Raj na ziemi

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Karzurmass

Raj na ziemi

Postautor: Karzurmass » pt wrz 18, 2015 1:04 pm

Czy świadek naprawdę dąży do życia z Bogiem i Chrystusem? Czy jak myślisz o Raju na ziemi to co jest priorytetem? Moim wyobrażeniem były zabawy ze zwierzętami uwolnienie od chorób budowanie domów i podróże . szczególnie nad morze i w góry. A gdzie był Bóg? Bóg w moim myśleniu w raju był tylko od tego żeby organizować zebrania i odciągać nas od przyjemności życia na rzecz wychwalania . A jak jest teraz po moim nawróceniu. Po pierwsze nie myślę o rzeczach ziemskich tylko o niebiańskich (Fil 3:19-21) Jedynym pragnieniem żeby wejść do nieba jest bycie przy moim przyjacielu oraz zbawcy Jezusie Chrystusie oraz przy moim Ojcu Niebiańskim. Nie liczą się dla mnie rzeczy materialne tylko więź z Bogiem .

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Raj na ziemi

Postautor: Kaznodzieya » wt wrz 22, 2015 8:36 am

oczko3335 pisze:Po pierwsze nie myślę o rzeczach ziemskich tylko o niebiańskich (Fil 3:19-21) Jedynym pragnieniem żeby wejść do nieba jest bycie przy moim przyjacielu oraz zbawcy Jezusie Chrystusie oraz przy moim Ojcu Niebiańskim. Nie liczą się dla mnie rzeczy materialne tylko więź z Bogiem .

Słusznie moim zdaniem. Ale jakbyś odpowiedział Świadkowi Jehowy na pytanie jakie mi kiedyś zadał. Co będziesz robił w tym niebie oprócz bycia Tam i z Nim.

Inez

Postautor: Inez » czw wrz 24, 2015 9:51 am

U mnie dokonała się podobna zmiana myślenia, choc zawsze ( a SJ jestem juz 25 lat) brakowało mi tam tej prawdziwej spolęcznosci z Ojcem i Synem. czytałam listy Piotra, Jana, Jabuba i czułam w sercu jakiś straszny żal, ze tak naprawdę to skoro mam nadzieje ziemską ( bo wpojono mi, ze taka powinnam mieć) , to te wszystkie piękne i duchowe rzeczy, udział w chwalebnym powołaniu, obietnice i przymierze , to nie dla mnie, tylko dla "pomazańców" a ja , jestem chyba tylko tak na przyczepkę. Raj na ziemi , tak piękna sprawa, alejakoś mi sie tak zawsze wydawało ,ze po 1000-leciu kiedy juz Bóg będzie wszystkim dla każdego , to jednak będą musiały być organizowane jakieś " wycieczki" przed tron Bożego majestatu w niebie. Bo przecież Pan obiecał, ze błogosławieni ci, czystego serca bo oni Boga oglądać będą... Co bym robiła , będąc z Nim? rzeczywistość należy do Chrystusa, ludzie prowadzeni przez ciało tego nie pojmą ani nie będą umieli się taką perspektywą cieszyć. Sorki, jestem chaotyczna w tym pisaniu ,wiem, po prostu tyle myśli mi się kłębi, ze nie wiem który wątek najpierw mam ubrać w słowa. tak, uważam, ze większość SJ nie skupia się wcale na więzi z Bogiem , dla wielu jest ona bardzo powierzchowna, budowana na strażniczej papce i indoktrynacji , jakiej są poddawani na zebraniach. ale w wielu wypadkach to wcale nie i h wina, tylko systemu. I wiem, ze wielu z nich Pan Jeszce zwróci ku sobie.

bernard

Postautor: bernard » czw wrz 24, 2015 10:13 am

Masz racje,dopowiem tylko ze dla weielu SJ Raj to jakas,, plaża,drinki i grupa dziewic dookola" .Swiadkowy Raj do zamkniecie sie w sobie,egoizm ,praedziwy Raj to bycie z Bogiem to wejscie z Nim w relacje w ktorej nie ma ani grama egoizmu.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw wrz 24, 2015 10:17 am

