Witam

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Awatar użytkownika
Kropla bezkitu

Witam

Postautor: Kropla bezkitu » ndz wrz 17, 2017 8:14 pm

Nie wiem do konca co mam napisać. Mam na imię Klaudia i mam 19 lat. Jestem katolikiem. lecz obecnie od ok 5 miesięcy studiuję ze Świadkami Jehowy. Od razu mówię te studium ma na celu zapoznanie się z ich doktrynami, nie mam zamiaru wchodzić w ich szeregi. Obecnie pracuje i się uczę. Jestem tu na forum, bo jakoś mnie je zainteresowało.

PiotrP

Re: Witam

Postautor: PiotrP » ndz wrz 17, 2017 8:32 pm

Witaj Klaudia wiele osób studiujących ze świadkami jehowy mówiło że studiuje z nimi ale nigdy nie weźmie chrztu a jednak dały się złapać na ich manipulacje. Ja też byłem taką osobą. Chciałem tylko poznać Biblie i świadkowie jehowy nie mówią tego osobom które zaczynają studiować ale starają się tak przedstawić ci Biblie żebyś myślała że już nie ma odwrotu albo zostaniesz świadkiem jehowy albo zginiesz w Armagedonie. Twierdzą na przykład że z chwilą poznawania Biblii już wiesz że świat należy do szatana i wracając do tego świata popierasz ten szatański świat a wiec stajesz się tak naprawdę wrogiem Boga czyli organizacji. Jeśli uwierzysz ich tłumaczeniom Biblii oraz strażnicy to wpadasz w pułapkę manipulacji natomiast jeśli im nie wierzysz to rodzi się pytanie po co z nimi studiować? Następne pytanie ? Czy czytasz strażnice i przebudźcie się? Jeśli tak to zobacz na YouTube filmy o tytule co kryją publikacje towarzystwa strażnica. Tutaj na forum też jest jeden z tych filmów.

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz wrz 17, 2017 9:01 pm

Kropla bezkitu pisze:Nie wiem do konca co mam napisać. Mam na imię Klaudia i mam 19 lat. Jestem katolikiem. lecz obecnie od ok 5 miesięcy studiuję ze Świadkami Jehowy. Od razu mówię te studium ma na celu zapoznanie się z ich doktrynami, nie mam zamiaru wchodzić w ich szeregi. Obecnie pracuje i się uczę. Jestem tu na forum, bo jakoś mnie je zainteresowało.

Witaj Klaudio.
Pod podszywką "studiowania Biblii" kryje się w istocie psychomanipulacja, bo studiuje się ICH WYKŁADNIĘ BIBLII, a ta jest niestety nieprawdziwa i zmienna (często nawet o 180 stopni !). Studiowanie Biblii to wspaniała rzecz, jeśli jednak chcesz uzyskać społeczność z Bogiem, trzeba zacząć od PRZYJĘCIA EWANGELII, czyli zaproszenia Chrystusa do swojego serca (Marka 1:14-15). Czuj się dobrze na forum :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 18, 2017 4:38 am

Kropla bezkitu pisze:Nie wiem do konca co mam napisać. Mam na imię Klaudia i mam 19 lat. Jestem katolikiem. lecz obecnie od ok 5 miesięcy studiuję ze Świadkami Jehowy. Od razu mówię te studium ma na celu zapoznanie się z ich doktrynami, nie mam zamiaru wchodzić w ich szeregi. Obecnie pracuje i się uczę. Jestem tu na forum, bo jakoś mnie je zainteresowało.

Witaj, fajny nick :)
To bardzo ciekawe co napisałaś. Można to przekuć na coś naprawdę dobrego. Proponuję jeśli masz ochotę porównywać omawiane tematy z tym co naprawdę uczy Biblia. Na forum są osoby, które chętnie pomogą.
Pozdrawiam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn wrz 18, 2017 6:17 am

Witam Cię Klaudia.
Zapoznać się z ciągle zmiennymi doktrynami wydawców możesz chociażby na tym forum gdzie są cytaty ze starszych publikacji.
Wielu świadków Jehowy , sami nie znają wciąż tzw. "zmieniających się świateł", albo Ci o tym nie powiedzą ; to co studiujesz teraz może za jakiś czas być już nieaktualne.
Mój ojciec też tak mówił na początku : "A niech sobie poprzychodza......" i jest fanatycznym śJ do dziś.
Śmiało przeglądaj wątki na forum , pytaj , dociekaj i czytaj Biblię - w internecie znajdziesz wiele przekładów - nie trzeba biec od razu do księgarni :-)
Pozdrawiam :-)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn wrz 18, 2017 8:28 am

Witaj Klaudio, :)

Byłam w Twoim wieku, gdy poznawałam jedyną, słuszną, "prawdę" w organizacji Świadków Jehowy. Wszyscy moi przedmówcy mają słuszne uwagi co do takiego "studiowania Biblii" z "jedyną", "niepodważalną" interpretacją, więc nie będę się powtarzać. Po prostu nie bój się pytać, czy to na studium ze świadkami czy tu na forum, a przede wszystkim czytaj Biblię.
Nawet ludzie, których szczerze polubimy, mogą się mylić, błądzić, bo niekiedy lojalnie trzymają stronę np. Ciała Kierowniczego u Świadków Jehowy, albo w innych społecznościach może to być pastor czy starszy zboru.

