Jaką książkę dla Świadka Jehowy byś polecił/a?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Jaką książkę dla Świadka Jehowy byś polecił/a?

Postautor: Ann78 » czw kwie 14, 2016 3:28 pm

Datsun pisze:Na początek poleciłbym zrobić sobie "reset" i przeczytać Nowy Testament nie w przekładzie Nowego Świata.
;)

Nie byłam ŚJ, ale ta rada wydaje się słuszna, nie tylko dla Świadków zresztą, ale dla każdego, kto zbytnio zaufał jakiejś religii, tradycji, innym ludziom, itp...

Oprócz czytania konieczna jest jeszcze szczera modlitwa do Boga z prośbą o objawienie prawdy o Nim, tak aby Słowo stało się "żywe i skuteczne" (Hebr. 4, 12).

Słowo zresztą nigdy nie wraca puste:
(11) tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem. Iz. 55,

...a jest też napisane:
(7) Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (8) Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. Mat. 7
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2016 3:35 pm przez Ann78, łącznie zmieniany 1 raz.

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 3:32 pm

No ale czytając jakikolwiek innych przekład... ufasz ludziom, tłumaczom :-D
Zaufanie ZAWSZE wchodzi w grę, niestety. Nie ma czegoś takiego, jak chcieliby nowozrodzeńcy: tylko ja i bezpośrednio duch z nieba na mnie.
;-)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw kwie 14, 2016 3:40 pm

Kaznodzieya pisze:
Iskierka pisze:Co najpierw czytać, czy Pismo i porównywać przekłady? Czy zacząć od różnych publikacji, różnych autorów, wyrobić sobie określone zdanie a potem ewentualnie zobaczyć czy Biblia pasuje do takiego wyjaśnienia? Zauważyłam, że jednak nie dla wszystkich NT i ST to podstawa.

Litości !

Nie mam nic konkretnego na myśli. Myślę że wyjaśniłem już swoje stanowisko.
Widzę że chyba nie rozumiesz idei postawienia tematu i wolisz czepiać się słów dla zasady.

Panie Franc ! Po coś Pan pisał ten Kryzys Sumienia.
Przecież NT i ST wystarczy.

Chyba wezmę urlop ... :(

Przepraszam, że się wtrącam, ale Moderator chyba powinien trzymać nerwy na wodzy?
Ja zgadzam się z tym, co napisała Iskierka. Podobnie odebrałam Twój post.
Nie rozumiem, dlaczego odnosisz się do Niej w niekulturalny sposób?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw kwie 14, 2016 4:19 pm

kogut pisze:No ale czytając jakikolwiek innych przekład... ufasz ludziom, tłumaczom :-D
Zaufanie ZAWSZE wchodzi w grę, niestety. Nie ma czegoś takiego, jak chcieliby nowozrodzeńcy: tylko ja i bezpośrednio duch z nieba na mnie.
;-)

Ufam Panu Jezusowi.

(41) Niech spłynie na mnie łaska twoja, Panie, Zbawienie twoje według obietnicy twojej, (42) Abym mógł odpowiedzieć temu, który mi urąga, Bo zaufałem słowu twemu. Ps. 119

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw kwie 14, 2016 4:24 pm

Poleciłabym też następujące pozycje:

Natan Chesed - INNY JEZUS, INNY DUCH, INNA EWANGELIA http://www.chlebznieba.pl/assets/files/ ... Cheset.pdf
Josh McDowell - Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa
David A. Reed - ODPOWIEDZI DLA ŚWIADKÓW JEHOWY WEDŁUG WERSETÓW
David A. Reed - ODPOWIEDZI DLA ŚWIADKÓW JEHOWY WEDŁUG TEMATÓW

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 4:49 pm

Ufam Panu Jezusowi.

A tłumaczom Biblii to już nie?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw kwie 14, 2016 5:11 pm

Ann78 pisze:Przepraszam, że się wtrącam, ale Moderator chyba powinien trzymać nerwy na wodzy?
Ja zgadzam się z tym, co napisała Iskierka. Podobnie odebrałam Twój post.
Nie rozumiem, dlaczego odnosisz się do Niej w niekulturalny sposób?

Aniu ale o jakich nerwach piszesz ? Bo chyba tylko własnych. Reaguję na pomówienie w poście z którym się nie zgadzam że niby mam coś na myśli i wykazuję niezadowolenie z tego faktu. Podobnie jak napisanej insynuacji że NT i ST to nie dla wszystkich podstawa - to dopiero jest nie kulturalne. Ty jednak tych przytyków nie widzisz czy nie chcesz ich widzieć w swej sprawiedliwości ? Jednak nawet gdyby było jak piszesz nerowo, to moderator też człowiek i ma prawo do obrony własnych wypowiedzi które się wyciąga z ich kontekstu.

W czym więc niby odnoszę się nie kulturalnie ? Co nie którzy zamulają tu wątek pisząc nie na temat - to jest nie kulturalne.

Aniu proszę a nawet oczekuję wyjaśnienia mi Twojego zarzutu na PW.

P.S. Jeżeli moderacja źle wykonuje swoją pracę to poda się sama do dymisji. Skargi można (tradycyjnie) złożyć u Admina.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw kwie 14, 2016 5:48 pm

kogut pisze:Ja świadkowi Jehowy bym polecał do przeczytania takie książki jak...
'Mroki Średniowiecza' - J. Putek
'Watykan z bliska i daleka' - Morawski
Opracowania dotyczące rozwoju chrześcijaństwa włącznie z ewangelikami, aby zapoznać się z postępującym odstępstwem od nauk biblijnych.
Dobrze, gdyby każdy świadek Jehowy przeczytał też ks. 'Wspomnienia' - Rudolfa Hess'a ( o świadkach J. w obozie koncentracyjnym gdy był komendantem)
Niezłe są też książki:
2009 – Chronologia, Asyrii, Babilonii i Egiptu. Chronologia, Asyrii, Babilonii, Egiptu i Persji w porównaniu z chronologią Biblii, tom II,
2011 – Chronologia Persji a długość wygnania babilońskiego Żydów. Chronologia Asyrii, Babilonii i Egiptu w porównaniu z chronologią Biblii, tom I
(ciężkie pozycje do czytania, ale...)

Kogucie zdajesz się działać na szkodę założonego tematu. Pytanie wątku jest czytelne i kontekstowo zrozumiałe:

"Waszym zdaniem.

Jaką książkę traktująca o problematyce nauk Świadków Jehowy polecilibyście na początek Świadkowi ?
Jaka była Wasza pierwsza pozycja która podważała ich nauki jaką przeczytaliście ?"

Otrzymujesz pierwsze upomnienie.

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 7:00 pm

:oops:

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw kwie 14, 2016 9:40 pm

Kaznodzieya pisze:Aniu proszę a nawet oczekuję wyjaśnienia mi Twojego zarzutu na PW.

Drogi Kaznodzieyo,
nie mam chęci ani zamiaru nic wyjaśniać na PW.
Piszę to, co widzę i jak widzę. Piszę jawnie. Każdy może się odnieść w taki czy inny sposób do moich spostrzeżeń.
Pozdrawiam Cię :)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”