Odezwa do ofiar pedofilii u SJ

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78

Odezwa do ofiar pedofilii u SJ

Postautor: Ann78 » śr paź 05, 2016 6:55 pm

Przekazuję treść odezwy do ofiar pedofilii u SJ zamieszczonej na facebooku przez Adama Głowackiego, który wraz z żoną prowadzi Grupę wsparcia dla ofiar https://www.facebook.com/groups/166762277080823/ :

Odezwa do ofiar pedofilii szerzącej się w Organizacji Świadków Jehowy w Polsce
Dzisiaj. Właśnie teraz zaistniała realna możliwość podjęcia próby uporania się z haniebnym procederem pedofilii , na który Organizacja Świadków Jehowy systemowo przyzwala i któremu, podpierając się zasadami biblijnymi, zapewniła „komfortowy inkubator rozwoju”:
Zasada dwóch świadków.
Psychologiczne sterroryzowanie członków organizacji mających dbać bezwzględnie o „Dobre Organizacji Imię” kosztem partykularnego, nienaruszalnego społecznie dobra dzieci swoich … a także dzieci „ze świata”.
Traktowanie przez WTS pedofilii nie jako przestępstwa podlegającego kodeksowi karnemu lecz zaledwie jako naruszenie bożych kanonów „obyczajności”
Dzisiaj zaistniała realna szansa na zatrzymanie tego przerażającego i okrutnego procederu oraz wyciągnięcie realnych konsekwencji względem WTS. Osoby bezpośrednio pokrzywdzone lub osoby, których dzieci dotknął ten bestialski proceder a które czują się na siłach by spróbować położyć temu kres, proszone są o kontakt. Jedynym warunkiem jest „prawna aktualność” krzywdy, która została wyrządzona tzn. proceder nie może według prawa polskiego ulec przedawnieniu.
Osoby zdecydowane zawalczyć i być może przyczynić się do ukrócenia tego… dla którego nawet ciężko mi znaleźć adekwatny przymiotnik, procederu mogą się skontaktować bezpośrednio ze mną. Proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych. Jestem osobą która przepracowała swoją traumę i teraz nie chce być już dłużej „ ofiarą”. Już nią nie jestem. Już nie chce się wstydzić , chce żeby dzisiaj wstydzili się winni. Chcę, by po pierwsze winni byli instytucjonalnie zmuszeni do zaprzestania praktyk chroniących a tym samym sprzyjających szerzeniu się tego okrutnego, nieludzkiego procederu. Chcę także by winni zostali stosownie ukarani i dopełnili zadośćuczynienia ofiarom skonstruowanego przez siebie systemu. Najbardziej jednak leży mi na sercu aktualne bezpieczeństwo dzieci, które nadal wychowują się w Organizacji Świadków Jehowy a także…. wszystkich dzieci „ze świata”, które na skutek organizacyjnych wytycznych WTS-u są przez odsuniętych po cichu od zboru pedofilii bezpośrednio zagrożone. Po przyłączeniu „skruszonego oprawcy ”do Organizacji dzieci WTS”-u zostają ponownie narażone na powtórkę tej potwornej traumy.
Przecież tak to nie może trwać w nieskończoność! Notorycznie ( również w Polsce) są odnotowywane kolejne przypadki ofiar tych samych Pedofilii - Świadków Jehowy. Starsi Zboru wiedzieli, że oprawca ma takie skłonności… ale nie informowali o Tym ….Nikogo poza Biurem swojego Oddziału. Nie informowali ani nie informują nadal: policji, prokuratury, rodziców … zgodnie ze swoimi procedurami i wytycznymi… Przecież to wstrząsające!… Dzisiaj w XXI wieku. W Polsce i konsekwentnie na świecie, Organizacja ŚJ przez swoje wytyczne pozwala na „recydywę” w zakresie tego przerażającego procederu.
Przecież tu chodzi o molestowane seksualnie dzieci. Cztero, sześcio dwunastoletnich dzieci….. „Waldi” postanowił przestać milczeć. Postanowił przestać na to pozwalać. Pierwszym krokiem było ujawnienie swojej twarzy i danych osobowych w wywiadzie:
http://wyborcza.pl/…/1,147367,18627719,dlaczego-swiadkowie-…
Dzisiaj podjąłem kolejną walkę. Mam nadzieję, że już tym razem nie samotną. Szczegóły na razie nie mogą zostać ujawnione na forum publicznym. Na tym etapie więcej istotnych danych mogę udzielić podczas ewentualnego, personalnego kontaktu.
Kontakt w sprawie:
Waldemar Galeja (Waldi) wgaleja@gmail.com tel. 502 637 658.

