Manipulacja

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2757
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Manipulacja

Postautor: Datsun » sob mar 04, 2017 7:53 am

Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:
Arcykapłan pisze: To jest dopiero manipulacja. Ile to musicie namęczyć się , żeby wmówić sobie, że Bóg to nie Jehowa.

Proszę wskazać jakie osoby na forum twierdzą, że Bóg to nie Jehowa.


Poczytaj posty Ann lub Agnieszki.


Dosyć już tych prowokacji i kłamstw. Chyba każdy zorientował się, że "Arcykapłan" to zbanowany wcześniej za łamanie regulaminu "Szaweł","Szawełł", "Paweł" i "gogzmagog". Ta sama pisownia, te same słownictwo, sposoby prowokowania itd. Prosiłem kilka razy aby pisał grzecznie i nie obrażał nikogo. Niestety jak zawsze z tą osobą było to bezskuteczne. Zatem żegnamy tego pana po raz kolejny.

Awatar użytkownika
morwa
Posty: 1243
Rejestracja: wt paź 27, 2015 10:20 am

Re: Manipulacja

Postautor: morwa » sob mar 04, 2017 8:18 am

Nie wiem czy to jest dobry pomysł...ale Ty decydujesz... To twoje forum...
Zawsze mozna z tym poczekać...bo przecież to co tu się pisze i czyta nie dotyczy wyłącznie aktywnych forumowiczów tych co zabierają głos.
Jeśli ktoś ma dość po prostu niech nie rozmawia...
A czytający bierni uzytkownicy (być może również SJ i nie tylko) sami dojdą do właściwych wniosków po czyjej stronie jest racja...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

bernard
Posty: 1642
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:38 pm

Re: Manipulacja

Postautor: bernard » sob mar 04, 2017 9:55 am

Arcykapłan pisze:
bernard pisze:Arcykaplan
Najlepsze jest to, że w Biblii imię Jehowy występuje tysiące razy a ludzie walczą z tym jak z ogniem

Nikt nie walczy z imieniem Bożym. Zauważ że ,,swiat" walczy z imieniem Chrystusa .
Tysiące razy imię JHWH występuje w ST lecz kiedy Jezus czytał ktoregos dnia w synagodze tekst Izajasza to nie wypowiedział imienia JHWH lecz użył slow Pan/ Bóg :

1 Duch Pana Boga nade mną
bo Pan mnie namaścił.
Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim,
by opatrywać rany serc złamanych,
by zapowiadać wyzwolenie jeńcom
i więźniom swobodę;
2 aby obwieszczać rok łaski Pańskiej,
(...)
6 Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana
(...)
8 Albowiem Ja, Panmiłuję praworządność,
itd

Dlaczego to uczynił ?


Dlatego też ,jak już to było mówione wielokrotnie, ci co idą za Panem nie żągluja imieniem Bożym na prawo i lewo lecz traktują je tak jak On.


Byłeś w synagodze w tym dniu ? Słyszałeś to, że Jezus cytując ST zamiast imienia swojego Ojca czytał Pan ? Skąd to wiesz ?

Wiem to z tego ze tak pouczyli mnie apostołowie i ich uczniowie w NT . Łukasz w 4 rozdziale Ewangelii którą spisał o tym jasno mówi ,dlatego też nie mam powodu mu nie wierzyć.

Agnieszka
Posty: 2361
Rejestracja: pn gru 26, 2016 5:34 pm

Re: Manipulacja

Postautor: Agnieszka » sob wrz 02, 2017 6:00 pm

http://m.poradnikzdrowie.pl/psychologia ... 35284.html
I tu m.in. taka treść :
Profil psychologiczny potencjalnej ofiary sekty

Nie istnieje jeden typ osobowości podatnej na psychomanipulację. Nikt nie jest całkowicie na nią odporny, ale są też sprzyjające okoliczności. Momenty kryzysowe, takie jak czyjaś śmierć, rozwód, utrata pracy czy przeprowadzka do innego miasta, czynią nas bardziej podatnymi na wpływy. – Wszystko, co cię osłabia, otwiera cię jednocześnie na manipulację – tłumaczy Anna Rygielska. – Kiedy czujesz się samotna i zagubiona, poszukujesz sensu życia, potrzebujesz zmiany, wtedy chętniej szukasz wsparcia. Bezrobotni są otwarci na oferty sekt ekonomicznych, które obiecują duże zarobki. Młodzi, inteligentni ludzie łatwo ulegają obietnicom szybkiej kariery. Wiele zależy też od tego, co wynieśliśmy z domu. Jeśli ktoś miał autorytarnych rodziców i nie był przyzwyczajony do autonomii tylko do ślepego posłuszeństwa, w dorosłym życiu szuka środowiska, które o wszystkim będzie za niego decydować. To osoby, które nie potrafią funkcjonować samodzielnie. Na drugim biegunie są ludzie, którzy w dzieciństwie byli zaniedbywani i mają niezaspokojoną potrzebę ciepła i uwagi. To oni właśnie są wrażliwi na bombardowanie miłością.

