Dobry wieczór wszystkim braciom :)

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
DaRa

Dobry wieczór wszystkim braciom :)

Postautor: DaRa » pn sie 21, 2017 7:42 pm

Nazywam się Rachela, w tym roku kończę 23 lata i od ponad roku nie jestem już Świadkiem Jehowy.
Mam nadzieję, że poznam tu naprawdę ciepłych i wartościowych ludzi i obyście nigdy nie zwątpili w dobroć Boga! :)

Ps. W temacie o grupach wsparcia nie potrafiłam się doszukać żadnej z okolic Częstochowy. Te informacje są dalej aktualne, czy może coś się zmieniło?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Dobry wieczór wszystkim braciom :)

Postautor: Datsun » wt sie 22, 2017 4:22 am

Witaj na naszym forum, Rachelo :)
Czuj się z nami dobrze i swobodnie. Odnośnie grup wsparcia to są aktualne. Rzeczywiście w Częstochowie nie ma zaznaczonej ale może brat Szymon kogoś stamtąd zna. Zapytam się.
Pozdrawiam serdecznie. :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt sie 22, 2017 4:45 am

Witaj Rachelo,
Cieszę się że do nas zawitałaś... :)
Zawsze to jakiś powiew nowości,coś opowiesz,zapytasz my odpowiemy ,zapytamy,ty odpowiesz...
i tak będziemy budować bratersko-siostrzaną więz. :)
W Częstochowie poznawałam 'prawdę " przed wielu laty od mojego wujostwa,została tam moja kuzynka która niestety nadal jest SJ..
Żadnych ex- SJ z tamtego terenu niestety nie znam...
Mam nadzieję że uda Ci się z kimś nawiązać kontakt...Pozdrawiam Cię serdecznie...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » wt sie 22, 2017 6:44 am

Witam Cię serdecznie, Rachelo,

Życzę Ci wyraźnego Bożego prowadzenia no drodze życia niezależnej już od organizacji Strażnicy. Życzę Ci także budującego i wartościowego towarzystwa.

Pozdrawiam Cię pokojem Chrystusa, :)

Szymon

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt sie 22, 2017 7:25 am

Witaj Rachelo.
Ja również pozdrawiam Cię i mam nadzieję, że odnajdziesz się tutaj na forum :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 22, 2017 9:18 am

Rachelo, w okolicach Częstochowy nie ma na chwilę obecną grupy wsparcia. Jeśli się zgodzisz to możesz być jej zalążkiem. Byli świadkowie najlepiej się dogadują z innymi byłymi świadkami ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 22, 2017 9:32 am

Cześć Rachelo,

miło, ze jesteś :)
Jesteś bardzo młodą osobą, całe życie przed Tobą :)

Datsun napisał, ze tylko byli SJ mogą Cię zrozumieć, ja muszę temu zaprzeczyć.
Wielu chrzescijan obecnie otwiera się na byłych SJ, zauważam to, gdyż sama do nich należę i jestem w grupie wsparcia dla SJ, JW Pomoc.
Powiem więcej, byli SJ potrzebują społeczności z biblijnie wierzącymi chrześcijanami, gdyż bardzo często się zdarza, ze pozostając jedynie we własnym gronie, ciągną "swiadkowkie, organizacyjne" ogony, a to nie służy ich wzrostowi duchowemu.

Pozdrawiam Cię gorąco i serdecznie :)
Ania
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt sie 22, 2017 10:39 am

Ann78 pisze:Cześć Rachelo,

miło, ze jesteś :)
Jesteś bardzo młodą osobą, całe życie przed Tobą :)

Datsun napisał, ze tylko byli SJ mogą Cię zrozumieć, ja muszę temu zaprzeczyć.
Wielu chrzescijan obecnie otwiera się na byłych SJ, zauważam to, gdyż sama do nich należę i jestem w grupie wsparcia dla SJ, JW Pomoc.
Powiem więcej, byli SJ potrzebują społeczności z biblijnie wierzącymi chrześcijanami, gdyż bardzo często się zdarza, ze pozostając jedynie we własnym gronie, ciągną "swiadkowkie, organizacyjne" ogony, a to nie służy ich wzrostowi duchowemu.

Pozdrawiam Cię gorąco i serdecznie :)
Ania

Datsun nie napisał,że tylko byli SJ mogą Rachelę zrozumieć,ale że się najlepiej dogadują...Potwierdzam to z całą stanowczością ponieważ wspólne doświadczenia ,łaczą...Nie da się całkowicie zerwać z przeszłością tym bardziej że wychodząc z organizacji traci się wszystkich przyjaciół,rodzinę co bywa często bolesne,szuka się zatem kogoś kto ma podobne doświadczenia.Co absolutnie nie wyklucza szukania nowych uzdrawiających relacji...
A co do " świadkowskich,organizacyjnych ogonów" Ann- to co to jest...bo nie rozumiem?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 22, 2017 11:34 am

korba pisze:
Ann78 pisze:Wielu chrzescijan obecnie otwiera się na byłych SJ, zauważam to, gdyż sama do nich należę i jestem w grupie wsparcia dla SJ, JW Pomoc.

Wybacz, ale ja raczej bym nie skorzystał z Twojej pomocy. Zbyt płytka, zbyt infantylna, zbyt monotonna. :-D

Dziekuje za miłe, budujące słowa, Korbo.
Myślę, ze nie jesteś jeszcze gotowy, żeby skorzystać z jakiejkolwiek pomocy.
Zapewniam Cię jednak, ze są ludzie, którzy korzystają z pomocy naszej służby, dzięki dobroci i miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa. W Jego rękach jesteśmy, całe szczęście.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 22, 2017 11:54 am

korba pisze:
Ann78 pisze:Wielu chrzescijan obecnie otwiera się na byłych SJ, zauważam to, gdyż sama do nich należę i jestem w grupie wsparcia dla SJ, JW Pomoc.

Wybacz, ale ja raczej bym nie skorzystał z Twojej pomocy. Zbyt płytka, zbyt infantylna, zbyt monotonna. :-D

Korbo, nie znasz Ann78 :)
Gdybyś ją znał osobiście to wątpię abyś coś takiego nawet pomyślał. Zresztą zupełnie nie wiem skąd masz o niej takie zdanie...
Przypadkiem nie przesadziłeś, Korbo...?

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”