Witaj na forum :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn wrz 18, 2017 9:03 am

Witaj Klaudio, :)
W Twoim wieku rozpoczynałam moją przygodę z organizacją...
Byłam zauroczona faktami obalającymi fałszywe nauki Kościoła katolickiego,które mi przedstawiono na podstawie Biblii...
Wtedy zaufałam... stopniowo tracąc czujność..
Zaczęłam rutynowo przyjmować wszystko co mi podawano, bez głębszego badania,bo przecież jeśli ktoś Ci powie dziesiątki razy prawdę to co, potem nie uwierzysz mu ?
Uwierzysz!
Wydawało mi się że wszystko pasuje i tak trwało to ok. 30 lat jeśli nie dłużej...
W jakim celu to piszę...
Po to,abyś uczyła się kochana na błędach innych,nie zapominając jednak (TO BARDZO WAŻNE) że istnieje Bóg który...
'
... tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." Ew. Jana 3:16
oraz,że Jezus

"a umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony."' 2Kor 5:15 bw

Pamiętaj o swoim Zbawicielu uczyń Go swoim Panem bo....

"Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich."- J 15:13 bw
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn wrz 18, 2017 9:56 am

Klaudio,
Witam Cię :)
Pamietaj jeszcze o jednym, ludzie którzy studiują z Tobą Biblię na podstawie książki, będą bombardować Cię miłością. Otoczą Cię zainteresowaniem, może nawet opieką. Nie daj się zwieść. To wstęp do manipulacji, jakiej będziesz poddawana nie będąc tego świadomą. Skończy się na tym, ze wszystko przyjmiesz z ich nauk i staniesz murem za organizacją, tracąc wolność.
Opowiedz się już teraz za Chrystusem. On za Ciebie umarł. On i Jego Słowo jedynie jest Prawdą - J.14,6
Ludzkie bajania to czcza gadanina. Bóg jedynie jest opoką, skałą, oparciem.
Jezus Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem, naszym Zbawieniem. Tylko Jego imię jest ponad wszelkie imię. Nie pozwól sobie wmówić, ze jest inaczej.
Pozdrawiam Cię. Jak chcesz, możesz pisać na PW. Zajrzyj na stronę Apollos.org.pl lub jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Kropla bezkitu

Postautor: Kropla bezkitu » pn wrz 18, 2017 2:10 pm

Ann78 pisze:Klaudio,
Witam Cię :)
Pamietaj jeszcze o jednym, ludzie którzy studiują z Tobą Biblię na podstawie książki, będą bombardować Cię miłością. Otoczą Cię zainteresowaniem, może nawet opieką. Nie daj się zwieść. To wstęp do manipulacji, jakiej będziesz poddawana nie będąc tego świadomą. Skończy się na tym, ze wszystko przyjmiesz z ich nauk i staniesz murem za organizacją, tracąc wolność.
Opowiedz się już teraz za Chrystusem. On za Ciebie umarł. On i Jego Słowo jedynie jest Prawdą - J.14,6
Ludzkie bajania to czcza gadanina. Bóg jedynie jest opoką, skałą, oparciem.
Jezus Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem, naszym Zbawieniem. Tylko Jego imię jest ponad wszelkie imię. Nie pozwól sobie wmówić, ze jest inaczej.
Pozdrawiam Cię. Jak chcesz, możesz pisać na PW. Zajrzyj na stronę Apollos.org.pl lub jwpomoc.pl

Znaczy to takie studium bardziej internetowe(rozmawiamy na fb). Poznałam tych ŚJ na innym forum. Wszystko pięknie fajnie. Moja rodzina nie ma pojęcia o tym, że przechodzę internetowe studium. Lecz już zastanawiam się co dalej zrobić. Bo jednak dostałam propozycję, że ten głosiciel co studiuję zadzwoni do starszego zboru w mojej miejscowości bym się spotkała z jakąś dziewczyną w moim wieku co jest Śj i razem poszły na zebranie do Sali Królestwa(hymm... brzmi smakowicie prawda :D? ).Lecz w mojej głowie było "nie chce mi się" więc odmówiłam mówiąc "Muszę się zastanowić". Jednak coś mnie powstrzymuje i mówi mi "Nie przekraczaj progu Sali Królestwa ŚJ" .Hah tak więc jestem w prawdziwej pupie. Mam nadzieje, że zapomni i następnym razem nie rzuci takiej propozycji. Miałam też taką myśl,że zakończę studium chciałam zablokować głosiciela na fb jak i numer. Lecz to by troche było nie fer gdybym nie wyjaśniła dlaczego. No i tak w duszy mnie ciągnie do tego Studium i raz odpycha. Serio to tak wszystko jest poplątane. Już pewniej wchodzę do Kościołów Protestanckich niż do Sali Królestwa dla Śj.

Awatar użytkownika
Athena

Postautor: Athena » pn wrz 18, 2017 6:10 pm

Własciwie to studiowanie ze SJ nie jest takie złe ,jesli tylko masz zdrowy rozsadek.Mi studium ze SJ w wielu sprawach pomogło zrozumiec rzeczy ktorych kompletnie nie rozumiałam ,oczywiscie to wszystko z dystansem :) . Po kazdym spotkaniu czy to w domu czy w sali Królestwa oczywiscie analizowałam temat ze "swoja " Biblia ( mam tysiaclatke ) i od razu rzucaja sie w oczy róznice w PS nowego swiata ,a moja tysiaclatka.Od Swiadków Jehowy duzo sie mozesz dowiedziec ,a potem sama odpowiednio ustosunkowac sie do tematu.Bedzie ci napewno łatwiej ,Ja czytałam Przebudzcie sie czy Straznice ale z "moja" Biblia i juz na samym poczatku wyjasnienia SJ nie byly dla mnie takie oczywiste.
Tu na forum jest duzo tematów ktore mozna poczytac ,skonfrontowac z naukami SJ ,z Pismem Swietym.Sama obierzesz droge ktora chcesz isc ,pamietaj ze nie istnieja tylko katolicy ,czy SJ.

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”