Manipulacja

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Arcykapłan

Re: Manipulacja

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:19 pm

Agnieszka pisze:Ty czytaj ze zrozumieniem a nie spamujesz.

Ciągle brak odpowiedzi na moje pytanie - czy Świadkowie Jehowy nazywają Jezusa padlina czy może jest to tylko porównanie, ktorego sam jezus użył żeby cos zobrazować swoim uczniom ?

Prosze cię, przestań z tym spamowaniem bo jak na razie cąły czas unikasz odpowiadania na pytania a jesli już to polecasz mi jakieś filmiki na YouTubie a to dla mnie nie jest źródło objawione ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr lut 22, 2017 11:23 pm

Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:Z miłości do ŚJ piszecie nieprawdę nawet o tym co głoszą ? Dobre żarty ;)

Proszę o przykłady pisania przez nas kłamstw nt nauczania SJ.

Chociazby to co pisze Agnieszka. Własnie pisze, że ŚJ nazywają Jezusa padliną ;)

Świadkowie nie rozumieją, Kim jest Jezus Chrystus, a jest to bardzo poważna sprawa, gdyż dotyczy ich zbawienia. Umniejszają Syna Bożego, tym samym stawiają siebie samych poza łaską. To straszne i bardzo smutne.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:27 pm

Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:Z miłości do ŚJ piszecie nieprawdę nawet o tym co głoszą ? Dobre żarty ;)

Chociazby to co pisze Agnieszka. Własnie pisze, że ŚJ nazywają Jezusa padliną ;)

Świadkowie nie rozumieją, Kim jest Jezus Chrystus, a jest to bardzo poważna sprawa, gdyż dotyczy ich zbawienia. Umniejszają Syna Bożego, tym samym stawiają siebie samych poza łaską. To straszne i bardzo smutne.

Bardzo smutne jest to, ze świadkowie Jehowy uważają Jezusa za Pana i króla a ty kłamiesz, że ŚJ umniejszają jego znaczenie. Mało tego - Śj zawsze uważali Jezusa za syna Jehowy. Wy robicie z niego Boga równego jehowie. Podaj wersety, ktore mówią, że Jezus to ta sama osoba co Jehowa ;)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr lut 22, 2017 11:30 pm

Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:

Bardzo smutne jest to, ze świadkowie Jehowy uważają Jezusa za Pana i króla a ty kłamiesz, że ŚJ umniejszają jego znaczenie. Mało tego - Śj zawsze uważali Jezusa za syna Jehowy. Wy robicie z niego Boga równego jehowie. Podaj wersety, ktore mówią, że Jezus to ta sama osoba co Jehowa ;)

Sprawdź wątki na tym forum, które omawiają Osobę Jezusa Chrystusa. .... i czytaj uważnie, ja nigdy nie pisałam, ze Ojcuec i Syn to ta sama Osoba.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 22, 2017 11:31 pm

Arcykapłan pisze:
Agnieszka pisze:Ty czytaj ze zrozumieniem a nie spamujesz.

Ciągle brak odpowiedzi na moje pytanie - czy Świadkowie Jehowy nazywają Jezusa padlina czy może jest to tylko porównanie, ktorego sam jezus użył żeby cos zobrazować swoim uczniom ?

Prosze cię, przestań z tym spamowaniem bo jak na razie cąły czas unikasz odpowiadania na pytania a jesli już to polecasz mi jakieś filmiki na YouTubie a to dla mnie nie jest źródło objawione ;)

Te źródła objawione są zaczerpnięte z publikacji śJ a porównywać Jezusa do padliny i ścierwa to jest już totalnym brakiem szacunku dla Zbawiciela. Uważasz , że takie zrozumienie i porównanie jest normalne??????
P.S. Zacznij sprawdzać treść w publikacjach na jakie powołują się autorzy filmów , blogów .

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:33 pm

Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:
Ann78 pisze:

Sprawdź wątki na tym forum, które omawiają Osobę Jezusa Chrystusa. .... i czytaj uważnie, ja nigdy nie pisałam, ze Ojcuec i Syn to ta sama Osoba.

Bardzo mnie to cieszy że uważasz, ze Jehowa a Jezus to dwie równe osoby. To teraz kolejne pytanie - czy Jehowa jest wyższy od Jezusa czy może Jezus jest mimo wszystko niższy od Jehowy ? A może twoim zdaniem Jehowa jest równy Jezusowi ? Jeśli możesz swoją tezę uzasadnij Biblią ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lut 23, 2017 7:54 am

Arcykapłan schodzisz na temat Ojca i Syna, zajrzyj proszę do właściwego wątku, tu piszemy o manipulacji..

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw lut 23, 2017 7:59 am

Iskierka pisze:Arcykapłan schodzisz na temat Ojca i Syna, zajrzyj proszę do właściwego wątku, tu piszemy o manipulacji..

Ok, tyle że manipulowanie odnosi się też do dogmatów które głosimy. Postaram sie jednak trzymac wątku choc szczerze mówiąc trudno oddzielić jedno od drugiego.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 23, 2017 1:25 pm

Arcykapłan pisze:
Iskierka pisze:Arcykapłan schodzisz na temat Ojca i Syna, zajrzyj proszę do właściwego wątku, tu piszemy o manipulacji..

Ok, tyle że manipulowanie odnosi się też do dogmatów które głosimy. Postaram sie jednak trzymac wątku choc szczerze mówiąc trudno oddzielić jedno od drugiego.

Dokładnie - chociaż tu się zgadzamy :-) Fałszywe dogmaty / nauki o końcu tego świata - ile było chybionych dat? , a Biblia ostrzega , żeby strzec się fałszywych proroków.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw lut 23, 2017 10:02 pm

Agnieszka pisze:
Arcykapłan pisze:

Dokładnie - chociaż tu się zgadzamy :-) Fałszywe dogmaty / nauki o końcu tego świata - ile było chybionych dat? , a Biblia ostrzega , żeby strzec się fałszywych proroków.

Zapowiadanie dat Armagedonu nie jest dogmatem a jedynie próbą prorokowania za Jehowę. Tylko On wie kiedy będzie Armagedon. Koniec świata jest zapowiadany przez wiele religii i szkoda , ze i ŚJ dali się nabrać na zabawę we wróżenie.
Może było to potrzebne Jehowie. Ja wiem, że tylko Jehowa wie kiedy będzie koniec tego świata i zapowiedzi "końca" nie robią na mnie większego wrażenia ;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”