Inez,
fajnie, że napisałaś: "wiem", a nie np. "myślę" lub "możliwe, że".
To dla mnie bardzo krzepiące:
1. Pewność wynikająca z wiary
2. Moc modlitwy
3. Twoje i innych braci i sióstr świadectwa
P.S. wcale nie piszesz chaotycznie :)

Jeszcze dodam, że pięknie i wzruszająco napisałaś o swojej tęsknocie do osobistej relacji z Bogiem.
Jestem przekonana, że ta tęsknota pochodziła właśnie od Niego. W ten sposób przyciągał Cię do Siebie.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Natan

Postautor: Natan » pt paź 02, 2015 8:58 am

Inez,

Słusznie napisałaś. Zauważyłem, że najważniejszą atrakcją "Raju" ziemskiego ma być wg Strażnicy możliwość poznania Noego, Abrahama i innych starożytnych mężów i niewiast wiary oraz sposobność wypytania ich o więcej szczegółów dotyczących wydarzeń z ich udziałem, tylko skrótowo opisanych w Biblii.

Do mnie to nie przemawia. Rozumiem jednak z drugiej strony, że osoby, który nie mają Ducha Bożego, są tak bardzo przywiązane do rzeczy ziemskich, że wręcz nie chciałyby być w niebie z Chrystusem. David A. Reed zwrócił uwagę, że czynnikiem prowadzącym do tego może być podświadome przekonanie o swojej wielkiej grzeszności i niegodności, co nie pozwalałoby się takim osobom znaleźć przed obliczem samego Boga czy Chrystusa. Ktoś, kto tak naprawdę nie ma pokoju z Bogiem wynikającego z usprawiedliwienia z wiary, boi się z Nim spotkać.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt paź 02, 2015 9:21 am

To takie przecież stricte cielesne postrzeganie raju jak w islamie a przecież po zmartwychwstaniu nie będą się żenić ani za maż wydawać - będą jak aniołowie - uczył Chrystus

bernard

Postautor: bernard » pt paź 02, 2015 9:52 am

Natan pisze:
Rozumiem jednak z drugiej strony, że osoby, który nie mają Ducha Bożego, są tak bardzo przywiązane do rzeczy ziemskich, że wręcz nie chciałyby być w niebie z Chrystusem. David A. Reed zwrócił uwagę, że czynnikiem prowadzącym do tego może być podświadome przekonanie o swojej wielkiej grzeszności i niegodności, co nie pozwalałoby się takim osobom znaleźć przed obliczem samego Boga czy Chrystusa. Ktoś, kto tak naprawdę nie ma pokoju z Bogiem wynikającego z usprawiedliwienia z wiary, boi się z Nim spotkać.

Ucieczke przed Bogiem ( uswiadomiona lub nie ) widac juz w Edenie . Jest to jedna z konsekwencji grzechu.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt paź 06, 2015 6:10 pm

bernard pisze:Masz racje,dopowiem tylko ze dla weielu SJ Raj to jakas,, plaża,drinki i grupa dziewic dookola" .Swiadkowy Raj do zamkniecie sie w sobie,egoizm ,praedziwy Raj to bycie z Bogiem to wejscie z Nim w relacje w ktorej nie ma ani grama egoizmu.

Ludzkim umysłem nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego co Bóg przygotował tym którzy Go miłują.
Można to zwieńczyć wersetem z listu Apostoła Pawła do Rzymian 8:24

W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr paź 07, 2015 10:24 am

Powtórzę pytanie jakie kiedyś usłyszałem od SJ. Czy komuś zostało objawione co będziemy "robić" w niebie oprócz bycia z Bogiem ?
Nigdy nikogo to nie ciekawiło ?

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”