Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Awatar użytkownika
Marek_

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Postautor: Marek_ » pt cze 02, 2017 5:10 pm

Nie jestem już najmłodszy i trochę przeszedłem w życiu duchowym poszukując Boga, chciałbym wam opowiedzieć cząstkę mojej historię.
ŚJ ochrzcili mnie w 1985 r. miałem wówczas 18 lat, w 1988 r. wziąłem ślub z siostrą z "mojego" zboru Wrocław Gajowice-Centrum.
Dziesięć lat później, latem 1998 r. na kongresie ŚJ rozmawialiśmy z zaprzyjaźnionym bratem ówczesnym nadzorcą obwodu mieszkającym ze swoją żoną oraz córką we Wrocławiu, znaliśmy się już dość dobrze kilka lat i wiedzieliśmy, że jest on człowiekiem bogobojnym, kierującym się miłością, który poświęcił Bogu swoje życie, (może ktoś go zna, nazywa się Ryszard Ewiak). Wtedy ( w 1998 r.) powiedział nam, że analizując Biblię a szczególnie księgę Daniela 11 rozdział zrozumiał, że w przyszłości nastąpi powrót Rosji (tym którzy nie pamiętają przypominam, w 1989 r. upadł mur Berliński, a w 1991 r. zlikwidowano Układ Warszawski oraz nastąpiło formalne rozwiązanie ZSRR i wojska radzieckie powróciły do swojego kraju) oraz – uwaga – globalna wojna. Gdybyśmy go nie znali to w tym momencie raczej zakończylibyśmy naszą rozmowę lecz znając go dobrze, pomyślałem głęboko w duchu - być może coś w tym jest lecz po kilku minutach rozmowy zakończyliśmy ją. Z tej nie długiej lecz jednak dość szokującej rozmowy zapamiętaliśmy przede wszystkim to, że przed nami w przyszłości nastąpi powrót Rosji oraz globalna wojna a punkt zapalny będzie gdzieś na południe od Rosji możliwe że w Gruzji, dał nam też wtedy swoje opracowanie biblijne na ten temat lecz nie zaglądałem do niego traktując sceptycznie.
Kilka tygodni później ponownie rozmawialiśmy z Ryszardem lecz tym razem przedstawił nam argumenty wskazujące na błędnie obliczoną fundamentalną datę TS – Rok 1914.
Tym razem po przeanalizowaniu tych argumentów byliśmy w znowu w szoku i zorientowaliśmy się, że my jak i inni ŚJ są okłamywani i mamieni bliskim końcem Sytemu Rzeczy, który oparty był na błędnej dacie 1914 roku.
Oczywiście po dokładnym sprawdzeniu chcieliśmy powiedzieć o tym znanym i zaufanym nam bracią i niektórzy z nich przyjęli te argumenty lecz skończyło się tym, że jakiś czas później my, Ryszard oraz część innych osób zostaliśmy wykluczeni ze społeczności - za podważanie autorytetu Niewolnika Wiernego i Rozumnego.
Od samego początku naszego wykluczenia a tak naprawdę świadomego odejścia od tego ruchu, razem z żoną w głębi serca byliśmy przekonani, że zostaliśmy uwolnieni z sideł założonych przez Szatana na ludzi chcących służyć Bogu. Lecz dalej byliśmy pewni, że Słowo Boże jest prawdą i że przez nie należy poznawać Boga. Nie wpadliśmy w przygnębienie lub załamanie wiary z powodu upadku największego autorytetu jakim dla olbrzymiej części ŚJ jest Niewolnik Wierny i Rozumny dla nas zawsze najwyższym autorytetem był Słowo Boże.
Jakiś czas po wykluczeniu upewniliśmy się w swoim przekonaniu, że Towarzystwo Strażnica oraz inni przywódcy różnych mniejszości religijnych podający się za pomazańców to tak naprawdę opisany w 2Tes 2:3,4 - odstępczy „człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga (wśród ludu Bożego) dowodząc, że sam jest Bogiem.” (por. 1Kor 3:16), przed takimi zwodzicielami ostrzegał Jezus Chrystus - „Uważajcie żeby was kto nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imię moje mówiąc: Ja jestem Pomazańcem, i wielu zwiodą” Mat 24:4,5.
Oszuści ci mieli przyjść w imieniu Jezusa podając się za Pomazańców, nie za Jezusa Chrystusa jak sugeruje część przekładów biblijnych. Tak naprawdę gdyby ktoś w pierwszym wieku lub obecnie podawał się za Jezusa Chrystusa to nikogo by nie zwiódł, lecz jeżeli ktoś powołuje się na nauki Jezusa i twierdzi, że jest Pomazańcem lub Namaszczonym wtedy faktycznie może zwieść wielu. Hebrajskie słowo "Mesjasz", a greckie "Chrystus" oznacza "pomazańca", tj. człowieka namaszczonego duchem Bożym.
W Łuk 21:8 podany jest następny szczegół demaskujący tych zwodzicieli – „Strzeżcie się, by was nie zwiedziono . Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: „Ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi.”
Ludzie ci mieli podawać się (podszywać) za osoby którymi tak naprawdę nie są oraz mieli wskazywać że czas jest bliski, w ten sposób mieli zwodzić, wskazując na bliski czas końca świata i Armagedonu, jak wiemy robili to nie tylko ŚJ lecz też – Adwentyści Dnia Siódmego, Badacze Pisma Świętego, Mormoni, po przez podawanie tak zwanych Bożych dat.
Obecnie (może dla wielu zabrzmi to lekkomyślnie), po wielu szczegółowych analizach i głębokich przemyśleniach zaryzykuję i powiem - jesteśmy pewni, że poznaliśmy prawdę biblijną i chciałbym się nią z wami podzielić. Dla nas dopiero teraz spełniły się słowa Jezusa z Jana 8:32 „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.
W następnych latach naszego życia w którym były wzloty i upadki, cały czas w głębi serca myśleliśmy o Bogu. Lata mijały a my staraliśmy się prowadzić normalne życie w naszej powiększającej się rodzinie.

Obecnie nie należę do żadnego kościoła oraz żadnej zorganizowanej grupy religijnej, gdyż uważam (po analizie Biblii) iż obecnie jeszcze nie jest na to czas. Ja i moja rodzina spotykamy się raz w tygodniu na Skype w małej grupce osób dla której najwyższym autorytetem jest Słowo Boże.
Jak już niektórzy mogli się zorientować najważniejsze wręcz najpilniejsze ostrzeżenie jakie chciałbym wam przekazać znajduje się w ks.Daniela 11:28-30a
Wizja przekazana Danielowi w rozdziałach 10, 11, 12 przedstawia chronologicznie plan Nieba od starożytnej Persji przez Grecję, Rzym, współczesne mocarstwa aż do końca ludzkich rządów nad ziemią.
Analizując to proroctwo można samemu stwierdzić jak dokładnie się ono wypełnia oraz zorientować, w którym momencie czasu się znajdujemy z punktu widzenia Boga.
Zapraszam do dyskusji i analizy wizji Daniela, która spełnia się na naszych oczach w założonym wątku - "Co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?" viewtopic.php?t=981

Pozdrawiam
Marek Łobodziński.
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Postautor: Datsun » pt cze 02, 2017 7:31 pm

Cieszę się Marku, że opisałeś swoją historię i dziękuję.
Na pewno nie było i nie jest Tobie łatwo, bo wiem jak to jest odejść z "organizacji" i na dodatek mieć swoje zdanie na pewne tematy biblijne wbrew obiegowym interpretacjom. Życzę Tobie, Twojej rodzinie i Twoim bliskim prowadzenia Pańskiego i kierownictwa. Pozdrów proszę też od nas chrześcijan z którymi się spotykasz na skype. :)

Natan

Postautor: Natan » ndz cze 04, 2017 4:24 am

Witam Cię, Marku.

Dziękuję, że opisałeś swoją historię i dałeś wyraz swym przekonaniom. Ciekawe są Twoje spostrzeżenia na temat wyznań posługujących się straszakiem, że "Nadszedł czas!", by przyciągnąć do siebie ludzi.

Życzę Ci wyraźnego Bożego prowadzenia i życzliwości ze strony ludzi wierzących.

Pozdrawiam Cię pokojem Chrystusa, :)

Natan

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz cze 04, 2017 7:36 pm

Ja i moja rodzina spotykamy się raz w tygodniu na Skype w małej grupce osób dla której najwyższym autorytetem jest Słowo Boże. 

Marku , to świetnie , że spotykasz się na skype w grupie osób dla której najwyższym autorytetem jest Słowo Boże.
Mam takie pytanie i absolutnie nie odbierz mnie - jako złośliwość z mojej strony..... Czy na tych spotkaniach omawiacie tylko księgę Daniela , albo czy największy nacisk kładziecie na księgę Daniela? Pytam dlatego , że tu na forum nie wypowiedziałeś się w żadnym innym temacie - zacząłeś od proroctw i później kiedy Datsun wyznaczył osobny wątek w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi , popisałeś trochę o udzielaniu Ducha Świętego.
Może napiszesz coś w innych wątkach ? :-)
Pozdrawiam Cię , Twoją rodzinę i grupę osób z którymi wspólnie studiujecie Biblię.

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”