...
I co kogucie?
Wiesz,szkoda czasu na rozmowę z Tobą... Odpuszczam...

kogut

Postautor: kogut » pt kwie 15, 2016 7:47 pm

Nie odpuszczaj! :-D
Miały być teraz pozytywne przykłady :-)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt kwie 15, 2016 8:01 pm

No może na dzisiaj odpuszczam ,zobaczę... :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt kwie 15, 2016 8:05 pm

Kogut widzę że tęsknisz za mną co chwilę wywołując w postach ;)
Sorki ale na razie będę Cię nieco ignorował.

bernard

Postautor: bernard » pt kwie 15, 2016 8:23 pm

Kgucie,masz swoj rózowy obraz TS i nic tego nie zmieni.
Powiedz mi tylko jedno,dlaczego SJ nie maja przytulkow dla bezdomnych ,dla sierot,jadlodajni,hospicjow itd ? Dlaczego np nie funduja stypendiow dla biednych dzieci,kolonii ? Dlaczego posrod tylu poslug zborowych ,nie na ani jednej ktora by zajmowala sie np bezdomnymi ?

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » sob kwie 16, 2016 12:41 am

Obiektywnie trzeba stwierdzić,że są zbory,które pomagają ale są i takie,które nie pomagają. Takim zborem,który pomagał znanym braciom,nadzorcą obwodu czy innym braciom na tzw.przywilejach był zbór,do którego przez 15 lat należałem. A kiedy zwykły brat z mojej grupy książki poprosił o pomoc w kwocie kilkuset złotych na niezbędne badanie,które decydowało o tym czy otrzyma rentę to nadzorca zboru gdy go o tym powiadomiłem z prośbą aby ogłosić to po zebraniu odparł,że nie ogłosimy,bo i tu cytat;" ciągle będzie wołał". Pozbieraliśmy pocztą pantoflową wymaganą kwotę i przekazaliśmy bratu. Zrobił badania i rentę otrzymał,Nigdy o nic więcej nie prosił. A nadzorca przewodniczący spotkany przez moją żonę w mieście ze swoją siostrą pionierką gdy żona poprosiła ich czy nie mogliby chociaż 5 zł.przekazać to kategorycznie odmówili. A nawiasem mówiąc ten brat by synem duchowym nadzorcy zboru,bo to on z nim studiował a nie chciał przekazać 5 zł. Ot okazał miłość bratu w potrzebie... (por.Fil.2:4)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob kwie 16, 2016 5:08 am

kogut pisze:Nie odpuszczaj! :-D
Miały być teraz pozytywne przykłady :-)

Widzę kogucie, że nadal robisz wszystko aby zniechęcić do siebie ludzi. Kogucie, czy mógłbyś po prostu spróbować popisać normalnie? "Normalnie" to mam na myśli to aby forumowicze pisali do Ciebie bo chcą, bo lubią...
Dojdzie do tego, że będziesz dyskutował chyba sam ze sobą, bo nikt nie zechce. :?

kogut

Postautor: kogut » sob kwie 16, 2016 5:42 am

Datsunie, zniechęcający są malkontenci, których tu czytam. Piszą jakieś fatalne przypadki, nakręcają się a dobrego przypadku ani na lekarstwo :-D
To jest NORMALNE pisanie?
Patrzę z boku i co słyszę? Mam różowe okulary :-D
Bo mi zupkę przynosili jak leżałem w łóżku.
Więc co,... nie przynosili?
A jak przynosili, to znaczy, że robili to ze złych pobudek, jak oceniono.
Czytasz ty ten jad?
Dojdzie do tego, że będziesz dyskutował chyba sam ze sobą, bo nikt nie zechce. :?

Myślę, że pisarze będą raczej bardziej ostrożni w serwowaniu takich wniosków, zanim je napiszą. Co rusz robią wpadki...

No nie wiem, Datsun, może ty jakoś skomentujesz to, co Paweł pisał na temat pomagania biednym?
Dobrze zrobił, że dla głodujących w Jerozolimie przesłał pomoc materialną ale tylko dla świętych (braci)?
Dobrze, że nakazał robić listę w zborze komu pomagać?
Dobrze, że oczekiwał, że rodzina powinna pomóc najpierw a nie zbór?
Co o tym sadzisz? ;-)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 16, 2016 5:59 am

kogut pisze:No nie wiem, Datsun, może ty jakoś skomentujesz to, co Paweł pisał na temat pomagania biednym?
Dobrze zrobił, że dla głodujących w Jerozolimie przesłał pomoc materialną ale tylko dla świętych (braci)?
Dobrze, że nakazał robić listę w zborze komu pomagać?
Dobrze, że oczekiwał, że rodzina powinna pomóc najpierw a nie zbór?
Co o tym sadzisz? ;-)

Byłam w organizacji ponad 30 lat... Nigdy żadnych list nie było,choć potrzeby były... Chociażby opisany przypadek brata starającego się o rentę...Nadzorca zboru odmówił nawet 5 złotych by się złożyć na to niezbedne badanie
Natomiast byli tacy szeregowi głosiciele co dali nawet kilkadziesiąt złotych choć im się nie przelewało...
Zbiórka była ale nie pod auspicjami zboru,tylko z prywatnej inicjatywy...
Kogucie...
postanowiłam że historii z Włoch nie opiszę ponieważ nie chcesz przyznać że takie karygodne przypadki olewania współbraci będących w potrzebie w organizacji bywają... Sugerujesz że zmyślam...
To pewnie i włoską opowieść zmyślę co? ;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”