W obronie prawdy

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78

Re: W obronie prawdy

Postautor: Ann78 » ndz wrz 04, 2016 5:29 pm

morwa pisze:Nie wierzę również by pedofilia była u Świadków zjawiskiem powszechnym...
Pewnie procentowo kształtuje się to podobnie jak w świecie czy w KK.

W ogóle nie chodzi o to, że jest zjawiskiem powszechnym! Nikt tego nie mówi!
Chodzi o reakcję na zło, a właściwie jej brak!
Wszystko w imię Boga i Biblii.

Sorry, dla mnie jest to karygodne, i wystarczy jedna ofiara, jeden przypadek i jeden brak właściwej reakcji - potępienia grzechu i brak ochrony i wsparcia dla ofiary! Tak samo karygodne jest to i w innych religiach... Nigdzie jednak nie potrzeba dwóch świadków, żeby "udowodnić" grzech pedofilii, nigdzie nie przesłuchują nieletniej i wystraszonej ofiary faceci, którzy nie mają o psychologii dziecka bladego pojęcia, itp, itd....

Sorry, nie potrafię myśleć o tym spokojnie, zawsze byłam bardzo wrażliwa na krzywdę, już jako dziecko nie mogłam oglądać filmów, gdzie działa się krzywda dzieciom, czy zwierzętom, przeżywałam potem traumę przez długi czas...

Temat wątku to: "W obronie prawdy" - jakiej prawdy, ja się pytam? Czyjej prawdy?
Czy nie powinno chodzić o prawdę tych skrzywdzonych dzieci?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz wrz 04, 2016 5:35 pm

Datsun pisze:
morwa pisze:Nie wierzę również by pedofilia była u Świadków zjawiskiem powszechnym...
Pewnie procentowo kształtuje się to podobnie jak w świecie czy w KK.

Też tak uważam. Fakt jednak jest faktem i rzeczą karygodną jest ukrywanie tego przed szeregowymi świadkami i tzw. "zamiatanie pod dywan". Ludzie myślą, że organizacja to święta matka, biblijny niewolnik wierny i rozumny i kanał łączności z Bogiem gdy tymczasem gdy przyjrzeć się z bliska niczym się pod tym względem nie różni od innych religii i świeckich stowarzyszeń. Dlatego wielu ludzi odchodzi z tej religii i jednocześnie odwraca plecami od Boga i Biblii.

Właśnie dokładnie o to chodzi.
Zawód wobec organizacji równa się w wielu przypadkach odrzuceniu Boga.
Tym ludziom mamy nieść Chrystusa, żeby to jednak uczynić, musimy najpierw ich spróbować zrozumieć i umieć im współczuć.

bernard

Postautor: bernard » pn wrz 05, 2016 7:25 am

Ilyad pisze:
Grzechy organizacji to nic w porównaniu ze świętą inkwizycją KK i tysiącami, jeśli nie milionami niewinnie pomordowanych.

Jeżeli do ofar można zaliczyć ofiary systemów totalitarnych, których przywódcom (Hitler, Mussolini) KRK pomógł dojść do władzy to ofiary należałoby liczyć w dziesiatkach milionów. Po II w. w Brazylii znacznie przybyło obywateli - zbrodniarzy wojennych, którym ten zbrodniczy system pomógł uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Przy tym grzechy Organizacji są białe jak śnieg.

Tak dla scislosci i szacunku dla faktów odnosnie wyborow z 1933 r :
download/file.php?mode=view&id=63
download/file.php?mode=view&id=60
download/file.php?mode=view&id=62
Załączniki
mapa palade 1.jpg
mapa palade 1.jpg (44.98 KiB) Przejrzano 1664 razy
link_JED8uOF0l6DLOIZYp5TjR6jH9kKpTHOd,own.jpg
link_JED8uOF0l6DLOIZYp5TjR6jH9kKpTHOd,own.jpg (250 KiB) Przejrzano 1664 razy
mapa.jpg
mapa.jpg (68.48 KiB) Przejrzano 1664 razy

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 05, 2016 11:40 am

Czego dowodzą te mapki, Bernardzie?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn wrz 05, 2016 11:58 am

Bernardzie. Mapki z wyborów nie zaprzeczają że papież walnie przyczynił się w dojściu Hitlera do władzy. Podobnie było z Mussolinim. Są to ogólnie znane fakty i możesz o tym poczytać w internecie. Są na ten temat książki, opracowania. Gdyby papież wyraził swoją dezaprobatę dla jego polityki, II w. światowa mogła mieć zupełnie inny przebieg. Dlaczego milczał gdy Żydzi ginęli w hitlerowskich obozach koncentracyjnych ?

