Pozdrowienia

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: O sobie

Postautor: Ann78 » pt mar 09, 2018 8:00 am

Milena pisze:Mieszkam na Śląsku.Zostalam Świadkiem Jehowy jeszcze w latach 80-tych.Szczerze kochałam Boga i kocham nadal całym sercem i dlatego czułam się szczęśliwa w organizacji wśród braci i sióstr.Przezylam wiele dobrych chwil i dlatego zachowałam w sercu miłe wspomnienia.Z czasem zmieniające się coraz częściej tzw."nowe światło" dawało coraz więcej do myślenia i niepokoiło.Szukanie i analizowanie, a przede wszystkim modlitwa -to wszystko sprawiło,ze postanowiłam odłączyć się od organizacji. Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie- może kiedyś napiszę więcej-jeszcze boli to, że tzw."ciało kierownicze" manipulowało mną i oszukiwało.Ale z każdym dniem jest lżej- jestem we wspólnocie ewangelicznych chrześcijan-miłość do Pana i Jego Słowa i to,że mogę wielbić Mojego Zbawcę Pana Jezusa każdego dnia a nie raz w roku dodaje sił i idąc za Nim ( a nie za człowiekiem )wiem,że się nie zawiodę. Pozdrawiam Was serdecznie :D

Chwała Bogu za Ciebie, Kochana.
Jesteś tak cenna.
Miłość Boża przekracza nasze poznanie, daje nam pokój i radość, które (jak napisał Ap. Paweł) przewyższają nasz rozum.
Chwała Panu!
Pozdrawiam najserdeczniej :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Pozdrowienia

Postautor: Datsun » pt mar 09, 2018 1:42 pm

Mileno, spotykasz się z innymi chrześcijanami w swojej okolicy? Na forum tworzymy też grupy wsparcia w wielu miejscach Polski. :)

Milena

Postautor: Milena » pt mar 09, 2018 8:45 pm

Dziękuję Ci za bardzo miłe słowa.
Tak, spotykam się z innymi chrześcijanami.
Zanim odeszłam z organizacji Świadków długo biłam się z myślami i zastanawiałam się co dalej, czy musi być jakieś "dalej".Serce mi "pękało", bo tam zostali moi wieloletni przyjaciele, ludzie którzy byli mi naprawdę bliscy, z którymi przez tyle lat przeżyłam wiele.
O skrajnych emocjach nawet nie będę pisać- słuchałam na kanale you tube tych,którzy odeszli i uszom nie wierzyłam- były chwile, że miałam dość wszystkich i wszystkiego-dyskusji o różnych denominacjach i religiach.A potem szukałam dalej- trafiłam nawet i na to forum i szukałam właśnie grup wsparcia.Niestety, w pobliżu mnie nie było takich.Prosiłam w modlitwie o pomoc( w tym moim miotaniu się "uciekło" mi to, że od tego powinnam zacząć)ale naprawdę bałam się zaufać komukolwiek.Od pewnego czasu jestem dzięki Panu ,w Zborze Ewangelicznych Chrześcijan.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt mar 09, 2018 9:03 pm

Cieszę się, że odnalazłaś się wśród ewangelicznych. :)
Pozdrawiam serdecznie ;-)

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » sob mar 10, 2018 6:20 am

Milena pisze:Dziękuję Ci za bardzo miłe słowa.
Zanim odeszłam z organizacji Świadków długo biłam się z myślami i zastanawiałam się co dalej, czy musi być jakieś "dalej".Serce mi "pękało", bo tam zostali moi wieloletni przyjaciele, ludzie którzy byli mi naprawdę bliscy, z którymi przez tyle lat przeżyłam wiele.
O skrajnych emocjach nawet nie będę pisać- słuchałam na kanale you tube tych,którzy odeszli i uszom nie wierzyłam- były chwile, że miałam dość wszystkich i wszystkiego-dyskusji o różnych denominacjach i religiach.A potem szukałam dalej- trafiłam nawet i na to forum i szukałam właśnie grup wsparcia.Niestety, w pobliżu mnie nie było takich.Prosiłam w modlitwie o pomoc( w tym moim miotaniu się "uciekło" mi to, że od tego powinnam zacząć)ale naprawdę bałam się zaufać komukolwiek.Od pewnego czasu jestem dzięki Panu ,w Zborze Ewangelicznych Chrześcijan.

Witaj Mileno,spędziłem w organizacji wiele lat,stąd moje pytanie:
Kwestię trójcy, piekła, duszy niesmiertelnej przeskoczyłaś bezproblemowo z automatu czy to był proces badania "czy tak się sprawy mają" ?