Awatar użytkownika
Ann78

Re: Odezwa do ofiar pedofilii u SJ

Postautor: Ann78 » śr paź 05, 2016 6:56 pm

Link do wstrząsającego artykułu na ten temat. Warto przypomnieć:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290, ... filow.html

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt paź 07, 2016 6:00 pm

Nie każdą ofiarę stać na taką walkę... To rozdrapywanie ran...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt paź 07, 2016 9:10 pm

To jest szalenie trudne dla ofiar, ale jeżeli już taka odważna osoba się znajdzie, potrzebuje wsparcia i pomocy.
Oponenci nie przebierają w środkach...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob paź 08, 2016 7:54 am

morwa pisze:Nie każdą ofiarę stać na taką walkę... To rozdrapywanie ran...

To prawda...
Czasami jednak aby normalnie żyć to trzeba to zrobić. Ludzie po takich lub podobnych przeżyciach bardzo często mają potem zwyczajnie spaprane życie. Nie mogą założyć rodziny, znaleźć stabilnej pracy, pogrążają się w różnych nałogach itp. Załatwienie i rozliczenie spraw z przeszłości pomaga w ułożeniu sobie przyszłości. Nie jestem psychologiem ale tak to rozumiem.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob paź 08, 2016 11:12 am

Jestem zaprzyjazniona z jedną ofiar z artykułu...
Kiedy do niej zgłosiła się dziennikarka z programu "Uwaga" z propozycją nakręcenia programu z zasłonietą twarzą i w plenerze- odmówiła.
Szanuję tę decyzję.. Nie wiem i nie wnikam jak teraz zareaguje na ową odezwę...To osobisty wybór.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob paź 08, 2016 4:28 pm

Datsun pisze:
morwa pisze:Nie każdą ofiarę stać na taką walkę... To rozdrapywanie ran...

To prawda...
Czasami jednak aby normalnie żyć to trzeba to zrobić. Ludzie po takich lub podobnych przeżyciach bardzo często mają potem zwyczajnie spaprane życie. Nie mogą założyć rodziny, znaleźć stabilnej pracy, pogrążają się w różnych nałogach itp. Załatwienie i rozliczenie spraw z przeszłości pomaga w ułożeniu sobie przyszłości. Nie jestem psychologiem ale tak to rozumiem.

Ja widzę to bardzo podobnie.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob paź 08, 2016 5:20 pm

morwa pisze:Jestem zaprzyjazniona z jedną ofiar z artykułu...
Kiedy do niej zgłosiła się dziennikarka z programu "Uwaga" z propozycją nakręcenia programu z zasłonietą twarzą i w plenerze- odmówiła.
Szanuję tę decyzję.. Nie wiem i nie wnikam jak teraz zareaguje na ową odezwę...To osobisty wybór.

Oczywiście. Myślę, ze ta odezwa ma pokazać ludziom, ze nie są sami z tym problemem i ze ktoś chce reagować, nie jest mu to obojętne. Nie wszyscy będą chcieli o tym mówić, aby nie wracać do bolesnej przeszłości. Będą jednak i tacy, którzy dla własnego zdrowia psychicznego i aby uporać sie z problemem, powiedzą co ich spotkało. Ci którzy powiedzą musza sie na pewno liczyć z różnymi reakcjami, niestety nie zawsze empatycznymi....

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt paź 21, 2016 9:13 pm

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie w modlitwie i wszelkie inne wsparcie dla Eweliny i jej rodziny. Ewelina odważyła się powiedzieć prawdę o koszmarze swego dzieciństwa. Niech jej odwaga uchroni inne dzieci przed zwyrodnialstwem i bestialstwem dorosłych, pseudo wujków, pseudo tatusiów i pseudo braci.

Straszna historia:
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wa ... ke/x9v9knk

Jest to też szansa dla oprawców, którzy ponosząc słuszną karę mogą mieć czas na opamiętanie i pokutę...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob paź 22, 2016 6:34 am

Jestem w szoku, po prostu...
Dziękuję Ann za wklejenie tego linku. Niech jak najwięcej takich spraw ujrzy światło dzienne aby ludzie zobaczyli ile zła ukrywa ta religia.
Szczerze współczuję Ewelinie i życzę wytrwałości i siły.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”