Wykształcenie - dobre czy złe?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Zibi

Re: Wykształcenie - dobre czy złe?

Postautor: Zibi » pn sie 22, 2016 10:23 am

Wiadomo..A Ty?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn sie 22, 2016 10:25 am

forest pisze:Dokładnie Zibi ale dzisiaj jak chcesz być księdzem czy pastorem to musisz się nieźle kształcić ;) Kształca się a jak chcesz z nimi pogadać o Jehowie to uciekają w popłochu. Tacy z nich uczeni w piśmie ;)

Przypominam, ze nie chodzi tu o wykształcenie tylko teologiczne.
Tow. Strażnica zniechęca do kształcenia w ogóle, na każdym kierunku, zniechęca do rozwijania swoich talentów, jakie otrzymaliśmy od Boga.

A jeśli chodzi o wykształcenie teologiczne, to Drodzy Forest i Zibi, przypominam, ze zanim zacznie SJ głosić musi nauczyć się wielu rzeczy z przeznaczonej do tego książki, ba - nawet żeby wziąć chrzest, musi mieć określoną wiedzę...
Wiara w Pana Jezusa, jak widać nie wystarcza....

Odpowiedzcie sobie tez na pytanie, czy na kongresie każdy SJ może coś powiedzieć? Czy nie wyznaczają do tego "odpowiednich" braci?
Więcej, czy nie mówią im, co konkretnie mają powiedzieć?
To czysta manipulacja.
Tu nie ma miejsca na Ducha Świetego.

Trzymanie ludzi na smyczy - to jest działanie CK.
Zniechęcanie do zdobywania wykształcenia, kierowanie każdym słowem w imię zle pojętej jedności, zaglądanie do spraw prywatnych poprzez kontrolowanie czasu wolnego (stojaki, głoszenie, wielbienia przez oglądanie telewizji :? )...

Przeczytajcie Orwella "Rok 1984"...

bernard

Postautor: bernard » pn sie 22, 2016 10:30 am

Zibi pisze:Wiadomo..A Ty?

Znam dobrze.
Jezeli znacz , to zapewne potrafisz opisac z latwoscia na czym polega np dwoistosc natur w Jezusie , czy roznice miedzy osoba a naturą w Trojcy ?

Zibi

Postautor: Zibi » pn sie 22, 2016 10:32 am

Ann78 pisze:
forest pisze:Dokładnie Zibi ale dzisiaj jak chcesz być księdzem czy pastorem to musisz się nieźle kształcić ;) Kształca się a jak chcesz z nimi pogadać o Jehowie to uciekają w popłochu. Tacy z nich uczeni w piśmie ;)

Przypominam, ze nie chodzi tu o wykształcenie tylko teologiczne.
Tow. Strażnica zniechęca do kształcenia w ogóle, na każdym kierunku, zniechęca do rozwijania swoich talentów, jakie otrzymaliśmy od Boga.

A jeśli chodzi o wykształcenie teologiczne, to Drodzy Forest i Zibi, przypominam, ze zanim zacznie SJ głosić musi nauczyć się wielu rzeczy z przeznaczonej do tego książki, ba - nawet żeby wziąć chrzest, musi mieć określoną wiedzę...
Wiara w Pana Jezusa, jak widać nie wystarcza....

Odpowiedzcie sobie tez na pytanie, czy na kongresie każdy SJ może coś powiedzieć? Czy nie wyznaczają do tego "odpowiednich" braci?
Więcej, czy nie mówią im, co konkretnie mają powiedzieć?
To czysta manipulacja.
Tu nie ma miejsca na Ducha Świetego.

Trzymanie ludzi na smyczy - to jest działanie CK.
Zniechęcanie do zdobywania wykształcenia, kierowanie każdym słowem w imię zle pojętej jedności, zaglądanie do spraw prywatnych poprzez kontrolowanie czasu wolnego (stojaki, głoszenie, wielbienia przez oglądanie telewizji :? )...

Przeczytajcie Orwella "Rok 1984"...

Przede wszystkim trzeba znać treść biblii, a książki jeśli są też są na biblii oparte. Z tego co widzę to młodzi w zborach maja w większości pokończone studia..Nikt nie kontroluje mojego wolnego czasu, spędzam go (latem) albo w ogródku albo w lesie. Wydajesz mi się tendencyjna.

Zibi

Postautor: Zibi » pn sie 22, 2016 10:34 am

bernard pisze:
Zibi pisze:Wiadomo..A Ty?

Znam dobrze.
Jezeli znacz , to zapewne potrafisz opisac z latwoscia na czym polega np dwoistosc natur w Jezusie , czy roznice miedzy osoba a naturą w Trojcy ?

Jaka dwoistość natur? Jezus jest w pełni człowiekiem, tak mówi biblia. Nie ma czegoś takiego jak trójca..To wymysł jak pokemony..

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn sie 22, 2016 10:37 am

Zibi pisze:Przede wszystkim trzeba znać treść biblii, a książki jeśli są też są na biblii oparte. Z tego co widzę to młodzi w zborach maja w większości pokończone studia..Nikt nie kontroluje mojego wolnego czasu, spędzam go (latem) albo w ogródku albo w lesie. Wydajesz mi się tendencyjna.

Przeczytaj Orwella, a potem "Kryzys sumienia" R. Franza.
Zobaczysz wtedy, czy jestem tendencyjna.

bernard

Postautor: bernard » pn sie 22, 2016 10:37 am

Samo stwierdzenie ze cos nie istnieje ,nie ma zadnej mocy dowodowej.

Czyli wychodzi ze nie masz bladego pojecia o tym co chcesz zanegowac.

Zibi

Postautor: Zibi » pn sie 22, 2016 10:42 am

Ann78 pisze:
Zibi pisze:Przede wszystkim trzeba znać treść biblii, a książki jeśli są też są na biblii oparte. Z tego co widzę to młodzi w zborach maja w większości pokończone studia..Nikt nie kontroluje mojego wolnego czasu, spędzam go (latem) albo w ogródku albo w lesie. Wydajesz mi się tendencyjna.

Przeczytaj Orwella, a potem "Kryzys sumienia" R. Franza.
Zobaczysz wtedy, czy jestem tendencyjna.

Mam ciekawsze zajęcia, życiorys Franza mnie nie interesuje.

Zibi

Postautor: Zibi » pn sie 22, 2016 10:43 am

bernard pisze:Samo stwierdzenie ze cos nie istnieje ,nie ma zadnej mocy dowodowej.

Czyli wychodzi ze nie masz bladego pojecia o tym co chcesz zanegowac.

Biblia to neguje, nie zauważyłeś..A tak, przecież nie rozumiesz najprostszych wersetów, jest ich cała lista.. :mrgreen: :mrgreen:

bernard

Postautor: bernard » pn sie 22, 2016 10:55 am

Przyjacielu , stan w prawdzie przed soba samym i Bogiem , i zauwaz ze tak naprawde to nie wiesz na czym polega nauka o Trojcy.
Odpuszczam wiec ,bo rozmowa z ,,niewidomym o kolorach " nie ma sensu.
Zibi, bede Cie wspieral modlitwą.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”