Wykluczona.

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Agnieszka

Re: Wykluczona.

Postautor: Agnieszka » pt wrz 01, 2017 6:41 am

Zapewniam, że tutaj jak już wspomniała Agnieszka, masz prawo do swojego zdania i nikt nie będzie Ciebie oceniał. Jak masz pytania to pytaj śmiało, na forum są osoby, które chętnie pomogą. :)

Datsunie jednak akurat do słów które podkreslilam mam wątpliwości..... i ja nie zapewniam Pauliny.... - odpowiedzialności zbiorowej nie ponosze....

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 01, 2017 11:58 am

Agnieszka pisze:
Zapewniam, że tutaj jak już wspomniała Agnieszka, masz prawo do swojego zdania i nikt nie będzie Ciebie oceniał. Jak masz pytania to pytaj śmiało, na forum są osoby, które chętnie pomogą. :)

Datsunie jednak akurat do słów które podkreslilam mam wątpliwości..... i ja nie zapewniam Pauliny.... - odpowiedzialności zbiorowej nie ponosze....

Nie odstraszaj Pauliny, nie jest przecież tak źle. Zdarza się, że ktoś coś przesadzi ale nic na to nie poradzę.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt wrz 01, 2017 12:40 pm

Datsun pisze:
Agnieszka pisze:

Robię co mogę, Agnieszko...

Rozumiem...... , choć czasami...... - chmmmm......
Może inaczej - Datsunie mam takie wewnętrzne przeczucie - może słuszne , może nie - nie wiem ; ale wydaje mi się , że są osoby które rejestrują się na forum i potem kiedy zaczynają czytać...... - może odechciewa się niektórym dyskusji / uczestnictwa w forum . Tak było ze mną - kiedy wpadłam przypadkiem na forum - zarejestrowałam się nie czytając wcześniej wpisów , do dzisiaj nie jestem zapoznana z wszystkimi wpisami - nie mam na to czasu i nawet chęci żeby wszystko ogarnąć :-) Ty jako gospodarz masz sporo na głowie :-) Wiesz też , że żegnalam się już z Wami / z forum z wiadomej przyczyny , ale jakoś Ty Datsunie i niewielka grupa osób zacheciliscie mnie do dalszego uczestnictwa :-)
Dziękuję i na prawdę bardzo to doceniam :-) Nie ukrywam też , że poczułam taką wewnętrzna sympatię do niektórych osób pomimo odmienności w poglądach - ale nie zdradzę kto to taki - mogę jedynie zdradzić , że są to osoby płci żeńskiej :-)
Co chcę jeszcze napisać..... , są sytuacje gdzie dyskusja przechodzi poza forum - na PW , wtedy nikt nikogo nie ocenia i faktycznie można nawet zawiązać przyjaźnie pomimo odmienności w poglądach - ale tu też z własnego doświadczenia apeluje o ostrożność - bo zdarzają się i takie osoby które odbierają pozdrowienia jako bliższą - nie koniecznie tylko przyjacielska znajomość - więc mam nadzieję , że pozdrawiajac na tym forum panów - nie ma jakichś urojen typu , że to coś znaczy / znaczy coś więcej :D ;-)
Napisałam to ku przestrodze - bo nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie ekranu , czasami też jest na PW tak zwane obgadywanie i przesyłanie innych prywatnych wiadomości do osób trzecich (zobacz co mi na emalia przesłał / -a) - też tego doświadczyłam jak również tego kiedy autor pewnego bloga myślał , że można ze mną będzie porozmawiać o pewnym autorze filmów na youtube..... - ja już dawno wyrosłam z takiego paplania po kątach i jak mam komuś coś powiedzieć to czynię to prosto w oczy ; dlatego ja dystansuje się / jestem ostrożna z zawieraniem znajomości przez internet. Jeżeli ktoś obgaduje za plecami innych to dużym prawdopodobieństwem jest , że obsmaruje również Ciebie / mnie / nas - takich znajomości nie potrzebuję......
Pozdrawiam wszystkich :-) ;-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 01, 2017 5:02 pm

