Wykształcenie - dobre czy złe?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Wykształcenie - dobre czy złe?

Postautor: Ann78 » pn sie 15, 2016 9:12 am

Drodzy Forumowicze.

Każdy człowiek jest w oczach Bożych cenny.
Jedni mają zdolności w naukach ścisłych, inni w humanistycznych, jeszcze inni wolą sport, czy dziedziny techniczne.
Bóg wyposażył nas w różnego rodzaju predyspozycje.
Te zdolności, talenty możemy rozwijać lub nie.
Decyzja należy do nas jako dorosłych. Możemy też tak, czy inaczej wpływać na nasze dzieci.
Będąc dziećmi też decydowaliśmy, czy chcemy się uczyć, czy nie, i jak daleko ma sięgać nasza edukacja.
Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Absolutnie zbulwersowało mnie, co radzi w tej kwestii "niewolnik wierny" (nie dodam "roztropny", gdyż jak będzie więcej takich rad udzielał, to ludzie szybciej będą budzić się ze strażnicowego letargu, a dla niego oznacza to początek końca).
Proszę, obejrzyjcie ten filmik:

https://tv.jw.org/#pl/video/VODFamily/p ... 01_1_VIDEO

Co Wy na to?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

forest

Re: Wykształcenie - dobre czy złe?

Postautor: forest » wt sie 16, 2016 11:39 am

Znam świadków i po studiach i po szkołach zawodowych.
Jak sama zauważyłaś, to są tylko porady. Lekarze też radzą odżywiać się zdrowo ale nikt siłą do niczego nie zmusza. To, że ktoś woli służyc więcej Jehowie jest jego wyborem - bardzo szlachetnym zresztą.
Zastanowiłbym się raczej nad tym po co księża, którzy na studiach uczą się głupot to jeszcze żyją w niebiblijnym celibacie. Tu dopiero masz pole do popisu w swoich coraz dziwniejszych wywodach i teoriach. może zajmij się tym co się dzieje w kościele katolickim ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 16, 2016 11:46 am

forest pisze:może zajmij się tym co się dzieje w kościele katolickim ;)

A skąd wiesz, że się nie zajmuje? :)
To jest forum dla świadków i byłych świadków Jehowy. Są fora internetowe katolickie i tam można pisać na ich temat.
Tutaj akurat Ann78 zainteresowała ta sprawa jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce aby o tym pisać i dyskutować. ;)

forest

Postautor: forest » wt sie 16, 2016 11:54 am

Mnie bulwersuje akurat to co dzieje się w kościele katolickim . Wskaż mi forum gdzie można krytykować to co się dzieje w kościele katolickim.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 16, 2016 12:14 pm

forest pisze:Mnie bulwersuje akurat to co dzieje się w kościele katolickim . Wskaż mi forum gdzie można krytykować to co się dzieje w kościele katolickim.

A nie bulwersuje Ciebie to co dzieje się w religii świadków Jehowy?
Na przykład afery pedofilskie na całym świecie. Zamiast krytykować innych to sugeruję się rozpatrzeć w tym co pewni ludzie nazywają "jedyną religią prawdziwą".

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 16, 2016 1:15 pm

forest pisze:Znam świadków i po studiach i po szkołach zawodowych.
Jak sama zauważyłaś, to są tylko porady. Lekarze też radzą odżywiać się zdrowo ale nikt siłą do niczego nie zmusza. To, że ktoś woli służyc więcej Jehowie jest jego wyborem - bardzo szlachetnym zresztą.

Po pierwsze:
Służyć Bogu i iść Jego drogą można tak samo będąc osobą wykształconą.
Ja znam SJ, którzy muszą się dokształcać, bo nie mają z czego żyć :( . W obecnych czasach brak wykształcenia oznacza mniejsze szanse na znalezienie pracy.
Te "porady" (które dla SJ są jak pokarm duchowy z nieba :!: :? ) prowadzą ludzi na manowce. To wielki problem.

Po drugie:
Pogłębianie wiedzy oznacza poszerzenie horyzontów. Możliwość weryfikowania informacji jest bazą do szukania prawdy.
Bóg powiedział do człowieka, że ma czynić sobie ziemię poddaną, a to znaczy, że nie ma nic złego w jego rozwoju. Nie ma nic złego w tym, że człowiek pragnie zrozumieć świat, odnaleźć mechanizmy, które nim rządzą.
Przedstawianie środowiska akademickiego jako siedliska zła i zepsucia, jest - delikatnie mówiąc - nadużyciem.
"Im lepszy uniwersytet - tym gorzej" - mniej więcej to powiedział pan Morris.
Super! Macie wybitny umysł w swoich szeregach, ale on nie pójdzie na studia na najlepszy uniwersytet, bo mu się w głowie przewróci :|

Człowiek ma wolną wolę, nie może chodzić na sznurku. Bóg nas czasem przeprowadza przez różne doświadczenia, nie zawsze budujące, po to, abyśmy wreszcie zrozumieli, że do Niego musimy przyjść po ratunek. Nie stworzył nas na pilota, dał nam wolną wolę!

