świadkowie Jehowy odchodzą

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
GrzegorzS04

Re: świadkowie Jehowy odchodzą

Postautor: GrzegorzS04 » wt mar 27, 2018 1:47 pm

korba pisze:...]
"GrzegorzS04" niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu."
Niestety, CK nie dopuszcza takiej sytuacji, by ktoś pozostał przy swoim zdaniu.

Najwyraźniej jesteś w błędzie. CK napisało w tej sprawie tak:
A zatem czy wyznaczenie sobie jakiegoś konkretnego dnia w tygodniu na odpoczynek i wielbienie Boga byłoby niewłaściwe? Nie można tak powiedzieć. Słowo Boże pozostawia to osobistej decyzji: „Ktoś decyduje, że jeden dzień jest świętszy od drugiego. Inny uznaje wszystkie dni za takie same. Każdy musi podjąć własną decyzję” (Rzymian 14:5, God’s Word). Chociaż więc jakiś człowiek może uznać pewien dzień za świętszy niż pozostałe, Biblia wyraźnie wskazuje, że Bóg nie wymaga od chrześcijan obchodzenia cotygodniowego sabatu.
(Strażnica 2010; 1 lutego s. 14).

Coś przegapiłeś...

Nic nie przegapiłem,rozmawiamy o tłumieniu sumienia w sensie ogólnym, nie o sabacie.A to że Paweł poruszył tu kwestię szabatu i spożywania mięsa nie swiadczy iż zasada ta nie dotyczy innych spraw. Tak należy postąpić w każdym przypadku.
Spróbuj nie zgadzać się w innych kwestiach, transfuzji,obchodzenia urodzin imienin chronologii biblijnej świadków a zobaczysz jak cię potraktują czy będą równie łaskawi.

korba

Re: świadkowie Jehowy odchodzą

Postautor: korba » wt mar 27, 2018 2:08 pm

Zacytowałeś TY ten werset więc czego się zżymasz, gdy właśnie ten komentuję? Bo wskazałem na kontekst, który rozwala twoją interpretację?
Dlaczego mam wrażenie, że już raczej merytorycznie nie będziesz chciał uczciwie rozmawiać, tylko będziesz uprawiał jakieś połajanki?
Spróbuj nie zgadzać się w innych kwestiach, transfuzji,obchodzenia urodzin imienin chronologii biblijnej świadków a zobaczysz jak cię potraktują czy będą równie łaskawi.

Jakbym słyszał kusiciela, który w podobnych słowach odezwał się już kiedyś... :-D
Nic nowego.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”