Agnieszko, pisywałaś kiedyś na innych forach?
Ja pisywałem i widziałem naprawdę niezłą jazdę i to na tzw. chrześcijańskich. Zapewniam, zresztą chyba nie muszę, że tutaj jest kulturka jak się patrzy. :)
...w porównaniu z innymi, rzecz jasna..
;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt wrz 01, 2017 5:08 pm

Datsun pisze:Agnieszko, pisywałaś kiedyś na innych forach?
Ja pisywałem i widziałem naprawdę niezłą jazdę i to na tzw. chrześcijańskich. Zapewniam, zresztą chyba nie muszę, że tutaj jest kulturka jak się patrzy. :)
...w porównaniu z innymi, rzecz jasna..
;)

Datsunie , nie pisywalam ale trochę czytałam..... , no tak... - kultura kulturze nie równa :-) , jednak ja staram się nie porównywać do tego co gorsze.....

Paulina 123

Postautor: Paulina 123 » pt wrz 01, 2017 9:53 pm

Kochani.. ja to wszystko rozmiem . Ile ludzi tyle poglądów. Czytając posty na stronie uświadamiam sobie jak mało wiem... był okres krótko po chrzcie u SJ gdzie czułam się (przyznam bez bicia ) nieskromnie lepsza... osoba z którą studiowałam (brat starszy ) zaszczepil mi niezdrowy pogląd na 'świat ' . Ciągle tylko mówił że my jesteśmy wybrani... Bóg nas wybrał by ludzi uświadamiać. Dziś zalewam się wstydem ...bo szłam głosząc w przekonaniu że wiem wiele a dziś rozumiem że wiem tak mało...
Chciałabym moc budować swą wiare... Ale nawet nie wiem od czego zacząć.. moja modlitwa jest skromna a ja sama tak słabo wierzę w jej moc... być może dlatego że to JA jestem słaba. Nie chcę znów zabierać się za Pismo Święte w przekładzie Nowego Świata bo wersety będa mi się kojarzyć tak jak uczyli mnie w organizacji... ( czy ja dobrze myślę ?) .
Jaki przekład Pisma Świętego najlepiej czytać... ?
Eeeeeh ale jestem rozdarta.

bernard

Postautor: bernard » sob wrz 02, 2017 3:56 am

Paulino , zapamiętaj ze Twoje pragnienie Boga tak naprawdę nie pochodziod Ciebie lecz jest głosem Pana który Cię wzywa . Wiec nigdy się nie zniechęcaj :)
Od czego zacząć ? Od modlitwy ,zawsze i wszędzie .Nieważne jaka będzie ,ładna w Twoich oczach czy brzydka .Zła modlitwa to ta której nie ma ;)
Potem Pismo , każde tylko nie PNŚ. Zacznij od Ewangelii np Marka . :)

Będę Cię wspierał modlitwą :)

Ps Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma Jk

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 02, 2017 4:28 am

Paulino, zacznij czytać Nowy Testament np. w przekładzie Biblii Warszawskiej. I koniecznie modlitwa :)
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob wrz 02, 2017 5:44 am

Paulina 123 pisze:Kochani.. ja to wszystko rozmiem . Ile ludzi tyle poglądów. Czytając posty na stronie uświadamiam sobie jak mało wiem... był okres krótko po chrzcie u SJ gdzie czułam się (przyznam bez bicia ) nieskromnie lepsza... osoba z którą studiowałam (brat starszy ) zaszczepil mi niezdrowy pogląd na 'świat ' . Ciągle tylko mówił że my jesteśmy wybrani... Bóg nas wybrał by ludzi uświadamiać. Dziś zalewam się wstydem ...bo szłam głosząc w przekonaniu że wiem wiele a dziś rozumiem że wiem tak mało...
Chciałabym moc budować swą wiare... Ale nawet nie wiem od czego zacząć.. moja modlitwa jest skromna a ja sama tak słabo wierzę w jej moc... być może dlatego że to JA jestem słaba. Nie chcę znów zabierać się za Pismo Święte w przekładzie Nowego Świata bo wersety będa mi się kojarzyć tak jak uczyli mnie w organizacji... ( czy ja dobrze myślę ?) .
Jaki przekład Pisma Świętego najlepiej czytać... ?
Eeeeeh ale jestem rozdarta.

