Raj na ziemi

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Zibi

Re: Raj na ziemi

Postautor: Zibi » wt mar 15, 2016 6:47 am

kogut pisze:
Łukasza 1:32,35 pisze ze Jezus BĘDZIE Synem Boga,

Przepraszam, ale nudno się robi, gdy powtarzasz jedno i to samo...
Tekst z Łukasza mówi o narodzonym dziecku-człowieku. I o tym ze BĘDZIE ZWANY Synem Bożym.
To oznacza, że inni ludzie tak będą go zwać. To nie oznacza, że nim nie był przed nazwaniem go przez innych ludzi. Swoja postawą, naukami, cudami, pokazał faktycznie, ze zasługuje na takie nazewnictwo ze strony postronnych. Zapewne dostrzegasz różnicę między: BYĆ Synem Bożym, a BYĆ ZWANYM jako Syn Boży.
Bo widzisz... ja mogę być od lat synem swojego ojca. Jednak mogę nie być tak zwanym, gdyż nie każdy mojego Ojca kojarzy ze mną jako synem. To się dopiero zmieniło po jakimś czasie. Moim zdaniem dopiero PO chrzcie Jezusa tak zaczęli go ZWAĆ np. apostołowie.
Proste? proste.

Powtarzam bo nie dociera..

Zobacz Łuk 1:31

Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.

Czy człowiek istnieje przed poczęciem, przed narodzinami..Jezus nawet w niebie jest człowiekiem Dz.Ap. 17:31
Zamiast pisać to co napisałeś i snuć bajania, wystarczyło przeczytać ten werset..Synem swego ojca jest się od narodzin nie inaczej.

Z braku argumentów nie odniosłeś się do mojego wcześniejszego postu kierowanego do Ciebie. :mrgreen:

kogut

Postautor: kogut » wt mar 15, 2016 7:04 am

Zibi pisze:Z braku argumentów nie odniosłeś się do mojego wcześniejszego postu kierowanego do Ciebie. :mrgreen:

Odniosłem. I to nie z braku argumentów tylko dlatego, czytaj:
Przecież napisałem: Nie chcę tu rozwijać wątku o preegzystencji Jezusa.

Załóżże sobie nowy temat o preegzystencji Jezusa, może się skusze i coś tam napiszę. Tu o 'Raju na ziemi'.
Kaznodzieya na pewno wlepi nam warny za uparte offtopowanie :-D

Zibi

Postautor: Zibi » wt mar 15, 2016 7:38 am

Przecież coś pisałeś o synostwie itp..Mało merytorycznie.

kogut

Postautor: kogut » wt mar 15, 2016 7:42 am

I co z tego? Ale w kwestii RAJU a Ty chcesz rozmawiać o JEZUSIE i Jego egzystencji.
Uparłeś się, że koniecznie tu chcesz o tym? Coś taki dziwny... :roll:

kogut

Postautor: kogut » wt mar 15, 2016 8:05 am

Kaznodzieya pisze:Co masz na myśli pisząc "tylko izraelici"
Co masz na myśli pisząc "cały świat"

Na początku narodem 'Królów i kapłanów' mieli być TYLKO Izraelici.
To był jeden z celów, dla którego Bóg w ogóle powołał ten naród:

Jeśli więc będziecie bezwzględnie posłuszni memu głosowi i naprawdę będziecie zachowywać moje przymierze, to staniecie się moją szczególną własnością spośród wszystkich ludów, gdyż do mnie należy cała ziemia.  A wy sami staniecie się dla mnie królestwem kapłanów i narodem świętym’. Oto słowa, które masz powiedzieć synom Izraela”. (Wj 19,5-6)

Tak przygotowany Izrael czekał na Mesjasza. Gdy Ten przyszedł, rozpoczął TYLKO z Izraela powoływać żydów do roli królów i kapłanów. Zawarł z niektórymi żydami nowe przymierze i obiecał, że faktycznie będą zasiadać na tronach tylko, że... w niebie. Takiej 'oferty' nie otrzymał ŻADEN naród tylko pierwotnie żydzi. Jednak... jak wiadomo, żydzi zawiedli więc zaistniała potrzeba dokompletowania tego grona królów i kapłanów z pogan.
Dlatego zbór chrześcijański to kolejny krok w realizacji pierwotnego zamierzenia Bożego. Piotr cytują właśnie Wj 19:5-6 wskazuje na zamianę literalnego Izraela na zbór pomazańców:

 Lecz wy jesteście „rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty” tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła. (1 Piotra 2:9)

To miałem na myśli, że TYLKO Izrael (teraz nie cielesny choć nazwa pozostała ta sama) to inaczej pomazańcy, którzy zostali powołani do szczególnego zadania, zadania w charakterze królów i kapłanów.

Natomiast 'cały świat' to reszta ludzi, którzy do tego nie zostali powołani.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt mar 15, 2016 8:27 am

Domyśliłem się że tak właśnie uargumentujesz.

