Raj na ziemi

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Raj na ziemi

Postautor: Ann78 » ndz mar 20, 2016 5:14 pm

Kaznodzieya pisze:
kogut pisze:
W NT pomazańcem jest ten, kto został wybrany do szczególnego zadania (tu pomazanie następuje duchem św.), które polega na tym, żeby być królem i kapłanem w niebie nad resztą ludzi..

Tak to by chciano w Organizacji WTS :) Ale przeoczają oni fakt że każdy z uczniów posłanych dla krzewienie ewangelii jest posłanym do szczególnego zadania tak jak posłał Jezus apostołów a oni posłali kolejnych. Czas elitarnych powołań jak w ST gdzie Duch Pański spoczywał na proroku minął i Duch Pański wylewany jest na wszelkie ciało. Nie ma już elitaranych
proroków a powołanie jest dla wszystkich co wynika bezpośrednio z nauki i tekstu.

Świetnie to ująłeś, Kaznodzieyo!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Jakoby Ostoja

Postautor: Jakoby Ostoja » ndz mar 20, 2016 10:19 pm

Natan pisze:Inez,

Słusznie napisałaś. Zauważyłem, że najważniejszą atrakcją "Raju" ziemskiego ma być wg Strażnicy możliwość poznania Noego, Abrahama i innych starożytnych mężów i niewiast wiary oraz sposobność wypytania ich o więcej szczegółów dotyczących wydarzeń z ich udziałem, tylko skrótowo opisanych w Biblii.

Do mnie to nie przemawia. Rozumiem jednak z drugiej strony, że osoby, który nie mają Ducha Bożego, są tak bardzo przywiązane do rzeczy ziemskich, że wręcz nie chciałyby być w niebie z Chrystusem. David A. Reed zwrócił uwagę, że czynnikiem prowadzącym do tego może być podświadome przekonanie o swojej wielkiej grzeszności i niegodności, co nie pozwalałoby się takim osobom znaleźć przed obliczem samego Boga czy Chrystusa. Ktoś, kto tak naprawdę nie ma pokoju z Bogiem wynikającego z usprawiedliwienia z wiary, boi się z Nim spotkać.

Warto wziąć pod uwagę znane wszystkim wersety z Biblii np.
PS 115:16,17 BW -niebo należy do Boga, ale Ziemię dał On dla ludzi.
Mat 5:5 BW - cisi odziedziczą Ziemię , a sam Bóg zamieszka z ludźmi - Obj 21:1-5 BW
Jedeną z odsłon Królestwa Bożego jest nowa , oczyszczona ze wszelkiego zła , Ziemia .
Zapisane to jest w Mat 13:24-30,36-43 - pisze tam ,że polem jest świat (ludzki) żeńcami aniołowie i właśnie przy końcu świata aniołowie zbiorą wszystkie zgorszenia i tych , którzy popełniają nieprawości. ...itd . To samo pisze w Mat 25:31-45 . PAN JEZUS nie będzie nas sądził za przynależność do jakiejś religii, czy za jakieś doktryny, czy ich się trzymamy czy też nie.
Będzie nas sądził za to, czy okazywaliśmy innym miłość.
Bo głównym zadaniem religii jest nauczenie nas posługiwania się Biblią, abyśmy poznali Boga, który jest Miłością, abyśmy umieli tą miłość okazywać w praktyce.
Żydzi nie potrafili okazywać miłości, poniżali kobiety, byli skąpi, nie nawidzili bliźnich, dlatego Bóg dał im prawo, aby chociaż bliźnim nie szkodzili . Jezus podniósł poprzeczkę i nakazał nam miłować bliźnich (przypowieść, o samarytaninie ).
Jest jeszcze inna odsłona Królestwa Bożego, ale o tym innym razem.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 21, 2016 5:58 am

Widzę, że będzie można z Tobą pogadać na wiele różnorodnych tematów, Jakobie.
Podobnie jak Ty zauważyłem, że wielu chrześcijan nie zwraca uwagi na istnienie ziemi w dalszych planach Boga. To przecież na ziemię ma zstąpić Nowa Jerozolima ale to inny temat, choć bardzo mnie absorbujący.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 21, 2016 7:57 am