I jeszcze taki fragment :
Sekta robi wszystko, żeby odciągnąć „nowego” od rodziny i przyjaciół. Może on być np. namawiany do dzielenia się ze swoimi bliskimi prawdami, które niedawno zostały mu objawione, a wynikające z tego konflikty powodują dobrowolne odsuwanie się od rodziny. Zachęca się nowego członka do porzucenia pracy i np. całkowitego poświęcenia się poszukiwaniu oświecenia lub zajęcia się zbawianiem świata, co zwykle oznacza darmową pracę na rzecz sekty (z której przywódca czerpie korzyści materialne).

I tu moja myśl - uważam , że takie na siłę "zbawianie świata" i groźba palcem jest również toksyczne..... , dla jednych Biblia jest Święta i natchnioną przez Boga Księga , dla innych nie i jeżeli ktoś mówi kulturalnie nie dziękuję to uszanujmy to, gdyż sama wiem z doświadczenia kiedy moja rodzina miała po dziurki w nosie mojego ojca , bo o niczym innym nie rozmawiał tylko o Biblii , tak samo było w przypadku rodziny mojego męża - kiedy mojego męża siostra cioteczna przyjechala ze swoim mężem śJ ze Stanów Zjednoczonych do PL odwiedzić rodzinę - cała rodzina mojego męża odetchnela z ulgą kiedy wrócili z powrotem , bo mimo iż były wyraźne komunikaty - "Nie! Dziękujemy!" to mąż siostry ciotecznej mojego męża był głuchy.... i dalej ciagnal temat Biblii - nie uszanowal rodziny . Małżeństwo tych dwojga ludzi rozlecialo się a siostra cioteczna mojego męża została samotną matką z dzidziusiem.

Nie chcę przez to absolutnie klasyfikowac , że wszyscy śJ są tacy , bo nie są i bardzo podobnie może być też w innych społecznościach - agresywna polityka nawracania to nic innego jak fanatyzm i brak poszanowania dla innych!

Agnieszka
Posty: 2361
Rejestracja: pn gru 26, 2016 5:34 pm

Re: Manipulacja

Postautor: Agnieszka » sob wrz 02, 2017 7:30 pm

Znalazłam - wg mnie dosyć ciekawy artykuł w sieci :
Niebieska linia
PRANIE MÓZGU.
http://www.niebieskalinia.info/index.ph ... anie-mozgu

Kiedyś również wspominałam o przemocy...... - użyłam sformułowania - damski bokser - które nie tylko oznacza przemoc fizyczną ale również psychiczną i również może być stosowana przez kobiety.

Kolejny artykuł znaleziony w sieci :
https://apologetyka.com/faq/sekty
I tu fragment :
Jaka jest różnica pomiędzy sektą zwykłą a destrukcyjną?

Destrukcyjna sekta jest w swej istocie totalitarną organizacją typu piramidalnego z osobą, lub grupą osób na czele sprawujących w sposób dyktatorski kontrolę nad swymi członkami. W rekrutowaniu nowych członków posługuje się zwodzeniem (np. ludzie nie mówią wprost czym jest dana grupa, w co grupa wierzy i czego można oczekiwać po staniu się jej członkiem). Posługuje się również technikami psychomanipulacji, aby ludzi uzależnić i uczynić sobie posłusznymi. Sekty typu destrukcyjnego nie respektują ludzkiej indywidualności, kreatywności i wolnej woli. Próbują za to ludzi "sklonować", tak, aby stali się małymi wersjami lidera sekty.

Na temat co to jest sekta możemy również przeczytać w samych publikacjach śJ :
http://piotrandryszczak.pl/czy-swiadkow ... sekta.html

Pstryk Provolone
Posty: 850
Rejestracja: śr sty 04, 2017 7:37 pm

Re: Manipulacja

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 01, 2017 11:19 pm

Zdarza się komuś z was powiedzieć półprawdę, albo nie powiedzieć komuś całej prawdy? :) mnie się zdarzało, ale na szczęście, tak jakby nie do końca świadomie, odbierałem/tłumaczyłem sobie, że to takie małe kłamstwo co najwyżej :D a to przecież Manipulacja :)
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.


Wróć do „Życie Świadka Jehowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości