Pytania do chrztu

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
korba

Re: Pytania do chrztu

Postautor: korba » czw lut 15, 2018 3:26 pm

Wszystkie drogi, w tym organizacja Świadków Jehowy, to fałszywe ścieżki.

Więc i Twoja również jest fałszywa.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lut 15, 2018 8:30 pm

korba pisze:

To co zrobiłeś Korbo to klasyczny przypadek wyrwania czyjejś wypowiedzi z kontekstu...
Przecież Ann78 pisze o jedynej prawdziwej drodze, Jezusie Chrystusie....

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw lut 15, 2018 9:42 pm

Datsun pisze:
korba pisze:

To co zrobiłeś Korbo to klasyczny przypadek wyrwania czyjejś wypowiedzi z kontekstu...
Przecież Ann78 pisze o jedynej prawdziwej drodze, Jezusie Chrystusie....

Oczywiście.
J.14,6
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt lut 16, 2018 12:27 am

Pytanie przed chrztem:
Dlaczego w przypowieści o bogaczu i Łazarzu rządca został pochwalony przez swego pana?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lut 16, 2018 6:43 am

Pstryk Provolone pisze:Pytanie przed chrztem:
Dlaczego w przypowieści o bogaczu i Łazarzu rządca został pochwalony przez swego pana?

A mógłbyś podać ten cytat? ;)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt lut 16, 2018 12:56 pm

Powiedział też do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. 2 Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". 3 Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. 4 Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. 5 Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?" 6 Ten odpowiedział: "Sto beczek1 oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". 7 2Następnie pytał drugiego: "A ty ile jesteś winien?" Ten odrzekł: "Sto korcy pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". 8 Pan pochwalił3 nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości.

Dobry użytek z pieniądza

9 Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną4, aby gdy [wszystko] się skończy4, przyjęto was do wiecznych przybytków.
10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. 11 Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni5, prawdziwe dobro kto wam powierzy? 12 Jeśli w zarządzie cudzym dobrem6 nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
13 7 Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie».

Faryzejska świętość

14 Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego. 15 Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pt lut 16, 2018 3:01 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Ludziom daje się do zrozumienia, że jak nie poznają Jehowy (czyt. nie wstąpią do organizacji SJ), to zginą w armagedonie.

A wg. Ciebie, to należy POZNAĆ Jehowę? Jak można Go poznać bez organizacji świadków J.? Masz jakąś propozycję?

Sorry korbo ale obraz Jehowy w wydaniu Swiadków jest wypaczony i to mocno. Więc tą drogą nie polecam!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lut 16, 2018 3:35 pm

Pstryk Provolone pisze:Powiedział też do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. 2 Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". 3 Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. 4 Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. 5 Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?" 6 Ten odpowiedział: "Sto beczek1 oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". 7 2Następnie pytał drugiego: "A ty ile jesteś winien?" Ten odrzekł: "Sto korcy pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". 8 Pan pochwalił3 nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości.

Dobry użytek z pieniądza

9 Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną4, aby gdy [wszystko] się skończy4, przyjęto was do wiecznych przybytków.
10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. 11 Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni5, prawdziwe dobro kto wam powierzy? 12 Jeśli w zarządzie cudzym dobrem6 nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
13 7 Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie».

Faryzejska świętość

14 Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego. 15 Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.

Ale gdzie tutaj jest Łazarz? :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob lut 17, 2018 4:01 am

Co nie wyklucza powiązania z dalszymi słowami...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lut 17, 2018 6:41 am

Pstryk Provolone pisze:Co nie wyklucza powiązania z dalszymi słowami...

Ciężko powiązać, ale może...
Jest rzecz wspólna, mianowicie w tej i tamtej przypowieści jest bogacz.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”