Poszukiwani przez pracodawców

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Poszukiwani przez pracodawców

Postautor: Datsun » wt paź 04, 2016 1:12 pm

Są też i pozytywne aspekty bycia świadkiem Jehowy. Przykładowo jak opisuje to poniższy artykuł poszukiwani są do pracy ze względu na przestrzegane zasady moralne.

http://express.bydgoski.pl/39643,Tysiace-swiadkow-w-sprawie-Jehowy.html

Iskierka

Re: Poszukiwani przez pracodawców

Postautor: Iskierka » śr paź 26, 2016 2:48 pm

Dobre sobie. Wiem, że niektórzy ze SJ żerują na dobrej opinii wielu. Tak się składa, że 30 lat pracowałam w Firmie, dosyć znanej w Polsce.
Zajmowałam się m.in. sprawami kadrowymi i socjalnymi. Przez moje ręce przechodziły różne wnioski pracowników, pewne opinie. Czasami wstydziłam się za tych moich "braci", bo nie raz słyszałam od koleżanek - "ale on jest świadkiem".... Niektórzy dyscyplinarnie musieli skończyć pracę, a gdy brakowało pracownika do pewnego działu, kolega mnie prosił, czy nie znam kogoś odpowiedzialnego, ale nie SJ.
Odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza, to prawda. Przez kilka jednostek pozostali, naprawdę sumienni, musieli się czerwienić. Dlatego powoływanie się w czasie rozmowy rekrutacyjnej na wyznanie SJ, nie zawsze dobrze świadczy o konkretnej osobie, dla mnie to jest nadużycie i samolubne wykorzystanie ogólnie dobrej opinii. Niektórzy też myśleli, że ja im "załatwię" pewne sprawy pomijając ogólne procedury, albo ujawnię pewne "dane".

Teraz jest ciekawa historia w Szkocji. Siostra jako pracodawca, zatrudniła 24 osoby ze swojego zboru do hoteliku, który prowadzi. Kiedy odeszła ze zboru i ogłoszono Jej wykluczenie, na drugi dzień wszyscy pracownicy, Jej "bracia w wierze" już nie stawili się do pracy. Lojalnie poszli za zborem.To zwykłe porzucenie pracy i pozostawienie pracodawcy bez możliwości zarządzania hotelem, nie mówiąc o tym, że odbiło się to na gościach. Poniosła też w związku z tym straty materialne. Brak słowa aby to określić ( może i jest takie słowo ale niecenzuralne), sprawa jest w sądzie.

Od kiedy to SJ uświadomią sobie, aby oddzielić sprawy zawodowe od indoktrynacji religijnej? Jakie sumienie pozwala na takie zachowanie?
Czasami brak słów......

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr paź 26, 2016 6:59 pm

No, no, to ci się teraz ulało Iskierko ;)
:mrgreen:

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw paź 27, 2016 6:53 pm

...no może mi się ulało Datsunie, ale to chyba efekt emocji, bo ostatnio za głośno o świadkach na forach i fb. ;)

Natan

Postautor: Natan » sob lis 12, 2016 12:32 pm

Wśród Świadków Jehowy są niewątpliwie wzorowi pracownicy, pozbawieni nałogów, czyści i solidni. Podam Wam przykładowe doświadczenia z mojego życia, kiedy jeszcze byłem kawalerem.

Takim wspaniałym pracownikiem, jak to wyżej opisałem, był pewien starszy zboru, który jednocześnie był hydraulikiem. Zawsze robił na moich Rodzicach dobre wrażenie. Był kompetentny, porządny i skuteczny.

Ale są też Świadkowie, którzy psują opinię organizacji swoją bylejakością. Kiedyś poprosiłem znajomych ŚJ, fachowców o pomoc w usunięciu usterki w naszym mieszkaniu. Niestety, nie wykonali tego solidnie. Moi Rodzice zrazili się ich brakiem rzetelności.

Osobny temat to praca Świadków u pracodawców, którzy są ich współwyznawcami. Pewien zaprzyjaźniony starszy zboru ŚJ powtórzył mi kiedyś wypowiedź pracodawcy, Świadka: "Z braćmi wolę mieć do czynienia w sprawach duchowych. W sprawach zawodowych wolę współpracować z ludźmi spoza organizacji". Pracownicy ze zboru bardzo liczyli na ulgi i ustępstwa z jego strony i nie przykładali się do pracy, jak należy. Kiedy zatrudnił innych ludzi, wówczas skończyły się jego kłopoty.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lis 12, 2016 5:16 pm

I tutaj trafiłeś w sedno, Natanie.
Niestety ale taka jest prawda i nie dotyczy to bynajmniej wyłącznie środowisk świadków.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lis 12, 2016 8:40 pm

Datsun pisze:I tutaj trafiłeś w sedno, Natanie.
Niestety ale taka jest prawda i nie dotyczy to bynajmniej wyłącznie środowisk świadków.

Niestety "czarne owce", nie posiadające świadectwa Chrystusa są wszędzie. Jedna z takich "owiec" była wśród apostołów - są też dzisiaj w kościołach. "Byli wśród nas, ale nie byli z nas" napomina Apostoł.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lis 13, 2016 7:23 am

Cóż, masz rację Ilyad...

Natan

Postautor: Natan » ndz lis 13, 2016 11:51 am

Tak, pszenica jest pomieszana z chwastami, a owce z kozłami także w kościołach ewangelicznych. Nie brakuje złych świadectw, a nawet krzywd. Dzięki Bogu jest jednak wielu solidnych chrześcijan, którzy od lat są stali, rzetelni, uczciwi i pracowici.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw gru 01, 2016 1:52 pm

Nawiążę do mojego postu o siostrze, która rzekomo zatrudniła pracowników w hotelu w Szkocji..... przykra sprawa, ta kobieta oszukała naszych szczerych braci na fb. Historyjka wymyślona, wiele osób zaangażowało się aby pomóc prawnie i wspomóc emocjonalnie. Dużo osób śledziło tę sprawę.
To zdarzenie może ostudzić czyjąś chęć pomocy, a ja też mam nauczkę aby się nie angażować emocjonalnie. Jak widać do osób działających na fb i forum, których osobiście nie znamy, trzeba podchodzić z rezerwą. :|

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”