Poszukiwani przez pracodawców

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Ilyad

Re: Poszukiwani przez pracodawców

Postautor: Ilyad » pt kwie 21, 2017 10:40 am

Jak już nie ma za co dorwać świadków to się często wymyśla zarzuty albo podrzuca dowody przeciw

Wszędzie mogą się zdarzyć przypadki pedofilii. Problem u SJ polega na tym że jest scentralizowany nakaz by wszelkie przypadki ukrywać i nie ujawniać dokumentacji nawet na polecenie prokuratury. W ten sposób Organizacja chroni się przez lata oprawców a nie ofiary, przez co bierze na siebie za to odpowiedzialność. Jednak ponieważ Organizacja nie jest za siebie odpowiedzialna, tylko za nią odpowiadają pojedynczy głosiciele, trzeba po latach wypłacać ofiarom milionowe odszkodowania. ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 21, 2017 1:04 pm

Jestem po rozmowie z sJ która powiedziała, że pedofilem jest się do końca życia i gdyby wiedziała , że ktoś taki jest w zborze to przenioslaby się do innego zboru .Rozmawiałyśmy o wybaczaniu , zdradach i powiedziała, że gdyby jakaś podrywala / kręciła się koło jej męża to wydlubalaby oczy :-) Nie wybaczylaby zdrady. Powiedziała żebym nie przyjmowała się co inni mówią i że skoro pedofil nie ma oporów by głosić o Bogu , to ja tym bardziej nie powinnam mieć zahamowań.
W życiu są różne sytuacje i mamy prawo czuć złość , żal, rozpacz , lęk i jest to naturalne.
Podziwia osoby które potrafią szczerze wybaczyć takim zloczyncom.
Tak więc Korba nie tylko ja jestem wg Ciebie heretyczka.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 21, 2017 1:18 pm

Teraz parę słów ode mnie.
Niektórzy rodzice nawet nie chcą rozmawiać przez telefon z swoimi dziećmi a co dopiero mówić o przebywaniu w towarzystwie swoich dzieci - tylko dlatego , ze opuścili organizację , nie potrafią wybaczyć swoim dzieciom , że opuściły organizację ale potrafią przebywać w towarzystwie np. pefofila bo jest sJ.
No cóż - można i tak !
Jakaż to miłość do swoich dzieci kiedy rodzic mówi tak jak mój ojciec : "Nie chce Cię znać, nie jesteś moją córką!" , ale Słowo Boże głosi , pewnie o miłości też pięknie nawija ! To jest dopiero żenujące - herezja niesamowita!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt kwie 21, 2017 1:52 pm

Agnieszka pisze:Teraz parę słów ode mnie.
Niektórzy rodzice nawet nie chcą rozmawiać przez telefon z swoimi dziećmi a co dopiero mówić o przebywaniu w towarzystwie swoich dzieci - tylko dlatego , ze opuścili organizację , nie potrafią wybaczyć swoim dzieciom , że opuściły organizację ale potrafią przebywać w towarzystwie np. pefofila bo jest sJ.
No cóż - można i tak !
Jakaż to miłość do swoich dzieci kiedy rodzic mówi tak jak mój ojciec : "Nie chce Cię znać, nie jesteś moją córką!" , ale Słowo Boże głosi , pewnie o miłości też pięknie nawija ! To jest dopiero żenujące - herezja niesamowita!

Tak, niestety znam mnóstwo podobnych przypadków... :(

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt kwie 21, 2017 8:30 pm

Agnieszka pisze:Teraz parę słów ode mnie.
No cóż - można i tak !

To są podwójne odważniki :(

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”