Moim zdaniem dalsze istnienie ziemi w planach Boga żadnym stopniu nie koliduje z powołaniem niebiańskim Chrześcijan.
Może się okazać bowiem o ironio że obie strony w swych argumentach mają częściowo rację. Prawdę mówiąc skłaniam się do takiej tezy, że ziemie jest jedynie polem zasiewu, ogrodem jak czytamy w 1 Rodzaju, jak też wskazuje Jezus w przykładach o roli. Tak też rozumiem wypowiedzi z PS 115:16,17 czy Mat 5:5. Jednak "zbiory" ciał duchowych rodzące się w ciałach to już kolejna i inna "postać życia" po opuszczeniu powłoki cielesnej jak napisał Paweł Apostoł Narodów.

"O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. (1 list do Koryntian 15:32-38, Biblia Tysiąclecia)

Rolą i misją Jezusa Chrystusa było przepchać ten korek oddzielający tę nadzieję (odkupienie) a który powstał przez grzech Adamowy. Dać możliwość narodzenie się w nowych ciałach gdyż to jest warunkiem nieśmiertelności w "nowej postaci"jak czytamy w całym fragmencie. Natomiast zapanowanie sprawiedliwości na ziemi i zamieszkania na niej przez sprawiedliwych w żadnym stopniu nie stoi w sprzeczności z powyższym. Ludzie przecież nogą nadal się rodzić ale już na oczyszczonej ziemi która ma poznanie Boga. Bo przecież aby mogło powstać ciało duchowe musi najpierw inne ciało (cielesne), a duchy przecież się nie rozmnażają :) Tu się rodzimy, tu dojrzewamy, doświadczamy, uczymy się, więc i tu celem jest stać się innym ciałem, nowym stworzeniem - zgodnie z wolą Bożą. I tutaj obrazowo PNŚ to oddaje:

"I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego". (1 Kor 15:49)

kogut

Postautor: kogut » pt mar 25, 2016 2:21 pm

Kaznodzieya pisze:Ale przeoczają oni fakt że każdy z uczniów posłanych dla krzewienie ewangelii jest posłanym do szczególnego zadania tak jak posłał Jezus apostołów a oni posłali kolejnych. Czas elitarnych powołań jak w ST gdzie Duch Pański spoczywał na proroku minął i Duch Pański wylewany jest na wszelkie ciało. Nie ma już elitaranych
proroków a powołanie jest dla wszystkich co wynika bezpośrednio z nauki i tekstu.

Znów pomyliłeś powołanie do głoszenia z powołaniem do nieba :-D
A to nie to samo, co wynika bezpośrednio z nauki i tekstu :-)

Hola, hola .. nie tak szybko z tym głoszeniem. Odpowiadam za 1000 punktów a co mi tam :) Nikt nad nikim nie będzie królował.

Cóż... zawsze stawiasz mnie przed dylematem co wybrać, czy Twoje: NIKT NAD NIKIM NIE BĘDZIE KRÓLOWAŁ czy wyraźne wypowiedzi Jezusa i apostołów o ich królowaniu nad ziemią :-D
Mat 5:5, Łuk 22:29,30, Obj 5:10 itp. itd.

Jeden jest Kapłan i jeden pośrednik uczy pismo ! Tak jest od 1 wieku i nic się nie zmieni.

Bzdury wypisujesz, panie kolego. Czemu znów każesz mi wybierać między twoją wersją a Pismem:

Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat. (Obj 20:6)
Jak widać tych kapłanów będzie więcej niż 'jeden' :-D
Oczywiście, oczywiście... Jezus jest wyjątkowym kapłanem bo... Biblia nazywa go Arcykapłanem.
Skoro są kapłani to jest i świątynia z ołtarzem. Doskonałe istoty raczej nie potrzebują ani ołtarza ani kapłana.
No chyba, że znów postawisz na głowie całą Biblię rozwalając w pył proste przekazy ;-)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt mar 25, 2016 2:33 pm

Twojemu powyższemu postowi mówię 3 x nie.

Widzę nie rozważyłeś nawet tego głębiej w sercu zanim odpowiedziałeś i trzymasz się sztywno tylko linii narracji biblijnej. W mojej ocenie nie jesteś w stanie objąć spraw Bożych o których czytasz gdyż nie rozpatrujesz tego w sposób duchowy a cielesny. Nie czujesz lub nie rozumiesz czym jest Królowanie, kto jest królem życia w przeciwieństwie do tego kto nim nie jest, jaka relacja i różnica zachodzi pomiędzy jednymi a drugimi. Nie ma sensu mi o tym więcej pisać do Ciebie.

