Nowa z Sosnowca

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
estera

Nowa z Sosnowca

Postautor: estera » czw sie 24, 2017 7:27 pm

Witam wszystkich :) mam na imię Estera(l.26) i nie byłam nigdy świadkiem, jednak od urodzenia byłam w niej wychowywana, mój ojciec cały czas jest w prawdzie wraz ze swoją żoną, mama odeszła od ojca oraz świadków 17 lat temu. Kilka razy przeprowadzałam się z mamą i jej mężem dlatego, że tak powiem nigdy nie znalazłam prawdziwych przyjaciół z którymi utrzymuje do tej pory kontakt. Od 5 lat mieszkam sama w Sosnowcu gdzie też nie mam przyjaciół tylko ... "znajomych" (chociaż nawet to słowo jest chyba za duże...).
Chętnie poznam osoby które również są z Sosnowca bądź okolic.
Dodam jeszcze, że mam zasady wpajane od dziecka ale jednak świadomie nie chce zostać świadkiem. Po prostu nie czuje takiej potrzeby.

bernard

Re: Nowa z Sosnowca

Postautor: bernard » czw sie 24, 2017 8:12 pm

Witaj :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw sie 24, 2017 8:42 pm

Witaj Estero.
Czuj się dobrze w naszym towarzystwie. :)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw sie 24, 2017 8:54 pm

Dobry wieczór, Estero :)
Milo, że zdecydowałaś się przedstawić.
Czuj się dobrze u nas na forum.
Pozdrawiam serdecznie :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sie 24, 2017 9:03 pm

Witaj Estero :-)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt sie 25, 2017 9:49 am

estera pisze:Witam wszystkich :) mam na imię Estera(l.26) i nie byłam nigdy świadkiem, jednak od urodzenia byłam w niej wychowywana, mój ojciec cały czas jest w prawdzie wraz ze swoją żoną, mama odeszła od ojca oraz świadków 17 lat temu. Kilka razy przeprowadzałam się z mamą i jej mężem dlatego, że tak powiem nigdy nie znalazłam prawdziwych przyjaciół z którymi utrzymuje do tej pory kontakt. Od 5 lat mieszkam sama w Sosnowcu gdzie też nie mam przyjaciół tylko ... "znajomych" (chociaż nawet to słowo jest chyba za duże...).
Chętnie poznam osoby które również są z Sosnowca bądź okolic.
Dodam jeszcze, że mam zasady wpajane od dziecka ale jednak świadomie nie chce zostać świadkiem. Po prostu nie czuje takiej potrzeby.

Witaj Estero... :)
Różnie plotą się losy ludzkie,każdy ma inne doświadczenia,przeżycia ...
Jesteś dorosła,mieszkasz sama,wnioskować można że się usamodzielniłaś...Teraz pora wziąć ster życia w swoje ręce i mądrze nim pokierować...
Dobrze że szukasz znajomych ,przyjaciół...Z nimi łatwiej...
W Sosnowcu nie mam kontaktów,ale ufam,że ktoś Ci w tym temacie pomoże...
Piszesz że nie czujesz potrzeby bycia Świadkiem... Rozumiem to...
Jeśli wolno zapytać...
Szukasz kogoś kto jest wierzący,czy jest Ci to obojętne?

Pozdrawiam :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

estera

Postautor: estera » pt sie 25, 2017 10:20 am

Dziękuje za miłe powitanie :) co do swojej wiary to wierze w Jehowe ale nie czuje potrzeby wstąpienia do organizacji świadków. Jak to się mówi: wierząca nie praktykująca. I chyba właśnie takich tez znajomosci poszukuje :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt sie 25, 2017 10:45 am

estera pisze:Dziękuje za miłe powitanie :) co do swojej wiary to wierze w Jehowe ale nie czuje potrzeby wstąpienia do organizacji świadków. Jak to się mówi: wierząca nie praktykująca. I chyba właśnie takich tez znajomosci poszukuje :)

Czyli chodzi Ci o kontakty czysto towarzyskie,by nie czuć wyobcowania,osamotnienia?
Liczysz więc na kontakty z niepraktykującymi Świadkami,czy też na przykład z niepraktykującymi katolikami ,bądz z osobami innych wyznań ?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » pn sie 28, 2017 5:45 am

Witam Cię serdecznie, Estero,

Rozumiem Twoją potrzebę przebywania w dobrym, wartościowym towarzystwie. Wiem dobrze, co to jest uczucie osamotnienia, a nawet wyobcowania. :) Mieszkam od 10 lat w nowym miejscu i w zasadzie nie mam tu żadnych przyjaciół mimo szczerych chęci z mojej strony. Przyjaciół mam w innych częściach kraju i podtrzymuję z nimi kontakt głównie telefoniczny, na Skype lub czasami osobisty (w realu, jak to się teraz mówi). Na tym terenie, gdzie teraz mieszkam jest tylko nadzieja na bliższą przyjaźń z pewnym małżeństwem, przyjaciółmi mojej żony (mieszkają ok. 25 km od nas).

Na pewno nie warto szukać towarzystwa za wszelką cenę, zadowalając się byle jakimi znajomościami. Pamiętasz zapewne, że Bóg powiedział Samuelowi, że człowiek patrzy na to, co przed oczyma, ale Bóg patrzy na serce (1 Samuela 16:6-7). Myślę, że dobrze zrobisz modląc się do Boga o to, by postawił na Twojej drodze po prostu ludzi o dobrym sercu, ludzi, którzy Cię nie skrzywdzą, nie będą - jak to mawiają psycholodzy - toksyczni, ale będą Cię szanowali i odnosili się do Ciebie serdecznie i życzliwie, nie próbując jedynie brać coś od Ciebie, ale też dawać (wzajemność).

Życzę Ci przyjaciół i znajomych godnych Ciebie. Wiem dobrze, że dobre relacje to jeden z ważnych czynników szczęścia w naszym życiu.

Jednakże ludzie, nawet najlepsi, niekiedy nas zawiodą. Dlatego zachęcam Cię, byś pielęgnowała przede wszystkim przyjaźń z Kimś absolutnie niezawodnym i doskonałym - Bogiem Ojcem, Jehową (możesz to robić przez czytanie Biblii i modlitwę), a także zbliżyła się do Jego Syna, Pana Jezusa Chrystusa, któremu warto choćby podziękować za Jego zbawczą mękę za nasze grzechy.

Pozdrawiam Cię z odległego Mazowsza,

Natan

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”