Manipulacja

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
bernard

Re: Manipulacja

Postautor: bernard » sob lut 25, 2017 6:58 am

Arcykaplan
Zapowiadanie dat Armagedonu nie jest dogmatem a jedynie próbą prorokowania za Jehowę.
Niestety ,daty , okresy, pokolenia itp były i są traktowane bardzo dogmatycznie. Nie można prorokowac za Boga. Prorok to ten który przekazuje słowa Boga a nie wklada własne w Jego usta.

Może było to potrzebne Jehowie.
Bóg nie wprowadza ludzi w błąd.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lut 25, 2017 7:12 am

Ciekawe po co Bogu mogą być potrzebne fałszywe proroctwa mówione w Jego imieniu w Jego "widzialnej organizacji" i "jedynej religii prawdziwej".
Arcykapłanie może byś ruszył głową i zastanowił się nad tym co napisałeś ? :)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob lut 25, 2017 7:29 am

Ann78 pisze:
Arcykapłan pisze:Tu ostro piętnujecie tylko ŚJ - może zacznijcie pisać o brudach innych religii - wnioski będą zaskakujące nawet dla was ale po tym co tu czytam wy naprawdę jesteście zmanipulowani nienawiścią do ŚJ.

My nie piętnujemy SJ. Musisz zrozumieć, że jest wręcz przeciwnie, piszemy z miłości do nich.
Obnażamy SYSTEM, który z Bożym systemem i Kościołem, nie ma nic wspólnego.
Rozumiesz różnicę?

Jako uzupełnienie mojego powyższego komentarza wstawiam obrazek, który przedstawia sytuację, która ma miejsce w systemach/religiach/ugrupowaniach majacych znamiona totalitaryzmu. Tam nie można krytykować "guru", poddawać w wątpliwość jego tez, dyskutowac nt otaczającej rzeczywistości..

Moim zdaniem, tak się dzieje w organizacji Świadków Jehowy.

IMG_0931.JPG
IMG_0931.JPG (43.85 KiB) Przejrzano 1240 razy

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 9:14 am

bernard pisze:Arcykaplan
Zapowiadanie dat Armagedonu nie jest dogmatem a jedynie próbą prorokowania za Jehowę.
Niestety ,daty , okresy, pokolenia itp były i są traktowane bardzo dogmatycznie. Nie można prorokowac za Boga. Prorok to ten który przekazuje słowa Boga a nie wklada własne w Jego usta.

Może było to potrzebne Jehowie.
Bóg nie wprowadza ludzi w błąd.

Jehowa nie wprowadził nikogo w błąd, jeśli już to niektórzy u ŚJ pobłądzili. Biblia nie od razu była odkryta jak wiesz bo wiele proroctw jest zamkniętych do pewnego czasu. ŚJ cały czas badają pisma i naprawiają błędy jeśli kiedyś je popełnili. Inne kościoły cały czas trwają np w fałszywych dogmatach o trójcy czy kult Maryjny i nawet nie myślą aby to zmienić ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

bernard

Postautor: bernard » sob lut 25, 2017 10:13 am

Biblia nie od razu była odkryta

Jest od początku odkryta .Wystarczy po nią sięgnąć i czytać .Biblia to nie magiczna jakaś tajemna księga.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 6:19 pm

bernard pisze:
Biblia nie od razu była odkryta

Jest od początku odkryta .Wystarczy po nią sięgnąć i czytać .Biblia to nie magiczna jakaś tajemna księga.

To, że można ją czytać nie znaczy, że od razu wiadomo było co znaczą np proroctwa w księdze Daniela, prawda ?
Niektórzy czytają Biblie wiele razy a nie wiedzą, że Bóg ma na imię Jehowa mimo tego, że pojawia ono się w Biblii kilka tysięcy razy, prawda ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob lut 25, 2017 9:01 pm

Zapodaje film - są to świadectwa ludzi.
ŚJ a scientology - film z polskimi napisami i myślę , że jest adekwatny do tematu - manipulacji , gdyż pod wpływem różnych ugrupowań odcina się ludzi od " reszty świata " - rodzin , bliskich.
Tak więc piszemy tu nie tylko o śJ.
https://youtu.be/GOM1P1npvMA

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » ndz lut 26, 2017 6:31 pm

Agnieszka pisze:Zapodaje film - są to świadectwa ludzi.
ŚJ a scientology - film z polskimi napisami i myślę , że jest adekwatny do tematu - manipulacji , gdyż pod wpływem różnych ugrupowań odcina się ludzi od " reszty świata " - rodzin , bliskich.

Proszę cię, naprawdę aż tak łatwo dajesz się manipulować ? Miej trochę pokory w tym co piszesz ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 26, 2017 6:54 pm

Arcykapłan pisze:
Agnieszka pisze:Zapodaje film - są to świadectwa ludzi.

Proszę cię, naprawdę aż tak łatwo dajesz się manipulować ? Miej trochę pokory w tym co piszesz ;)

Czym dla Ciebie jest pokora ? Może bezwzględnym posłuszeństwem - posłuszeństwem wobec niewolnika i innych członków organizacji którzy wymagają tegoż BEZWZGLĘDNEGO POSŁUSZEŃSTWA. Jeśli tak definiujesz / rozumiesz pokorę , to szczerze Ci współczuję.
Odnośnie scientologow , to oglądałam kiedyś program w TV - wypowiedzi osób które uciekły od tej zamkniętej społeczności i otóż bardzo podobne mechanizmy są stosowane w organizacji śJ.
"arcy......" to właśnie są mechanizmy PSYCHOMANIPULACJ - BEZWZGLĘDNE POSŁUSZEŃSTWO / BEZWZGLĘDNE PODDANIE SIĘ PZYWODCOM I INNYM CZŁONKOM DANEJ WSPÓLNOTY.
Ja nigdy w życiu nie usluchalabym takich absurdalnych nakazów - żeby nawet nie powiedzieć dzień dobry swoim rodzicom - nie dalabym się tak zmanipulowac!
Ja nawet gdybym spotkała swojego ojca na ulicy - gdybym gościła w PL , to powiedziałabym mu dzień dobry , pomimo iż krzywdzil kiedyś nas (moja mamę , siostrę i mnie).

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pn lut 27, 2017 10:27 am

Pokora polega na tym, żeby ukorzyć się przed Bogiem i z pokorą słuchać i wykonywać to czego od nas wymaga. A Bóg jasno mówi, że ma na imię Jehowa i nawet Jezus w modlitwie, której nas naucza nakazał aby na pierwszym miejscu znajdowało się uświęcanie imienia Boga ;)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”