świadkowie Jehowy odchodzą

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78

Re: świadkowie Jehowy odchodzą

Postautor: Ann78 » pt lip 22, 2016 1:28 pm

gogzmagog pisze:Nie pytałem o wykłady. Dlaczego nie polecasz przekładu Nowego Świata ? Kto cię uprzedził ? Ksiądz czy pastor ?

Pytałam, czy znasz Międzywierszowy Przekład Królestwa?
Nie odpowiedziałeś...
Możesz?

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 2:20 pm

Nigdy o tym nie słyszałem, ja znam tylko Nowy Świat , Tysiąclatka, II wydanie i BW.
Pytam kto odradza ci przekład NŚ ?
Jahwe, mocarz wojny, Jahwe jest imię jego

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 22, 2016 2:28 pm

gogzmagog pisze:Nigdy o tym nie słyszałem, ja znam tylko Nowy Świat , Tysiąclatka, II wydanie i BW.

Jeżeli nie słyszałeś o tym wydaniu Pism Greckich Nowego Testamentu, poszukaj informacji na ten temat.
Tam jest czarno na białym, jak słowo Pan, Kyrios (po gr.), po ang. Lord, zamieniono na Jehowa.
Jest to nieupoważniona niczym ingerencja w tekst. Czy nie jest to zmiana natchnionego tekstu Nowego Testamentu, która podlega pod przestrogę z Obj. 22?
Pomyśl, kto bardziej był natchniony Duchem Świętym, autorzy NT, czy jego tłumacze?

gogzmagog pisze:Pytam kto odradza ci przekład NŚ ?

Nikt.
Ogólnie bibliści są co do niego zgodni.
Nikt go nie poleca.

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 2:31 pm

Którzy bibliści sa co do tego zgodni ? Katoliccy teolodzy którzy nawet z BT wyrzucili imię Jahwe ?
Tzw "uczeni w piśmie" zamiast Jahwe wstawili "pan" a ty mówisz o kłamstwach u świadków ? . Kłamią ci którzy wstawili Jehowa zamiast "pan" czy ci którzy imię Jehowy usuneli z pism ?
Jahwe, mocarz wojny, Jahwe jest imię jego

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pn mar 19, 2018 3:40 pm

Mądra rada dla nas wszystkich.
Obrazek

korba

Postautor: korba » czw mar 22, 2018 7:01 am

Ogólnik który można zastosować do każdego. Do Ciebie też.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » czw mar 22, 2018 7:21 am

korba pisze:Ogólnik który można zastosować do każdego. Do Ciebie też.

Czyżby 'uderz w stół" ?

Tak,do każdego a do Świadków Jehowy zwłaszcza ,bo narzuca im się jak mają myśleć.

Obrazek

korba

Postautor: korba » czw mar 22, 2018 7:38 am

Powtarzamy się. To już było omawiane. Przypomnę tylko mój komentarz stąd viewtopic.php?f=46&t=1035&p=17204&hilit=strategicznego#p17204

"Co o tym myślę? Ano myślę, że ludzie nie znający, ani nie rozumiejący świadków Jehowy nadinterpretują sobie to zdanie.
Może najpierw przykłady biblijne, gdy w celu ochrony/ocalenia sług padały polecenia, które ze strategicznego punktu widzenia były nierozsądne.
1. Gedeon i Midianici. Midianitów 135000 ale Gedeon wybiera tylko 300 wojowników i zamiast uzbrojenia biorą dzbany, pochodnie i trąby. Gdzie tu logika? A jednak końcowy efekt piorunujący.
2. Izraelici wychodzą z Egiptu, zamiast na przestrzeń idą nad brzeg morza. Wobec ścigających ich Egipcjan, strategia pozornie chybiona.
3. Jezus zaleca swoim uczniom strategię dziwną, bo gdy ujrzą Jerozolimę otoczoną wojskami mają uciekać z miasta. Jak? Skoro miasto oblężone? Historię znasz.
4. Gdy ktoś uderzy cię w policzek nadstaw drugi. Powiedz Datsunie, czy ten świat, który cię otacza, uznaję tą strategię za logiczną i rozsądną? Nie.
5. Za króla Jozafata szykuje się wojna z przeważającym liczebnie wrogiem. Jaka strategia? na czele stawia śpiewaków a reszta idzie bez broni. Gdy dochodzą na pole bitwy, same trupy.
6. Budowa arki była tak nielogiczna, że ta 'nielogiczność' Noego sprawiła, że praktycznie nikt do niej nie wszedł oprócz rodziny.