Moim zdaniem jesteś w błędzie. Nie ma już czegoś takiego w rozumieniu Wybranych Żydów. Nie ma już narodu wybranego w takim celu jaki został on stworzony wieki temu gdyż cel jakiemu posłużył jak pewne światło narodów i został osiągnięty z chwilą nadania prawa, i zakończył się zawieszeniem prawa na drzewie oraz misją Mesjasza. To co było już nie powróci gdyż było zaledwie obrazem rzezy jakie miały nastąpić. Cel jest nowy wspólny a to następny pułap i progresja jaka się wydarzyła w zbawieniu, że my (Żydzi i wierzący z Pogan) są czymś jednym w Chrystusie i samym Bogu. Oni to właściwy ród Kapłański i Synostwo Boże. Filary świątyni Bożej jak czytamy. Jedyny podział i zarazem dział to Synostwo, podział na na Synów Bożych i tych którzy nie uwierzyli przy jednej nadziei chwały synów Bożych w nowych ciałach oraz hańbie i wstydzie pozostałych zgodnie z słowami Piotra: "Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni."

To co tu argumentujesz jest sprzeczne z nauczaniem apostołów. Wychodzisz poza to co napisano i nauczano a i myślę że nie trwasz w Chrystusie. Dobra Nowina jako powołanie świętych do Kapłaństwa i Królowania w życiu z Bogiem i Chrystusem nigdy w nauczaniu apostolskim nie była tak zawoalowana i spaczona przez nich jak tu prezentujesz. Jak dla mnie to czyste projudaistyczne i w negatywnym słowa tego znaczeniu sekciarskie nauczanie.

Skoro cytujesz moim zdaniem błędnie interpretowany fragment:

 "Lecz wy jesteście „rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty” tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła. (1 Piotra 2:9)"

To niech wszyscy tutaj zobaczą że dotyczy on ludzi z Pogan i wynika to z kontekstu tego samego rozdziału wersetu 10:

"wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali."
To samo znajdzie każdy w całym Liście do Efezjan.

Byli nie ludem i nie ma mowy, iż pisał tylko do wybranych Żydów. Gdzie indziej napisał Paweł, że byli bez przymierza i ich to nazywa Rodem Wybranym jak i Żydów którzy uwierzyli i poszli za nauka Apostołów i jak napisano: A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich Chrystus. (Kol 3:11)

Nie źle się trzeba nagimnastykować aby spaczyć tak prosty przekaz a dowodzenie jakie prezentujesz to moim zdaniem gangrena na łonie ewangelii jakich na przełomie wieków było wiele. Już duch jaki się w Tobie ujawnia mówi po owocach że nie masz racji a nawet to nie możliwe abyś ją mógł mieć.

kogut

Postautor: kogut » czw mar 17, 2016 12:53 pm

Byli nie ludem i nie ma mowy, iż pisał tylko do wybranych Żydów.

Przecież do tego zmierzałem. Za szybko negujesz.
Piotr pisał do wszystkich chrześcijan we wszystkich zborach.
Skoro wszystkim przypisał to, co kiedyś pierwotnie było skierowane do literalnego Izraela, znaczy, że teraz oni przejmują obietnice.
A teraz pytanie:
Czy pomazańcy będą kapłanami w niebie?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw mar 17, 2016 1:55 pm

Kim jest wg. Ciebie termin pomazaniec w biblii ?

kogut pisze:Piotr pisał do wszystkich chrześcijan we wszystkich zborach.

Gdzie indziej pisałeś że nie do mnie i nie takich jak ja. Zdecyduj się :)

kogut pisze: Skoro wszystkim przypisał to, co kiedyś pierwotnie było skierowane do literalnego Izraela, znaczy, że teraz oni przejmują obietnice

Po pierwsze nie przejmują a współdziedziczą gdyż są jakby wszczepieni. Przejmują "teraz" można jedynie użyć do czasu teraźnijszego gdy Izrael jakby jest odrzucony dla wszczepu ludzi z narodów ale nie do przyszłego gdy będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz :mrgreen:

Po wtóre o których obietnicach piszesz - doprecyzuj bo było ich wiele ?

kogut

Postautor: kogut » czw mar 17, 2016 2:14 pm

Po pierwsze nie przejmują a współdziedziczą gdyż są jakby wszczepieni.

Wszczepiani w co? W cielesnego Izraela???? No nie... :roll:
Poganie są wszczepiani w zbór pomazańców, którzy się mieli wywodzić z cielesnego Izraela. Po prostu zabrakło aż tylu wiernych żydów, którzy uwierzyli w Jezusa. Resztę dobrać należało z pogan. Ale to zbór pomazańców miał być kompletowany.
Po wtóre o których obietnicach piszesz - doprecyzuj bo było ich wiele ?

Że będą narodem królów i kapłanów.

Zacytuj mnie bo nie wiem w jakim kontekście.

Kim jest wg. Ciebie termin pomazaniec w biblii ?

