Strona 1 z 1

Reportaż

: wt lis 21, 2017 5:55 pm
autor: dorotag
Dobry wieczór wszystkim!
Przygotowuję reportaż na temat byłych Świadków Jehowy, a niestety straciłam kontakt z osobą, która miała ze mną rozmawiać na ten temat. Reportaż przygotowuję w ramach zajęć z reportażu właśnie, na studiach magisterskich (dokumentalistyka - UW). Na razie nie planuję publikacji tekstu, ale jest taka możliwość jeśli oczywiście obie strony będą tym zainteresowane.

Jeżeli jest tu ktoś z województwa mazowieckiego, kto chciałby podzielić się ze mną swoją historią i porozmawiać o swoich przemyśleniach to bardzo proszę o kontakt. Zapraszam do kontaktu także osoby spoza woj. Mazowieckiego, możemy oczywiście porozmawiać także przez Skype’a, bądź mailowo.

Będę bardzo wdzięczna i wierzę, że uda nam się stworzyć coś wartościowego.
mail: dorotaguzinska1@gmail.com

Re: Reportaż

: wt lis 21, 2017 6:01 pm
autor: Pstryk Provolone
Dobry wieczór.
Będzie miała pani szeroki zakres materiału :)
Za jakiś czas napiszę do pani maila.

Re: Reportaż

: wt lis 21, 2017 7:38 pm
autor: Pstryk Provolone
Choć może i zostawię w tym miejsce dla osób, które oficjalnie i formalnie były ŚJ..
A skąd takie zainteresowanie? jeśli można spytać..

Re: Reportaż

: wt lis 21, 2017 8:23 pm
autor: Datsun
Witaj Doroto.
Jako wstęp do tematu proponuję poczytać świadectwa jakie umieścili tutaj userzy byli świadkowie. Znajdziesz je w odpowiednim poświęconym tej tematyce dziale forum.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego czytania. :)

Re: Reportaż

: sob lis 25, 2017 9:24 pm
autor: dorotag
Dobry wieczór, ponownie :))

Tym tematem interesuję się już od dłuższego czasu. Sama nigdy nie byłam Świadkiem, ale wielokrotnie spotykałam się z członkami organizacji w różnych sytuacjach (wśród znajomych, dalszej rodziny itp.). Zawsze wydawał mi się niezwykle interesujący proces wchodzeniu do tej grupy, pewne zmiany, które w ludziach zachodzą...

Natomiast od około pół roku moją uwagę przykuła kwestia odwrotna, czyli wychodzenie z organizacji. Intryguje mnie zwłaszcza to w jakim położeniu społecznie i duchowo znajduje się osoba, która po wielu latach jako Świadek Jehowy rezygnuje z przynależności do tej organizacji. Jak poradzić sobie w życiu, jak od nowa ustanowić priorytety oraz utrzymać relacje z bliskimi, którzy pozostali Świadkami.

Według mnie są to niezwykle ważne tematy, dotykają najważniejszych kwestii w życiu, a właśnie o takich chcę pisać!
Bardzo chciałabym czegoś więcej się o tym dowiedzieć, dlatego proszę o kontakt zainteresowanych rozmową :)

Obecne tu świadectwa już jakiś czas temu przeczytałam i dały mi również wiele do myślenia.

Zapraszam do kontaktu! :)

Re: Reportaż

: ndz lis 26, 2017 8:02 am
autor: Datsun
Doroto, skontaktuję się z pewnym małżeństwem, które jest akurat na wylocie. Z obu stron wszyscy członkowie rodziny są świadkami Jehowy. To bardzo przykra i bolesna sytuacja, wprost ciężko opowiedzieć gdy wszyscy się teraz odwracają. Być może zechcą Tobie opowiedzieć o tym wszystkim. To delikatna sprawa i proszę abyś była tego świadoma i wyrozumiała.
Pozdrawiam serdecznie :)

Re: Reportaż

: ndz lis 26, 2017 9:13 am
autor: dorotag
Bardzo dziękuję i czekam na informację.

Re: Reportaż

: pt gru 01, 2017 4:10 pm
autor: dorotag
Wybieram się na jutrzejszą konferencję do Dąbrowy Górniczej. Być może tam (np. po konferencji) ktoś z Państwa będzie chętny porozmawiać :)