Nie zgadzam się z Tobą w argumentacji jaką podajesz, ale niech tak zostanie. Czas pokaże kto był bliżej prawdy o Bogu i dziedzictwie dla jego Synów.

kogut

Postautor: kogut » pt mar 25, 2016 3:06 pm

Twojemu powyższemu postowi mówię 3 x nie.

I co z tego? Wszak nawet nie próbuję cię przekonywać. Po prostu tylko konfrontuje twoją naukę ze słowami Biblii. Sam wybieram Biblię.
Widzę nie rozważyłeś nawet tego głębiej w sercu zanim odpowiedziałeś i trzymasz się sztywno tylko linii narracji biblijnej.

Widzę, że udajesz jakże mądrego w sercu nauczyciela, aby uczynić wrażenie, że jak to cieleśnie a ty to tak duchowo i mądrze czytasz Biblię.
Trochę jesteś taki samochwała :-D
Nie czujesz lub nie rozumiesz czym jest Królowanie, kto jest królem życia w przeciwieństwie do tego kto nim nie jest, jaka relacja i różnica zachodzi pomiędzy jednymi a drugimi.

Trąci filozofią. Przekazy są proste, no ale oczywiście zawsze możesz się pogubić doszukując się wywrotowych definicji w prostym określeniu takim jak: królowanie :-D
Nie zgadzam się z Tobą w argumentacji jaką podajesz, ale niech tak zostanie.

Masz prawo się nie zgadzać. Tylko po co tyle słów dyskredytujących?
Trochę mnie bawią tego typu rozprawy z dyskutantami na forach jak to teraz tu robisz. Jakże często wobec prostych argumentów, gdy już jest 'ciasno' ucieka się w styl: ty czytasz literalnie, ty podchodzisz cieleśnie, ty nie masz ducha itp. itd.
A ja, Robert też tak sobie Tobie napiszę: piszesz bez ducha Bożego, owszem, może i z duchem, ale to duch filozofii, krętactwa, zagmatwania prostej drogi Pańskiej. I co z tego, że tak sobie napisałem podobnie jak ty...?
Bo tak już jest, moim zdaniem u odstępców od świadków, schematy powielają się od 100 lat, w miarę upływu czasu coraz mniej merytoryki a coraz więcej prób, aby zdyskredytować przeciwnika.
Coś tu takiego widzę.
No ale... mi 'czas' nie jest zbytni potrzebny, aby pokazał kto bliżej prawdy. To taki wyświechtany slogan, gdy nie chce się komuś przyznać, że nie ma racji :-D

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt mar 25, 2016 4:59 pm

Ok :) tylko już nie zalewaj. Plisss...

Natomiast jeżeli piszę że moim zdaniem czegoś nie rozumiesz co napisałem to nie dlatego że chcę dyskredytować. Kolejny raz przypisujesz innym metody działania i mierniki jakimi chyba sam się posługujesz. Naprawdę nie wszyscy są takimi za jakich ich uważasz.

Miłość bliźniego to też dla wielu wyświechtany slogan ... nie znaczy to jednak, iż jest nie prawdziwy czy nie trafiony jako argument. Prawda moim zdaniem jest taka, że widzisz fragmentarycznie argumentacje innych. Nic więc dziwnego, że przy sposobie interpretacji jaki masz narzucony (bo własny lub raczej nigdy nie był) nie będzie ten obraz nigdy pasował do Twojego. Dlatego czas jest tu sędzią a nie Twoje własne przekonanie lub wiara w nie omylność.

Prawdę mówiąc nawet ostatnie zdanie bardzo dziwi mnie u Ciebie przy poziomie percepcji jaki zdawałeś się przejawiać. Widać się pomyliłem częściowo co do Ciebie.

Zibi

Postautor: Zibi » czw lip 06, 2017 5:31 pm

Biblia mowi nam o jednej nadziei dla wszystkich, Efez 4.4. To ziemska nadzieja, nie niebianska.
Pod koniec millenium Nowe Jeruzalem z
Bedzie na Ziemi, nie w niebie..

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”