Paulino,witaj :)
Zacznę może od tekstu z Biblii warszawskiej z którego najczęściej korzystam....
Dz 17:27 bw "żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas."

Zaczynasz szukać...
To pierwszy krok,pierwsza dobra decyzja...Poszukiwaniom jak Ci tu wszyscy dobrze radzą powinna towarzyszyć modlitwa...
Ponieważ wyszłaś z organizacji, gdzie nasz Pan Jezus Chrystus pozostaje w cieniu, zachęcam Cię do uzupełnienia wiedzy o NIM, do nawiązania z NIM serdecznej relacji... Gdy GO bliżej poznasz będzie to możliwe, a jeśli jesteś na fb to zajrzyj na stronkę którą prowadzę:

https://www.facebook.com/oczamiJezusa/

Ponadto wątki o Jezusie na tym forum,pozwolą Ci również w poszukiwaniach...
Sprawdzaj, czytaj Słowo Boże słuchaj głosu sumienia w harmonii ze szczerą modlitwą.
Cóż mogę Ci jeszcze powiedzieć...
Jestem osobą,która po odejściu z organizacji nie przyjęła nauki o trójcy,więc dla mnie osobiście relacja z OJCEM Bogiem JHWH wciąż jest ważna... Modlę się nadal do Niego przez JEZUSA CHRYSTUSA, bo przecież tak zaleca ewangelia " A wy tak się módlcie -Ojcze nasz..."
Nie wykluczam modlitwy do Jezusa również,jako do mojego Pana i Zbawiciela.
Od Ciebie zależy czy zechcesz tę relację podtrzymać,bo pewnie zauważyłaś że na tym forum,niewiele uwagi Bogu Ojcu się poswięca.
Wielu sądzi,że odrzucenie trójcy to spuścizna po organizacji, sądzą że ktoś kto jej nie przyjął nadal w niej siedzi i wcale z niej nie wyszedł... A to nieprawdą jest ,bo sporo innych wyznań trójcę również odrzuciło.
Wracając do tekstu cytowanego...
Poszukiwania szczere z modlitwą pozwolą Ci wyczuć i odnależć Boga...
Jest to możliwe...Tylko zaufaj... uwierz... On Cię wezmie za rękę i poprowadzi...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob wrz 02, 2017 7:25 am

Paulino , a ja zachęcam Cię korzystania z różnych przekładów i porównywania wersetów..... - osobiście polecam NT -interlinearny przeklad grecki .
http://biblia.oblubienica.eu/
Pozdrawiam :-)

P.S. Jeśli mogę - posłużę się przykładem :
1 Tymoteusza 3 : 16

Werset z Biblii Warszawskiej, w którym Pan Jezus został pozbawiony Boskości:

Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, 
został usprawiedliwiony w duchu, ukazał się aniołom, był zwiastowany między poganami, 
uwierzono w niego na świecie i wzięty został w górę do chwały (1 Tm 3:16)

A oto ten sam werset z Biblii Gdańskiej:

A zaprawdę wielka jest tajemnica pobożności, że Bóg objawiony jest w ciele, 
usprawiedliwiony jest w duchu, widziany jest od Aniołów, kazany jest poganom, 
uwierzono mu na świecie, wzięty jest w górę do chwały (1 Tm 3:16)

Interlinearny przeklad grecki : http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”