Jaką książkę dla Świadka Jehowy byś polecił/a?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Zibi

Re: Jaką książkę dla Świadka Jehowy byś polecił/a?

Postautor: Zibi » czw kwie 28, 2016 11:57 am

morwa pisze:
Zibi pisze:Tak, jest. Moim zdaniem czasami np. nadużywano imienia Stwórcy.

Zibi jeśli jesteś Swiadkiem Jehowy (bo tego nie wiem),albo zainteresowanym,to wielki szacun za to, że obiektywnie to oceniłeś...
Wiem jak to ciężko jest wówczas przyznać że organizacja w czymś niedomaga,że w czymś zawiodła albo jakiejś jej działanie było nie w porządku...
Wiem, bo sama przez to przechodziłam...
To jest tak,jak z uzależnieniem od alkoholu na przykład...
Wszelkie uzależnienia to stany chorobowe...
Chory jest uzależniony ale twierdzi że wcale nie jest...
Czasem w ukryciu przed samym sobą przemknie mu ta myśl,którą szybko odrzuca.
Jeśli nie odrzuci tej myśli, jest to pierwszy krok wychodzenia z nałogu...małe światełko w tunelu...
Większość ŚJ jest uzależniona od organizacji...
Myślą tak, jak organizacja chce by myśleli, a oni temu zaprzeczają twierdząc,że nie są pozbawieni samodzielnego myślenia...
Uważają że nikt nie zniewala ich umysłów,że sami mogą decydować...co mija się z prawdą...

Moze po prostu na pewnym etapie ludzie przestają szukać prawdy bo uważają ze wszystko wiedza. Dlatego dobre są potyczki biblijne na forach, jeśli czegoś (dogmat) nie potrafisz przy pomocy biblii obronić to powinno się zapalać czerwone światełko ze chyba coś z tym nie tak..Np. preegzystencji Jezusa nie obroni biblijnie, ani logiczne żaden SJ czy przedstawiciel innej religii. Podobnie z dogmatem ze Michał to Jezus..Jestem SJ ale to fałszywe nauki.

Szaweł

Postautor: Szaweł » śr lip 13, 2016 10:11 pm

Kaznodzieya pisze:Waszym zdaniem.

Jaką książkę traktująca o problematyce nauk Świadków Jehowy polecilibyście na początek Świadkowi ?
Jaka była Wasza pierwsza pozycja która podważała ich nauki jaką przeczytaliście ?

Ale jak ty chcesz podwazyć nauki ŚJ skoro w większości są one zgodne z Biblią ? Tobie polecam np Wikipedię i poczytaj może na początek o poganskim pochodzeniu tzw Trójcy nie mającej nic wspólnego z Biblią. Polecam ! :D

bernard

Postautor: bernard » czw lip 14, 2016 6:37 am

Wikipedia ,hehehe

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 14, 2016 7:39 am

Szaweł napisał, że nauki ŚJ są zgodne z Biblią i jednocześnie w innym miejscu, że odrzucił broszurki. Skąd jeśli nie z broszurek dowiedział się o rzekomo biblijnych naukach Strażnicy?
Broszurki czytał, potem odrzucił ale nauki pozostały. :)

Na pewno z Biblii można wyczytać, że do Jezusa nie można się modlić, że przyszedł w 1914 roku, że Jezus to archanioł Michał no i że "organizacja" jest jedyną religią prawdziwą? :mrgreen:

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 8:25 am

Datsun pisze:Szaweł napisał, że nauki ŚJ są zgodne z Biblią i jednocześnie w innym miejscu, że odrzucił broszurki. Skąd jeśli nie z broszurek dowiedział się o rzekomo biblijnych naukach Strażnicy?
Broszurki czytał, potem odrzucił ale nauki pozostały. :)

Na pewno z Biblii można wyczytać, że do Jezusa nie można się modlić, że przyszedł w 1914 roku, że Jezus to archanioł Michał no i że "organizacja" jest jedyną religią prawdziwą? :mrgreen:

Szanowny Datsunie, już wspomnialem wczesniej, że czytałem broszurki i katolickie i ŚJ i zielonoświątkowców czy adwentystów. Dzisiaj faktycznie z braku nawet czasu nie czytam żadnych , poza tym dostęp do tego jest w necie.
Oczywiście że pozostało w głowie to co jest zgodne z tym co czytam w Biblii. Nie odwrotnie, że najpierw broszurki a potem dopasowywanie wersecików jak to tu nieudolnie cały czas robicie. :D

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 8:26 am

bernard pisze:Wikipedia ,hehehe

W kwestii trójcy na początek naprawde polecam ci Wikipedię. Myślę, że to już może da ci coś do myślenia. :D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 14, 2016 12:25 pm

Szaweł pisze:Oczywiście że pozostało w głowie to co jest zgodne z tym co czytam w Biblii. Nie odwrotnie, że najpierw broszurki a potem dopasowywanie wersecików jak to tu nieudolnie cały czas robicie. :D

Oh, doprawdy? :)
To może wytłumaczysz wszystkim jak sobie dopasowałeś "nieudolnie", że jak twierdzisz modlitwa do Jezusa jest niebiblijna i jednocześnie potwierdziłeś, że Biblia tego naucza?
Łuski z oczu opadły, czy trzeba jeszcze trochę czasu?

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 7:42 pm

Datsun pisze:
Szaweł pisze:Oczywiście że pozostało w głowie to co jest zgodne z tym co czytam w Biblii. Nie odwrotnie, że najpierw broszurki a potem dopasowywanie wersecików jak to tu nieudolnie cały czas robicie. :D

Oh, doprawdy? :)
To może wytłumaczysz wszystkim jak sobie dopasowałeś "nieudolnie", że jak twierdzisz modlitwa do Jezusa jest niebiblijna i jednocześnie potwierdziłeś, że Biblia tego naucza?
Łuski z oczu opadły, czy trzeba jeszcze trochę czasu?

Z modlitwy Pańskiej i z 1 Tym 2:5.
Łuski z oczu opadły czego i tobie też życzę z całego serca i rozumu :D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 14, 2016 8:04 pm

To wytłumacz.

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 8:09 pm

Już tłumaczyłem. Nie raz. Przeczytaj moje wcześniejsze posty. Naprawdę warto ;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”