Milena

Postautor: Milena » sob mar 10, 2018 7:04 am

Witaj Grzegorzu.Tych kwestii o które pytasz nie "przeskoczylam" z automatu- są za trudne do pojęcia dla nas ludzi, zważywszy na fakt, że organizacja wtloczyla w nasze myślenie i postrzeganie rzeczy swoje doktryny.ProszęPana o Jego ducha, gdy czytam Biblię.Staram sie sluchajac np.na kanale you tube Andrzeja Cyrikasa czy Szymona Matusiaka jednak podchodzić do wszystkiego jak Berejczycy.To samo dotyczy różnych opracowań.A przede wszystkim w gronie chrześcijan we wspólnocie słucham i uczę się pojmować na nowo Boże mądrości, a jeśli coś nie trafia od razu do głowy, to sercem ufam Bogu jak dziecko,które wie,ze Tatuś je kocha i chce jego dobra.Pozdrawiam Cię serdecznie :D

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » sob mar 10, 2018 7:51 am

Milena pisze:Witaj Grzegorzu.Tych kwestii o które pytasz nie "przeskoczylam" z automatu- są za trudne do pojęcia dla nas ludzi, zważywszy na fakt, że organizacja wtloczyla w nasze myślenie i postrzeganie rzeczy swoje doktryny.ProszęPana o Jego ducha, gdy czytam Biblię.Staram sie sluchajac np.na kanale you tube Andrzeja Cyrikasa czy Szymona Matusiaka jednak podchodzić do wszystkiego jak Berejczycy.To samo dotyczy różnych opracowań.A przede wszystkim w gronie chrześcijan we wspólnocie słucham i uczę się pojmować na nowo Boże mądrości, a jeśli coś nie trafia od razu do głowy, to sercem ufam Bogu jak dziecko,które wie,ze Tatuś je kocha i chce jego dobra.Pozdrawiam Cię serdecznie :D

Dziękuję Ci Mileno za szczerą odpowiedz,czyli wniosek taki że zostawiłaś te kwestie czasowi i Bogu i na dzień dzisiejszy nie masz ugruntowanego pogladu w tych kwestiach?

Co zatem począć z radą ap Pawła :
1Tes 5:21 bt5 "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie." ?

Czy postawa Berejczyków powinna być dla nas wzorem czy nie?

I jeszcze jedno pytanie:
Czy wszystkie doktryny w organizacji wg. CIEBIE są błędne, bo piszesz, że 'wtloczyla w nasze myślenie i postrzeganie rzeczy swoje doktryny." Czyli mam rozumieć że wszystko należy odrzucić,tak?
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :)

Natan

Postautor: Natan » sob mar 10, 2018 8:59 am

Milena pisze:Dziękuję Ci za bardzo miłe słowa.

Droga Siostro Mileno,

Gdy ja wychodziłem z organizacji w grudniu 2001 r., wówczas nie było wiele pomocnych źródeł po polsku. Zresztą nadal brakuje poważnych opracowań na tematy doktrynalne. Ja czytałem sporo anglojęzycznej literatury prostującej błędy Strażnicy oraz pozytywnie wykładającej prawdę biblijną. Oczywiście, przede wszystkim zarówno sam, jak i z Przyjaciółmi czytałem kontekstowo Biblię. Ku mojemu zaskoczeniu ortodoksyjne prawdy wiary dużo lepiej się obroniły niż nauki Świadków i innych podobnych grup. Od 2003 r. należę do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan. Nie głoszę tego wyznania jako jedynego prawdziwego, ani nie ciągnę nikogo na siłę do mojego zboru. Szanuję wolność sumienia i wyznania każdego człowieka. Wiem, że Bóg działa w różnych ugrupowaniach i dzieci Boże można znaleźć w różnych wyznaniach. Życzę Tobie i sobie dalszego wzrostu w łasce i poznaniu Pana Jezusa Chrystusa.

Milena

Postautor: Milena » sob mar 10, 2018 9:16 am

Witaj Bracie Natanie!
Uważam podobnie jak Ty, że każdy powinien osobiście przyjść do Pana. I ja, będąc w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan, nie narzucam nikomu (Boże broń mnie od takiej mojej postawy) ani nie propaguje żadnej denominacji- to Pan Jezus musi dotknąć serca czlowieka i wtedy taki czlowiek wie za kim ma iść.Zycze Ci błogosławieństwa Pana na każdym kroku.Z Panem Bogiem :D

Milena

Pozdrowienia

Postautor: Milena » sob mar 10, 2018 9:33 am

Witaj Kochana Siostro w Panu!
Zgadzam się w pełni z Tobą i nie ma co wdawać się w spory doktrynalne.Kazdy musi sam poczuć w sercu czy zależy mu na relacjach z Ojcem i Panem Jezusem czy pójdzie za ludźmi.Ja także jestem w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan i w tej społeczności staram się iść za Panem.Nie narzucam nikomu niczego, nie propaguje.Kazdy sam musi zadecydować w kwestii swego zbawienia.
Życzę Ci Kochana Siostro opieki i wsparcia Pana.
Pozdrawiam Cię Basiu serdecznie i bardzo się cieszę, że Jesteś.
Z Panem Bogiem :D

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”