Przykładów naprawdę można mnożyć...
W takim duchu świadkowie rozumieją owo zdanie. Gdy wybuchnie wielki ucisk, Bóg zacznie wykonywać wyroki na tym świecie, żadna ludzka logika nie będzie tym, w jaki sposób lud Boży dozna wtedy ochrony.
Biblia zapowiada atak na lud Boży. Masz jakiś pomysł logiczny, jakąś strategię? A skoro duch nowozrodzonych prowadzi to, to... nic tobie wtedy nie podpowie? Myślisz, że najpierw przeczyta jakąś ludzką instrukcję BHP?
Każdy z nas zderzy się z własną logiką. Zdanie to wyraża raczej zaufanie, że Bóg wtedy swojego ludu nie opuści. Nawet jeśli zaleci coś, czego do końca nie rozumiesz. Tak jak Izraelici nie rozumieli, dlaczego mają iść nad morze i tak jak Eliasz nie rozumiał dlaczego miał się ukryć nad potokiem Kidron gdzie nie ma co jeść."

Oczywiście, każdy może zadbać o swoje wybawienie według swojego pomysłu. Ty też. Co komu do tego?

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » czw mar 22, 2018 10:28 am

korba pisze:...
Ano myślę, że ludzie nie znający, ani nie rozumiejący świadków Jehowy nadinterpretują sobie to zdanie.

Tak się składa że znam Swiadków lepiej od ciebie,bo byłem nim długie lata,a Ty ponoć wcale.
Może najpierw przykłady biblijne, gdy w celu ochrony/ocalenia sług padały polecenia, które ze strategicznego punktu widzenia były nierozsądne.

1. Gedeon i Midianici. Midianitów 135000 ale Gedeon wybiera tylko 300 wojowników i zamiast uzbrojenia biorą dzbany, pochodnie i trąby. Gdzie tu logika? A jednak końcowy efekt piorunujący.
2. Izraelici wychodzą z Egiptu, zamiast na przestrzeń idą nad brzeg morza. Wobec ścigających ich Egipcjan, strategia pozornie chybiona.
3. Jezus zaleca swoim uczniom strategię dziwną, bo gdy ujrzą Jerozolimę otoczoną wojskami mają uciekać z miasta. Jak? Skoro miasto oblężone? Historię znasz.
4. Gdy ktoś uderzy cię w policzek nadstaw drugi. Powiedz Datsunie, czy ten świat, który cię otacza, uznaję tą strategię za logiczną i rozsądną? Nie.
5. Za króla Jozafata szykuje się wojna z przeważającym liczebnie wrogiem. Jaka strategia? na czele stawia śpiewaków a reszta idzie bez broni. Gdy dochodzą na pole bitwy, same trupy.
6. Budowa arki była tak nielogiczna, że ta 'nielogiczność' Noego sprawiła, że praktycznie nikt do niej nie wszedł oprócz rodziny.

Przykładów naprawdę można mnożyć...

To żaden argument,polecenie poleceniu nierówne. Zależy od kogo pochodzi .
Nie jest tajemnicą że wiele poleceń niewolnika nie dość że nie ma biblijnego uzasadnienia,to jeszcze ogranicza wolność myślenia i obarcza niejedno z sumień.

korba

Postautor: korba » czw mar 22, 2018 1:18 pm

Tak się składa że znam Świadków lepiej od ciebie,bo byłem nim długie lata,a Ty ponoć wcale.

Tu nie trzeba być świadkiem J., aby wiedzieć, że oni wcale tego zdania tak nie interpretują jak odstępcy od nich.
Badam zjawisko świadków od dziesiątków lat i dostrzegam, jak raczej wkłada się w ich usta raczej to, czego ani nie sugerują, ani nie powiedzieli/napisali. Natomiast dorabiania teorii i fantastycznych wniosków jest od groma i ciut, ciut ;-)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”