Pytania do chrztu

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Pytania do chrztu

Postautor: Ann78 » czw lut 15, 2018 9:42 pm

Datsun pisze:
korba pisze:
Wszystkie drogi, w tym organizacja Świadków Jehowy, to fałszywe ścieżki.

Więc i Twoja również jest fałszywa.

To co zrobiłeś Korbo to klasyczny przypadek wyrwania czyjejś wypowiedzi z kontekstu...
Przecież Ann78 pisze o jedynej prawdziwej drodze, Jezusie Chrystusie....

Oczywiście.
J.14,6
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt lut 16, 2018 12:27 am

Pytanie przed chrztem:
Dlaczego w przypowieści o bogaczu i Łazarzu rządca został pochwalony przez swego pana?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lut 16, 2018 6:43 am

Pstryk Provolone pisze:Pytanie przed chrztem:
Dlaczego w przypowieści o bogaczu i Łazarzu rządca został pochwalony przez swego pana?

A mógłbyś podać ten cytat? ;)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt lut 16, 2018 12:56 pm

Powiedział też do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. 2 Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". 3 Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. 4 Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. 5 Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?" 6 Ten odpowiedział: "Sto beczek1 oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". 7 2Następnie pytał drugiego: "A ty ile jesteś winien?" Ten odrzekł: "Sto korcy pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". 8 Pan pochwalił3 nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości.

Dobry użytek z pieniądza

9 Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną4, aby gdy [wszystko] się skończy4, przyjęto was do wiecznych przybytków.
10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. 11 Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni5, prawdziwe dobro kto wam powierzy? 12 Jeśli w zarządzie cudzym dobrem6 nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
13 7 Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie».

Faryzejska świętość

14 Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego. 15 Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pt lut 16, 2018 3:01 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Ludziom daje się do zrozumienia, że jak nie poznają Jehowy (czyt. nie wstąpią do organizacji SJ), to zginą w armagedonie.

A wg. Ciebie, to należy POZNAĆ Jehowę? Jak można Go poznać bez organizacji świadków J.? Masz jakąś propozycję?

Sorry korbo ale obraz Jehowy w wydaniu Swiadków jest wypaczony i to mocno. Więc tą drogą nie polecam!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lut 16, 2018 3:35 pm

Pstryk Provolone pisze:Powiedział też do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. 2 Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". 3 Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. 4 Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. 5 Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?" 6 Ten odpowiedział: "Sto beczek1 oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". 7 2Następnie pytał drugiego: "A ty ile jesteś winien?" Ten odrzekł: "Sto korcy pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". 8 Pan pochwalił3 nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości.

Dobry użytek z pieniądza

9 Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną4, aby gdy [wszystko] się skończy4, przyjęto was do wiecznych przybytków.
10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. 11 Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni5, prawdziwe dobro kto wam powierzy? 12 Jeśli w zarządzie cudzym dobrem6 nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
13 7 Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie».

Faryzejska świętość

14 Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego. 15 Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.

Ale gdzie tutaj jest Łazarz? :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob lut 17, 2018 4:01 am

Co nie wyklucza powiązania z dalszymi słowami...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lut 17, 2018 6:41 am

Pstryk Provolone pisze:Co nie wyklucza powiązania z dalszymi słowami...

Ciężko powiązać, ale może...
Jest rzecz wspólna, mianowicie w tej i tamtej przypowieści jest bogacz.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt lut 20, 2018 4:34 am

Zatem, dlaczego rządca został pochwalony?

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr lut 21, 2018 10:03 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Ludziom daje się do zrozumienia, że jak nie poznają Jehowy (czyt. nie wstąpią do organizacji SJ), to zginą w armagedonie.

A wg. Ciebie, to należy POZNAĆ Jehowę? Jak można Go poznać bez organizacji świadków J.? Masz jakąś propozycję?

Korbo, nie tylko u świadków Jehowy można poznać Boga o imieniu Jahwe/Jehowa. Ja będąc katoliczką poznałam to imię i wiedziałam, że to jest Bóg opisany w Piśmie Świętym, który zawarł Przymierze z narodem Izraelskim. W kościołach protestanckich też się mówi o Bogu Jahwe.

Przyznaję, że Świadkowie Jehowy szczególnie nagłośnili to imię, ale jak widzę teraz, to bardziej chodziło o rozsławienie swojej ludzkiej organizacji, jako tej "jedynej Bożej", a nie o uświęcenie Boga. Sam fakt zmiany "świateł" - raz "halogeny" to znów "lampa naftowa", przypisywanie sobie mądrości, świadczy o lekceważeniu Boga i Jego Słowa, które jest niezmienne przez wieki. To, że Jahwe jest Bogiem porządku, nie znaczy, że ma swoją organizację. To mylące określenie. Dzisiaj to mamy wiele organizacji...... ;)

On ma Dzieci Boże, które przyjęły Jego Syna Jezusa Chrystusa jako swojego Pana, bo tylko Jezus jest Drogą do Ojca, nie ma innej drogi. Dlatego Nowy Testament, Nowe Przymierze, jest nam bliższe.

Pamiętam II wydanie BT z imieniem Bożym, rozchwytywane przez Świadków Jehowy, bo było pomocne przy głoszeniu. Nie było wtedy PNŚ, najczęściej Biblia Warszawska. Ja nawet miałam możliwość kupić wydanie BT w diecezji krakowskiej, bo to był "Dar Ojca Świętego Jana Pawła II". Tylko nieliczni mieli taki egzemplarz, a ja po znajomości zdobyłam w kościele. No, muszę przyznać , że dla katolików to było "odkrycie" z taką dedykacją.

Pytasz, jaką mam propozycję.
Nic nowego pod słońcem. Należy czytać Boże Słowo - Pismo Święte, czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Publikacje chrześcijańskie czasami mogą być pomocą, jednak jeśli nie wyrobimy w sobie wewnętrznej dyscypliny aby samodzielnie czytać Biblię, a polecimy na skróty, na gotowe "opracowania biblijne", to co Duch Święty ma nam przypomnieć, w myśl słów Pana Jezusa? - "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem" (ew. Jana 14:26).
Oczywiście przy czytaniu SŁOWA niezbędna jest modlitwa, bo jakby nie było, czytamy nie ludzkie dywagacje, ale Boże Słowo. :)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”