Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Agnieszka

Re: Wywiad o funkcjonowaniu organizacji

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 8:19 am

Bóg nie założył żadnej organizacji - jeżeli uważasz nas za złe towarzystwo (którego z resztą nie brakuje w organizacji śJ) TO CO TUTAJ ROBISZ?????? Skoro jak napisałeś , że też unikalbys kontaktów z tymi którzy opuścili organizację !
Przecież piszesz tutaj z osobami które opuściły organizację - osobami które wg przywódców i wielu wiernych tej organizacji są odstepcami .
ZAPRZECZASZ SAM SOBIE !

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 8:26 am

P.S. Baaaaaa...... nawet śmię napisać , że zadomowiłeś się tutaj - wśród nas - "złego towarzystwa które psuje Twoje dobre obyczaje" :lol: :mrgreen: :shock:

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:31 am

Agnieszka pisze:Bóg nie założył żadnej organizacji - jeżeli uważasz nas za złe towarzystwo (którego z resztą nie brakuje w organizacji śJ) TO CO TUTAJ ROBISZ?????? Skoro jak napisałeś , że też unikalbys kontaktów z tymi którzy opuścili organizację !
Przecież piszesz tutaj z osobami które opuściły organizację - osobami które wg przywódców i wielu wiernych tej organizacji są odstepcami .
ZAPRZECZASZ SAM SOBIE !

Jehowa nie wybrał sobie narodu Izraelskiego spośród wielu narodów ? Jehowa nie ustanawiał królów w tym narodzie ? Jehowa nie podzielił różnych zadań pomiędzy dwunastu plemion Izraela ? Twoim zdaniem nie była to organizacja ?

Ja nie jestem ŚJ - nie raz już wspominałem o tym a pisanie na forum jakoś mnie nie oddala od Boga ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 9:54 am

Sprawdź pojęcie organizacja w słowniku. Wszyscy należymy do Boga a nie do organizacji np. ONZ w której udziały mają rowniez przywódcy "nie należący do tego świata" :lol: :shock: Organizacje należą do innych organizacji - biznesiki!
P.S. To po co piszesz w taki sposób tym samym określając siebie , że skoro nie należysz do organizacji śJ to jesteś z tego świata - zlym towarzystwem które psuje dobre obyczaje :lol: :shock: tak jak my tutaj :lol: ;-)
Człowieku ogarnij się :lol:
Na zakończenie mądry cytat z dedykacją dla Ciebie:
"Z religią i bez religii mamy dobrych ludzi czyniących dobro i złych ludzi czyniących zło , ale żeby dobrzy ludzie czynili złe rzeczy do tego potrzeba religii".
Jeżeli więc ulegamy manipulacjom otoczenia danej organizacji i zaczynamy "stawiać po kątach" innych domowników którzy mają inne / odmienne refleksje , zdanie - to jest to terror i od takich trzeba uciekać!

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 10:03 am

Oczywiście, że wszyscy należymy do Boga. Pytanie, do którego Boga ? ;)

Cały czas porównujesz organizację ŚJ w kontekście swoich osobistych przeżyć. Może pora spojrzeć na pewne rzeczy ze spokojem i i rozsądkiem. Poznanie Jehowy daje naprawdę błogi spokój i opanowanie i rozsądne patrzenie na to co dzieje się na świecie.

Ja wiem co to jest organizacja. nawet nasze organizmy to swoistego rodzaju organizacja narządów i tkanek ;)

Świadkowie tworzą organizację Jehowy - czy nam to się podoba czy nie ;)
Słusznie zauważasz, że ja jestem poza tą organizacją bo póki co jak na razie czas poświęcam jedynie studiowaniu Biblii.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 10:31 am

Ja należę do mojego Boga JHWH JAHASZUA HAMASZIJAH - czyli Jezusa Chrystusa który wszystko stworzył i chwała Jemu na wieki wieków amen!
A Ty jak pojmujesz istotę Boga - nie będę w to ingerować ani agitowac - jesteś wolnym człowiekiem - ja nie jestem twoim niewolnikiem ani niewolnikiem niewolnika.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt lut 28, 2017 8:32 pm

Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:
Agnieszka pisze:P.S. Albo wierzysz organizacji - przywódcom ck i ich ciągle zmieniających się doktrynach , fałszywych proroctwach o końcu tego świata przez które to wielu miliony szczerych ludzi zawiodło się albo pokladasz ufność w Bogu.

Innej możliwości nie ma, Arcy.
Albo wierzysz ludziom, albo Bogu.
"Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi."
Biblia Warszawska Dz 5,29

Ja zawsze bardziej wierzę Bogu, Bogu który ma na imię Jehowa.
Tak czytam to forum i widzę, że niektórzy z was bardziej wierzą youtubom lub innym "dostarczycielom pokarmu" ;)

Poczytaj nasze świadectwa, to zobaczysz Komu wierzymy.
viewforum.php?f=6

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt lut 28, 2017 8:37 pm

Arcy,
Jeżeli rzeczywiście znałbyś Nowy Testament, to byś wiedział, że Bóg ma Swój KOŚCIÓŁ, nie ORGANIZACJĘ. To, co robi organizacja SJ mówiąc ludziom, że należą do "jedynej organizacji Bożej", to wielkie oszustwo i zwiedzenie! Funkcjonują dzięki wmawianiu ludziom, że złapali "Pana Boga za nogi", tymczasem .... :(

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:42 pm

Agnieszka pisze:Ja należę do mojego Boga JHWH JAHASZUA HAMASZIJAH - czyli Jezusa Chrystusa który wszystko stworzył i chwała Jemu na wieki wieków amen!
A Ty jak pojmujesz istotę Boga - nie będę w to ingerować ani agitowac - jesteś wolnym człowiekiem - ja nie jestem twoim niewolnikiem ani niewolnikiem niewolnika.

Kto stworzył wszystko ? Ja w księdze Rodzaju czytam jasno, że to Bóg stworzył wszystko, Bóg Jehowa .

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:43 pm

Ann78 pisze:Arcy,
Jeżeli rzeczywiście znałbyś Nowy Testament, to byś wiedział, że Bóg ma Swój KOŚCIÓŁ, nie ORGANIZACJĘ. To, co robi organizacja SJ mówiąc ludziom, że należą do "jedynej organizacji Bożej", to wielkie oszustwo i zwiedzenie! Funkcjonują dzięki wmawianiu ludziom, że złapali "Pana Boga za nogi", tymczasem .... :(

Znam NT. Sądzisz, że jeśli świadkowie zbierają się w swoich zborach to nie tworzą kościoła ? Potrafisz odróżnić czym jest organizacja od kościoła ?
Kościół katolicki to też organizacja ;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”