Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Natan

Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

Postautor: Natan » pn maja 02, 2016 6:34 pm

Drodzy Forumowicze,

Aleksander i Iza Kociemba, znani z wywiadu-świadectwa opisanego tutaj: http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=6&t=533,
udzielili drugiego wywiadu, w którym sięgają głębiej do sposobu działania organizacji i funkcjonowania Świadków Jehowy:

Bardzo Wam go polecam.

Awatar użytkownika
morwa

Re: Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

Postautor: morwa » pn maja 02, 2016 6:42 pm

Wiele spostrzeżeń i przeżyć mamy wspólnych...
Obejrzałam wczoraj...
Gorąco polecam.... :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

kogut

Postautor: kogut » wt maja 03, 2016 6:20 am

Nic nowego :-) Właściwie to powtarza się utarte slogany.
Na moje oko małżeństwo to ma poważne problemy emocjonalne. Rzekłbym nawet, bardzo poważne.
Po drugie, pani Iza tworzy zasady z 'kapelusza' na temat sekty :-D
Jej trzy pytania są... naiwne. Może kiedyś skontruję jej tezy 'nie wiadomo skąd'.
Po trzecie... luuuudzie, skąd wymyślają sobie teorie o ochronie danych osobowych jakoby to oznaczało, że mogą mieć wgląd w S-77 :mrgreen:
NIKT przecież mądry nie uwierzy w taki kierunek w jaki idą odstępcy w tym temacie.
To mi tylko pokazuje jak umysł potrafi głęboko zejść do ciemności skoro tak prostej sprawy się nie rozumie.
No i jakie szczęście, że w Zakopanem 'odeszło od świadków jakieś 10 osób :roll:
To tak jakby się cieszyć, że 10 osób zwolnili z pracy razem ze mną :-D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt maja 03, 2016 6:44 am

Wielokrotnie byłeś proszony kogucie o to abyś nie obrażał nikogo na forum.
Nie masz nawet bladego pojęcia co ci ludzie przeszli i jak ich potraktowano. Zamiast spróbować zrozumieć tych ludzi to starasz się ich zdyskredytować i poniżyć pisząc coś takiego.
Bardzo mi przykro ale nie piszesz nic obiektywnego, tylko zatruwasz to forum łamiąc regulamin, który ma chronić każdego forumowicza.
Widzę, że moje prośby oraz moderatora nie mają na Ciebie żadnego wpływu. Ostrzegałem, że jeśli nie zmienisz swojego agresywnego nastawienia to zostaniesz zbanowany. Bardzo mi przykro...
Pod rozwagę Kaz.10:1 (część "a")

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt maja 03, 2016 12:15 pm

kogut pisze:Nic nowego :-) Właściwie to powtarza się utarte slogany.
Na moje oko małżeństwo to ma poważne problemy emocjonalne. Rzekłbym nawet, bardzo poważne.
Po drugie, pani Iza tworzy zasady z 'kapelusza' na temat sekty :-D
Jej trzy pytania są... naiwne. Może kiedyś skontruję jej tezy 'nie wiadomo skąd'.
Po trzecie... luuuudzie, skąd wymyślają sobie teorie o ochronie danych osobowych jakoby to oznaczało, że mogą mieć wgląd w S-77 :mrgreen:
NIKT przecież mądry nie uwierzy w taki kierunek w jaki idą odstępcy w tym temacie.
To mi tylko pokazuje jak umysł potrafi głęboko zejść do ciemności skoro tak prostej sprawy się nie rozumie.
No i jakie szczęście, że w Zakopanem 'odeszło od świadków jakieś 10 osób :roll:
To tak jakby się cieszyć, że 10 osób zwolnili z pracy razem ze mną :-D

Poważne problemy emocjonalne masz Ty kogucie... Sorry za szczerość...
Zbadaj sam jak nie wierzysz innym,czy organizacja jest sektą... Pomogę Ci:
Strażnica z 15 lutego 1994 zawiera definicję sekty...
Wskazano w niej na izolację od społeczeństwa (tu: pozory integracji której wcale nie ma),na guru jako wcielenie bądz reprezentanta Boga (CK)do którego dostosowuje się cele życiowe,zniewalanie umysłów...

