Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Arcykapłan

Re: Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 10:46 am

morwa pisze:
Arcykapłan pisze:
morwa pisze:
Arcykapłan pisze:Jako katolik nie miałem dostępu do dokumentów dotyczących nawet mojej parafii a o dokumentach w Watykanie nie wspomnę ;)
Tak jest wszędzie, nie tylko u ŚJ tak więc znowu strzelasz kulą w płot, Morwo .

Moge wiedzieć skąd wiesz, że szeregowy ŚJ ma zabroniony dostęp do tego dokumentu ?
To skąd ten dokument jest w internecie skoro jest taki "tajny" ? ;)

Sąsiedni wątek na którym dyskutowaliśmy i Twój ostatni tam wpis który umieściłeś pomógł mi podjąć decyzję...
Nie odniosę się ani tam,ani tutaj do tego co napisałeś i co być może jeszcze napiszesz...
I nie mam zamiaru tłumaczyć się dlaczego...Myślę że wielu domyśli się powodu...
A i tak jak na Twój temperament ujawniany pod różnymi nick-ami dyskusja MIEJSCAMI w miarę była grzeczna ,więc dziękuję Ci chociaż za to...

O co znowu chodzi z tymi nickami ?
Tu jest dyskusja na tematy bilbijne czy tylko atak na tych, którzy głoszą coś z czym wy nie zgadzacie się ? ;)

Nie tym razem nie chodzi o nick,ale o sposób prowadzenia rozmowy przez Ciebie ujawniający brak szacunku do rozmówcy,niekoniecznie do mnie ale ogólnie i w zasadzie...

A na czym polega ów brak szacunku ? Na tym, że powołuję się na Biblię w tym co piszę ?
Poczytaj kiedyś w NT jak Jezus odnosił się np do faryzeuszy lub do innych jego przeciwników ;)
Nawet do Piotra rzekł kiedyś "zejdź mi szatanie z oczu"
Jehowa też jasno odnosi się do tych, którzy z nim walczą. Powiem ci, że szacunku dla wrogów i u Niego nie widać;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 27, 2017 4:32 pm

A na czym polega ów brak szacunku ? Na tym, że powołuję się na Biblię w tym co piszę ?
Poczytaj kiedyś w NT jak Jezus odnosił się np do faryzeuszy lub do innych jego przeciwników ;)
Jehowa też jasno odnosi się do tych, którzy z nim walczą. Powiem ci, że szacunku dla wrogów i u Niego nie widać;)[/quote]

"arcy......." Skoro uważasz nas za przeciwników - to Ty masz problem , nie my.
Ja osobiście bardzo chciałabym zejść Ci z oczu i pragnę tego samego od Ciebie - bo na prawdę jestem już Tobą zmęczona aż padam na klawiaturę :-)
My tzw. odstępcy jesteśmy na gruncie neutralnym - bo to forum to nie zebrania śJ ani dom żadnego śJ który by np. przepedzal nas odstępców :-) (oczywiście nie wszyscy śJ tak by uczynili) , ach ! i jeszcze jedna sprawa - nie grzecznym , natarczywym śJ pukajacych do naszych drzwi nie możemy zejść z oczu - bo to jest nasz mir domowy i to my możemy poprosić grzecznie bądź niegrzeczne - to zależy od każdego z nas indywidualnie , żeby "zeszli nam z oczu" - czyli odeszli sobie a nie np. trzymali rękę na drzwiach , bądź stopę w progu , uniemożliwiając nam tym samym zamknąć NASZYCH DRZWI do NASZEGO DOMU / MIESZKANIA.
Nie zdziwię się , jak gospodarz bloga poprosi Cię grzecznie żebyś zamknął drzwi z drugiej strony i tak dziwie się Datsunowi, że jest taki cierpliwy wobec Ciebie :-) Za Twoją natarczywosc , cynizm !