bernard

Postautor: bernard » pn wrz 05, 2016 12:11 pm

Statystyki jasno mowia o procentowym poparciu Hitlera przez rozne grupy spoleczne . I to sa fakty.
Rozumiem ze jestes w stanie udowodnic na podstawie suchych faktow , a nie domniemań , ,,umilowanie" Adolfa przez papieza ?
Ja jestem w stanie udowodnic ze jest inaczej z ,,papą " .
Podejmiesz ,,rękawice " ? ;)

Zibi

Postautor: Zibi » pn wrz 05, 2016 12:34 pm

Skoro tak bronisz sekty katolickiej to co powiesz o tym?

https://wolnemedia.net/jasenovac-katoli ... cim-a-jp2/

Oczywiście to tylko malutki wycinek bogatej historii tej zbrodniczej sekty która wymordowała 100 milionów ludzi mających odmienne poglądy.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn wrz 05, 2016 1:25 pm

bernard pisze:Statystyki jasno mowia o procentowym poparciu Hitlera przez rozne grupy spoleczne . I to sa fakty.
Rozumiem ze jestes w stanie udowodnic na podstawie suchych faktow , a nie domniemań , ,,umilowanie" Adolfa przez papieza ?
Ja jestem w stanie udowodnic ze jest inaczej z ,,papą " .
Podejmiesz ,,rękawice " ? ;)

Nie wiem czy papież "umiłował" Adolfa. Umowy polityczne rzadko idą w parze z wzajemną miłością między stronami. Nie wiem też czy znajdę na to czas, bo z tym ostatnio mam krucho. Dam Ci znać. Skoro sprawę umowy między Hitlerem a papieżem uważasz za pomówienie, to mam pytanie: czy uważasz że papież jest nieomylny i czy KRK jest jedynym, prawowiernym kościołem Chrystusa ?

bernard

Postautor: bernard » pn wrz 05, 2016 2:33 pm

Ilyad
Umowy polityczne rzadko idą w parze z wzajemną miłością między stronami.

O jakich umowach mowisz ?
Nie wiem też czy znajdę na to czas, bo z tym ostatnio mam krucho. Dam Ci znać.

Ok , bede czekał .
Skoro sprawę umowy między Hitlerem a papieżem uważasz za pomówienie,

Jaką umowę masz na myśli ?
mam pytanie: czy uważasz że papież jest nieomylny i czy KRK jest jedynym, prawowiernym kościołem Chrystusa ?

To forum jest o Swiadkach Jeh , a nie o KRK i jego nauczaniu ;)

Natan

Postautor: Natan » pn wrz 05, 2016 2:44 pm

Iskierko, Bardzo dziękuję za ten potrzebny temat. Osobiście mam mocne przekonanie, że organizacja Świadków nie prowadzi swoich członków do zbawienia, a wręcz jest im przeszkodą w jego otrzymaniu. Mam zdecydowane i wyraźnie określone zdanie o tej religii.

Podzielam jednak Twoją opinię o tym, co ujmuję osobiście jako potrzebę kierowania się w życiu Złotą Regułą jako takim minimum etycznym. Maksimum jest miłość do nieprzyjaciół. Zadaję sobie pytanie: Czy dany materiał, dany film, wypowiedź, książka, broszura czy przemówienie - czy coś takiego by mnie zraziło jako otwartego Świadka, czy raczej zachęciłoby mnie do dalszego poszukiwania prawdy? Czy krytyka organizacji jest gorzką pigułką w materiale, który jest osłodzony prawdą ewangeliczną, dającą nadzieję Świadkowi? Czy dana krytyka jest solidnie uzasadniona, czy też jej autor nie odrobił zadania domowego i po prostu odreagowuje na organizacji swoją złość, bo unika go rodzina, albo nieprzebaczenie?

Kiedyś słynny londyński kaznodzieja, Charles Spurgeon powiedział swoim studentom, że więcej much złapano na miód niż na ocet. Salomon ujął to tak: "Cierpliwość skłania do ustępstw zwierzchnika, a język łagodny kruszy nawet kości". [Biblia Warszawsko-Praska, Przysłów 25:15]. "Łagodna odpowiedź gniew uspokaja, słowa zbyt ostre pobudzają do gniewu". [Biblia Warszawsko-Praska, Przysłów 15:1]. Zgadzam się z przedmówcami, że Świadkom, podobnie, jak innym ludziom nienawróconym trzeba po prostu z miłością głosić Ewangelię, a my sami mamy być piątą Ewangelią - mamy być ozdobą nauki naszego Zbawiciela, Boga (Tytusa 2:10).

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”