I dla jasności... Nie tylko w Zakopanem ludzie odchodzą...

Obrazek
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr maja 04, 2016 8:32 am

(Morwa. Kogut raczej już nie odpowie)

------

Materiał bardzo ciekawy i także mi się podobał. Poruszyła mnie bardzo wypowiedź od 31:20 do 33:10 minuty i chciałbym wyrazić swoje pragnienie aby i na tym forum tak właśnie było.

Łączę pozdrowienia wyrazy szacunku dla Aleksandra oraz Izy. Niech Was Bóg prowadzi dalej w prawdzie i szczerości serca bo to Was uratowało. Wspaniale i radością serca jest widzieć że jesteście razem i pomimo trudności ale zawsze wsparciem dla siebie. Dziękuję bogu za takie przykłady jak Wasz gdyż wiele osób wychodzi z Organizacji samotnie nie mając nawet obok ramienia na jakim mogli by się oprzeć.

Jeszcze raz Pozdrawiam Serdecznie (Lb 6:24-26)

P.S. Natanie. Dziękujemy za zamieszczenie materiału.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 5:25 pm

Witam wszystkich .
Pozwolę zamieścić również film tego wspaniałego małżeństwa pt. "Strażnica brzytwy się chwyta".
https://youtu.be/YnwDHWhdDqw

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:43 am

Nie no, naprawde, przestańcie służyć jutubowym bohaterom ;)

Żal mi zawsze ludzi, którzy opuszczają organizację ŚJ i potem plują na nią jadem nienawiści . Trzeba mieć "specyficzną" psychike aby tak postępować ale to już moim zdaniem temat bardziej dla psychiatrów ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 22, 2017 11:04 pm

Arcykapłan pisze:Nie no, naprawde, przestańcie służyć jutubowym bohaterom ;)

Żal mi zawsze ludzi, którzy opuszczają organizację ŚJ i potem plują na nią jadem nienawiści . Trzeba mieć "specyficzną" psychike aby tak postępować ale to już moim zdaniem temat bardziej dla psychiatrów ;)

Tak , to prawda , że trzeba mieć specyficzna psychikę, żeby postępować w taki sposób żeby rodzice dzieci albo dzieci rodziców wzywali od odstępców , palali nienawiścią , zrywali więzy rodzinne tylko dlatego , że wspolmalzonek , dzieci , sąsiedzi , dawni przyjaciele - bo teraz już nie przyjaciele nie chcą uczeszczac na zebrania , nie chcą głosić "nowych świateł" , nie chcą przynależec do organizacji śJ lecz pragną być z rodziną , spotkać się , porozmawiać - faktycznie temat dla psychiatrów, bo żeby ulegać takim psychomanipulacjom? - to trzeba się leczyć - reperowac się.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:12 pm

Agnieszka pisze:
Arcykapłan pisze:Nie no, naprawde, przestańcie służyć jutubowym bohaterom ;)

Tak , to prawda , że trzeba mieć specyficzna psychikę, żeby postępować w taki sposób żeby rodzice dzieci albo dzieci rodziców wzywali od odstępców , palali nienawiścią , zrywali więzy rodzinne tylko dlatego , że wspolmalzonek , dzieci , sąsiedzi , dawni przyjaciele - bo teraz już nie przyjaciele nie chcą uczeszczac na zebrania , nie chcą głosić "nowych świateł" , nie chcą przynależec do organizacji śJ lecz pragną być z rodziną , spotkać się , porozmawiać - faktycznie temat dla psychiatrów, bo żeby ulegać takim psychomanipulacjom? - to trzeba się leczyć - reperowac się.

Jezus sam to zapowiedział, ze nie przynosi pokoju lecz wojnę. Jezus nie mówił, że będzie lekko. I tak jak kiedyś Jehowa nakazywał zabijać swoich przeciwników tak i Jezus powiedział wprost, że wojnę przynosi na ziemię :
"34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Mt 10, 34-36
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”