Ja jestem osobą wykształconą. Nie czuję się przez to ani trochę lepsza od innych.
Bóg wyposażył nas w zdolności, którymi mamy służyć, czyniąc wszystko jak dla Pana, a więc najlepiej jak potrafimy:
(23) Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie jako dla Pana, a nie dla ludzi, (24) wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie. Kol. 3

Po trzecie:
Zniechęcanie do zdobywania wykształcenia jest typowe dla rządów totalitarnych i sekt, gdyż masami ludzi niewykształconych rządzi się łatwiej. Zakazywanie poszukiwania informacji, rozmów z myślącymi inaczej, jest oznaką słabości i strachu. "A nóż taki delikwent dowie się o nas czegoś, czego nie powinien?" :shock:

Po czwarte:
Ludzie uzdolnieni, którzy chcą się kształcić, czują do tego powołanie (np. chcą być nauczycielami, lekarzami, prawnikami), a równocześnie chcą służyć Bogu, mają wyrzuty sumienia wybierając drogę kształcenia zawodowego, bo "niewolnik" obarcza ich poczuciem winy!
Mówi: "Po co tracisz czas, lepiej poświęć go dla Jehowy". Dlaczego nie pomyśli, że może Bóg dał temu człowiekowi pewne uzdolnienia po to, aby tym właśnie chwalił Boga i służył ludziom? Bóg ma plan dla każdego człowieka, organizacja może ten plan zaprzepaścić.

Po piąte i najważniejsze:
Prawda nie boi się konfrontacji!
Jesteś w prawdzie - szukaj i weryfikuj. Prawda się obroni. Nie musisz się bać.

forest pisze:Zastanowiłbym się raczej nad tym po co księża, którzy na studiach uczą się głupot to jeszcze żyją w niebiblijnym celibacie. Tu dopiero masz pole do popisu w swoich coraz dziwniejszych wywodach i teoriach. może zajmij się tym co się dzieje w kościele katolickim ;)

W KK ludzie mogą wołać do Chrystusa i są przez Niego ratowani.
Świadkom się tego zabrania :(

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 16, 2016 1:17 pm

Datsun pisze:
forest pisze:Mnie bulwersuje akurat to co dzieje się w kościele katolickim . Wskaż mi forum gdzie można krytykować to co się dzieje w kościele katolickim.

A nie bulwersuje Ciebie to co dzieje się w religii świadków Jehowy?
Na przykład afery pedofilskie na całym świecie. Zamiast krytykować innych to sugeruję się rozpatrzeć w tym co pewni ludzie nazywają "jedyną religią prawdziwą".

Otóż to.
(20) Tak więc po owocach poznacie ich. Mat. 7

forest

Postautor: forest » śr sie 17, 2016 12:16 pm

O aferach pedofilskich głośno cały czas ale w kościele katolickim.

Ann, czytam twoje posty i zauważam, że niestety potwierdzasz regułę, że wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją. U ciebie widać to jak na dłoni. Klepiesz te swoje głupstwa jak katolicy różańce. Ściana.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 17, 2016 12:34 pm

forest pisze: O aferach pedofilskich głośno cały czas ale w kościele katolickim.

Człowieku, na całym świecie się o tym mówi:
http://chnnews.pl/index.php/pl/reszta-s ... nania.html

Mówię Ci: najpierw się zastanów w jakiej religii sam jesteś...
forest pisze:Ann, czytam twoje posty i zauważam, że niestety potwierdzasz regułę, że wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją. U ciebie widać to jak na dłoni. Klepiesz te swoje głupstwa jak katolicy różańce. Ściana.

I to ma być merytoryczną wypowiedzią?
Bardzo Ciebie proszę abyś się kulturalnie zachowywał i nie obrażał nikogo. Czy to jest takie trudne? :)

forest

Postautor: forest » śr sie 17, 2016 12:51 pm

Ja rozumiem, ze Ann nienawidzi Świadków Jehowy . za chwilę pewnie zacznie pisać, że u Świadków makijaże nie takie jak powinny być, że garnitury nie takie jak powinny być czy że długość włosów nie taka jak powinna być. Sama tkwi w kłamstwach Wielkiego Babilonu ale Świadków zaczyna już krytykować za jakieś zalecenia.
Ja nie znam Świadka, który chciał iść na studia a ktoś sugerowałby mu, żeby lepiej szedł z biblią zamiast się kształcić.

Za to ja znam takich co to biorą ślub z "kościołem" i żyją w tzw celibacie. Może niech Ann jak nie ma już o czym pisać zajmie się tymi głupotami albo np Bozym narodzeniem i choinką czy Mikołajem.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”