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 5:03 pm

Agnieszka pisze:

Jehowa też jasno odnosi się do tych, którzy z nim walczą. Powiem ci, że szacunku dla wrogów i u Niego nie widać;)

"arcy......." Skoro uważasz nas za przeciwników - to Ty masz problem , nie my.
Ja osobiście bardzo chciałabym zejść Ci z oczu i pragnę tego samego od Ciebie - bo na prawdę jestem już Tobą zmęczona aż padam na klawiaturę :-)
My tzw. odstępcy jesteśmy na gruncie neutralnym - bo to forum to nie zebrania śJ ani dom żadnego śJ który by np. przepedzal nas odstępców :-) (oczywiście nie wszyscy śJ tak by uczynili) , ach ! i jeszcze jedna sprawa - nie grzecznym , natarczywym śJ pukajacych do naszych drzwi nie możemy zejść z oczu - bo to jest nasz mir domowy i to my możemy poprosić grzecznie bądź niegrzeczne - to zależy od każdego z nas indywidualnie , żeby "zeszli nam z oczu" - czyli odeszli sobie a nie np. trzymali rękę na drzwiach , bądź stopę w progu , uniemożliwiając nam tym samym zamknąć NASZYCH DRZWI do NASZEGO DOMU / MIESZKANIA.
Nie zdziwię się , jak gospodarz bloga poprosi Cię grzecznie żebyś zamknął drzwi z drugiej strony i tak dziwie się Datsunowi, że jest taki cierpliwy wobec Ciebie :-) Za Twoją natarczywosc , cynizm ![/quote]

Ktoś neutralny zajmuje się swoją religią a nie cudzą , głosi ją, podczas głoszenia wykazuje dlaczego uważa że on ma rację a nie inni. Skoro chcecie być neutralni to przestańcie pisać źle o ŚJ bo wydaje mi się. ze mocno mijacie się z prawdą .
To jest ponoć forum dla obecnych i byłych ŚJ więc dlatego staram się pokazać, że nie macie racji pisząc nieprawdę o ŚJ i o tym co głoszą.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lut 27, 2017 7:40 pm

Arcykapłan pisze:
Ktoś neutralny zajmuje się swoją religią a nie cudzą , głosi ją, podczas głoszenia wykazuje dlaczego uważa że on ma rację a nie inni. Skoro chcecie być neutralni to przestańcie pisać źle o ŚJ bo wydaje mi się. ze mocno mijacie się z prawdą .
To jest ponoć forum dla obecnych i byłych ŚJ więc dlatego staram się pokazać, że nie macie racji pisząc nieprawdę o ŚJ i o tym co głoszą.

Nikt z nas nie ma "swojej" religii. To forum jest dla "byłych" świadków i właśnie "byli" świadkowie mogą się wypowiadać na temat tego co uczy organizacja. Znamy to z praktyki, a nie "zasłyszane" opowieści z "nikąd" .
Ty natomiast, jak piszesz, nie jesteś świadkiem, więc nie jesteś wiarygodny, nie byłeś jeszcze na Pamiątce o czym wspomniałeś w innym poście, więc wszystko co "wiesz" to tylko relacje obecnych świadków, brak konfrontacji.
To prawda, że można na początku być zafascynowany tą organizacją, pewnym porządkiem, ale zainteresowana osoba widzi tylko miłą otoczkę. Jeśli natomiast przystąpisz do zboru świadków Jehowy, ochrzcisz się, zostaniesz pełnoprawnym członkiem, to spróbuj zadawać niewygodne pytania, sam na sobie doświadczysz "miłości braterskiej". Może akurat byłoby Ci to potrzebne, czasem "zimny prysznic" daje otrzeźwienie.

"mocno mijamy się z prawdą" - cytuję Twoje słowa...jednak słusznie zauważyłeś, że wydaje Ci się, a to "mijanie" się to w czym konkretnie?

...poza tym tak na marginesie, a może jednak nie - Jehowa to nie kolega z ławki szkolnej, któremu się mówi po imieniu, to Wszechmogący Bóg, nasz Stwórca. Zatem należy mówić Bóg Jehowa/Jahwe, a nie Jehowa/Jahwe.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 9:03 pm

Iskierka pisze:
Arcykapłan pisze:

Nikt z nas nie ma "swojej" religii. To forum jest dla "byłych" świadków i właśnie "byli" świadkowie mogą się wypowiadać na temat tego co uczy organizacja. Znamy to z praktyki, a nie "zasłyszane" opowieści z "nikąd" .
Ty natomiast, jak piszesz, nie jesteś świadkiem, więc nie jesteś wiarygodny, nie byłeś jeszcze na Pamiątce o czym wspomniałeś w innym poście, więc wszystko co "wiesz" to tylko relacje obecnych świadków, brak konfrontacji.
To prawda, że można na początku być zafascynowany tą organizacją, pewnym porządkiem, ale zainteresowana osoba widzi tylko miłą otoczkę. Jeśli natomiast przystąpisz do zboru świadków Jehowy, ochrzcisz się, zostaniesz pełnoprawnym członkiem, to spróbuj zadawać niewygodne pytania, sam na sobie doświadczysz "miłości braterskiej". Może akurat byłoby Ci to potrzebne, czasem "zimny prysznic" daje otrzeźwienie.