Kim? Chyba czym... ;-)
Pomazaniec to ktoś wyznaczony do szczególnego zadania. W ST pomazańcem był król albo przyszły król (pomazywano ich wtedy literalnie olejkiem).
W NT pomazańcem jest ten, kto został wybrany do szczególnego zadania (tu pomazanie następuje duchem św.), które polega na tym, żeby być królem i kapłanem w niebie nad resztą ludzi.
Bo widzisz... rola kapłana się tu też kłania.
Biblia mówi, że będą królami i kapłanami z Chrystusem przez 1000 lat. Będą panować nad ziemią.
Podstawowa rola kapłana to... pośredniczyć pomiędzy niedoskonałym ludem a Bogiem.
Pytanie drugie za 100 punktów. Skoro w 1000-leciu w niebie mają być kapłani to... pomiędzy kim a kim jeśli na ziemi nikogo by nie było?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw mar 17, 2016 9:10 pm

kogut pisze:Wszczepiani w co? W cielesnego Izraela????

W korzeń ludu wybranego wg. ducha a nie litery. Synów wiary Ambrahama. Zbawienia z Nowego Przymierza. Przecież nie Starego.

Poganie są wszczepiani w zbór pomazańców, którzy się mieli wywodzić z cielesnego Izraela. Po prostu zabrakło aż tylu wiernych żydów, którzy uwierzyli w Jezusa. Resztę dobrać należało z pogan. Ale to zbór pomazańców miał być kompletowany..

Potwierdź mi to proszę jakąś czytelną nauką apostolską a nie wyrwanymi i po sklejanymi wersetami. Bez urazy ale to jakieś nieporozumienie egzegetyczne. Nigdzie tak tego nie widzę i nie znajduję w żadnych listach pasterskich czy ewangeliach. Takiej nauki porostu nie ma ! Więc albo zakryta jest i widoczna dla nielicznych, albo to zwykła nadinterpretacja żeby nie rzec zwiedzenie. Tutaj "nauka" o 144000 literalnych namaszczonych do życia w niebie z jej słabą argumentacją jest "klasycznym zwichnięciem".

Że będą narodem królów i kapłanów.

No i będą. Kapłanami i Królami nazwani są przez Pawła i Jana wszyscy królujący z Chrystusem. Każdy kto jest w Chrystusie jest królem życia i króluje z Nim i w Nim na chwałę Ojca. Paweł pisze do uczniów że zaczęli już królować a nawet trzeba aby królowali. Widać pojęcie królowania w Chrystusie nie było obce w takim rozumieniu słuchaczom 1 wieku. Ta nauka jest prosta i oczywista bez kombinowania w wybrany klan kapłański 144 tysięcy.

Zacytuj mnie bo nie wiem w jakim kontekście.

Kim? Chyba czym... ;-).

Nie, nie, nie. :) Celowo zapytałem kim jest pomazaniec. Kim więc jest ?

W NT pomazańcem jest ten, kto został wybrany do szczególnego zadania (tu pomazanie następuje duchem św.), które polega na tym, żeby być królem i kapłanem w niebie nad resztą ludzi..

Tak to by chciano w Organizacji WTS :) Ale przeoczają oni fakt że każdy z uczniów posłanych dla krzewienie ewangelii jest posłanym do szczególnego zadania tak jak posłał Jezus apostołów a oni posłali kolejnych. Czas elitarnych powołań jak w ST gdzie Duch Pański spoczywał na proroku minął i Duch Pański wylewany jest na wszelkie ciało. Nie ma już elitaranych
proroków a powołanie jest dla wszystkich co wynika bezpośrednio z nauki i tekstu.

Bo widzisz... rola kapłana się tu też kłania.
Biblia mówi, że będą królami i kapłanami z Chrystusem przez 1000 lat. Będą panować nad ziemią.
Podstawowa rola kapłana to... pośredniczyć pomiędzy niedoskonałym ludem a Bogiem .

Jeden jest Kapłan i jeden pośrednik uczy pismo ! Tak jest od 1 wieku i nic się nie zmieni. Innych już nigdy nie będzie bo nie potrzeba. Kapłanem jest tu każdy kto ma przystęp do Boga i tak się dzieje od 2000 lat. Przyjdzie czas kiedy każdy będzie miał przystęp do Boga jeszcze inaczej twarzą w twarz i o tym też uczy pismo w Twoim ulubionym Objawieniu Janowym :) To o czym piszesz to jedynie roszczeniowe życzenie WTS, które przeczy zdrowej nauce Apostolskiej powszechnego powołania do życia z Bogiem w Bogu i u Boga.

Pytanie drugie za 100 punktów. Skoro w 1000-leciu w niebie mają być kapłani to... pomiędzy kim a kim jeśli na ziemi nikogo by nie było?

Hola, hola .. nie tak szybko z tym głoszeniem. Odpowiadam za 1000 punktów a co mi tam :) Nikt nad nikim nie będzie królował. Wszyscy Synowie Boży będą mieli tylko jednego zwierzchnika jak mają jednego Ojca. Tak samo jak jedno światło i jedną wiarę wówczas Bóg będzie wszystkim dla wszystkich. (kojarzysz gdzie to ? :) Twoje pytanie za 100 pkt wynikało z błędnego założenia i wniosków w poprzednim.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”