"mocno mijamy się z prawdą" - cytuję Twoje słowa...jednak słusznie zauważyłeś, że wydaje Ci się, a to "mijanie" się to w czym konkretnie?

...poza tym tak na marginesie, a może jednak nie - Jehowa to nie kolega z ławki szkolnej, któremu się mówi po imieniu, to Wszechmogący Bóg, nasz Stwórca. Zatem należy mówić Bóg Jehowa/Jahwe, a nie Jehowa/Jahwe.

Jak wiesz, nawet w partii jeśli do niej przystąpisz to musisz postępować jak partia ci nakazuje. Skoro ktoś chce być w organizacji Jehowy to musi postępować tak jak organizacja nakazuje.
Piszesz, że nie macie swojej religii - to co macie ? Każdy wierzy w co chce ? Czy Jehowa pozwala każdemu wierzyć w co chce ? Czy Jezus mowi, że możemy wierzyć w co chcemy a Bogu jest to obojętne ? Chyba nie.....
Mijanie się z prawda - chociażby w kwestii imienia Boga.
Czy ja gdzieś napisałem, że Bóg Jehowa to mój kolega ze szkolnej ławki ? Cały czas piszę, że dla mnie to jedyny Bóg, którego imię trzeba głosić wszem i wobec ! W którym miejscu Jehowa nakazał aby zwracać się do Niego tylko poprzez zwrot "Bóg Jehowa" ? Z tego co wiem to Bóg chce abyśmy byli jego przyjaciółmi a do przyjaciół ja zawsze zwracam się po imieniu.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 12:26 am

Bóg to nie partia ani religia ! Uwierzyć w Boga - to poczuć Go w sobie , w swoim sercu a najważniejszym przykazaniem jakie daje nam Chrystus - to abyśmy wzajemnie milowali się a nie odwracali głowę na ulicy nawet od swoich dzieci czy rodziców tylko dlatego , że nie należą do partii / religii wyznawanej przez swoich bliskich.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 12:34 am

P.S. Albo wierzysz organizacji - przywódcom ck i ich ciągle zmieniających się doktrynach , fałszywych proroctwach o końcu tego świata przez które to wielu miliony szczerych ludzi zawiodło się albo pokladasz ufność w Bogu.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt lut 28, 2017 6:41 am

Agnieszka pisze:P.S. Albo wierzysz organizacji - przywódcom ck i ich ciągle zmieniających się doktrynach , fałszywych proroctwach o końcu tego świata przez które to wielu miliony szczerych ludzi zawiodło się albo pokladasz ufność w Bogu.

Innej możliwości nie ma, Arcy.
Albo wierzysz ludziom, albo Bogu.
"Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi."
Biblia Warszawska Dz 5,29
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 7:35 am

Ann78 pisze:
Agnieszka pisze:P.S. Albo wierzysz organizacji - przywódcom ck i ich ciągle zmieniających się doktrynach , fałszywych proroctwach o końcu tego świata przez które to wielu miliony szczerych ludzi zawiodło się albo pokladasz ufność w Bogu.

Innej możliwości nie ma, Arcy.
Albo wierzysz ludziom, albo Bogu.
"Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi."
Biblia Warszawska Dz 5,29

Ja zawsze bardziej wierzę Bogu, Bogu który ma na imię Jehowa.
Tak czytam to forum i widzę, że niektórzy z was bardziej wierzą youtubom lub innym "dostarczycielom pokarmu" ;)

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 7:38 am

Agnieszka pisze:Bóg to nie partia ani religia ! Uwierzyć w Boga - to poczuć Go w sobie , w swoim sercu a najważniejszym przykazaniem jakie daje nam Chrystus - to abyśmy wzajemnie milowali się a nie odwracali głowę na ulicy nawet od swoich dzieci czy rodziców tylko dlatego , że nie należą do partii / religii wyznawanej przez swoich bliskich.

Jehowa od zawsze miał na ziemi swój lud, który był zorganizowany w jednej organizacji. Poczytaj jak w czasach Izraela Jehowa miał hierarchię w tym narodzie ;)

Miłować się a unikać kontaktów z tymi, którzy odeszli od Jehowy to zrozumiałe dla mnie. Jak to mówi Biblia - "złe towarzystwo psuje dobre obyczaje" więc ja też unikałbym kontaktów z tymi, którzy opuścili organizację bo wolą światowe życie ;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”