Witam

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Iskierka

Re: Witam

Postautor: Iskierka » pt wrz 21, 2018 3:42 pm

Datsun pisze:Forumowicz Olaf to zbanowany wcześniej Sabekk.
Zarejestrował się tutaj ponownie obłudnie akceptując regulamin, który wyraźnie tego zabrania.
Od samego początku podawał się za kogoś innego i pisał nieprawdę np. że wcześniej napisał gdzieś tam tylko kilka postów. Kilka dni wcześniej zanim został zbanowany za notoryczne "pyskówki" na liczniku miał 121 postów.
Zaangażował się na naszym forum w przekonywanie, że kłamstwo lub oszustwo nie jest niczym złym i posługiwanie się tym jest jak najbardziej zasadne. Usprawiedliwiał i tłumaczył, że zbanowanego wcześniej kłamstwa i oszustwa forumowicza Korby nie były wcale niczym złym cytując Biblię i interpretując po swojemu.
więcej tutaj:
viewtopic.php?f=4&p=25155#p25155

Sabekk vel Olaf jest świadkiem Jehowy ale bardzo proszę wszystkich aby nie postrzegali innych członków tej religii przez pryzmat niechrześcijańskiego zachowania jego lub Korby/Bobo.

Staram się być bezstronna ale nie zgadzam się z Tobą Datsunie.
Olaf zarejestrował się ( nie obłudnie ale sprytnie) pod innym nickiem, bo sprawy nie zostały zakończone przez Sabka, któremu zamknięto buzię m.in. w temacie Finansów, gdzie to Grześ włożył "kij w mrowisko", a sam dał dyla :D ., a przy okazji wyszły inne "tajemnice". Sorry ale o jakich pyskówkach Olafa mówisz, bo Ty też je miewasz ;) i zapewne niejeden z nas, tyle żeś na własnym forum i nikt Ci nie podskoczy, no ja teraz mam już minus ;)- pierwszy krok do zbanowania.
Nie odebrałam tego co pisał Olaf o kłamstwie, że go popiera i usprawiedliwia, tylko cytował wersety wskazujące, że taki proceder był wcześniej a opisywany w Biblii. Warto bez uprzedzenia do osoby inaczej wierzącej, czytać wnikliwiej co Ona pisze, nie przypisywać od razu złych intencji. Czy miał prawo inaczej pojmować zagadnienie? Miał. Po prostu nawiązała się dyskusja, za i przeciw.
To na razie tyle, bo może za dużo powiedziałam, tak z emocji :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 21, 2018 7:00 pm

Iskierko, do zbanowania to jeszcze Tobie daleko ;)
:mrgreen:
Sabekk / Olaf oraz Korba /Bobo zwyczajnie zatruli i zaśmiecili to forum. Dziwne, że tego nie widzisz. Są pewne granice i proponuję opanować emocje i na spokojnie to wszystko przeanalizować.
Ze wszystkich stron dostawałem skargi na ich temat. Metody jakie stosują są niedopuszczalne. Usuwa się ich z for gdzie tolerowane są nawet wulgaryzmy. Szczerze mówiąc nie dziwię się.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt wrz 21, 2018 7:48 pm

Datsun pisze:Iskierko, do zbanowania to jeszcze Tobie daleko ;)
Sabekk / Olaf oraz Korba /Bobo zwyczajnie zatruli i zaśmiecili to forum. Dziwne, że tego nie widzisz. Są pewne granice i proponuję opanować emocje i na spokojnie to wszystko przeanalizować.
Ze wszystkich stron dostawałem skargi na ich temat. Metody jakie stosują są niedopuszczalne. Usuwa się ich z for gdzie tolerowane są nawet wulgaryzmy. Szczerze mówiąc nie dziwię się.

Datsunie zbanuj Iskierkę a ja będę miał okazję Ją przytulić.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 22, 2018 1:27 am

Datsun pisze:Iskierko, do zbanowania to jeszcze Tobie daleko ;)

Jeśli dobrze zrozumiałam, to ten Bobo pisywał na innych forach, a tu był znany z nicku Korba? Nie wiem co tam ten Bobo pisywał, możliwe, że niejednemu zalazł za skórę, nam chodzi o to forum, tu i teraz, a nie wyciąganie grzechów z przeszłości.

Jak rozumieć to zaśmiecanie forum? Jeśli szyld forum ma nazwę "dla byłych i obecnych świadków", to nic dziwnego, że obecni świadkowie zgodnie z forum chcą tu pisać i bronią organizacji, bo święcie wierzą w jej "prawdę". Wszak sam niejednokrotnie jak witasz innych, zachęcasz aby pisać śmiało, pytać itp. No więc niektórzy piszą śmiało ;) . Bardziej rozumiem, że według Ciebie zatruwają forum, bo piszą inną "prawdę doktrynalną" niezgodną z założeniem forum. Może po prostu trzeba zmienić szyld, albo jak zasugerowała Ida, założyć blog, bez możliwości komentowania, aby była jedyna słuszna racja, bo trudno ludziom zamknąć buzię jak inaczej myślą, wierzą i bronią swojej racji.

Sabekk najwięcej udzielał się w temacie krzyż/pal i finanse. Czym zaśmiecił? Raczej merytorycznie pisał według posiadanej przez Niego wiedzy. Ilyad powoływał się na inne źródła i tak panowie między sobą dyskutowali, wolno Im było. Olaf niewiele napisał, niektóre Jego posty usunąłeś, tłumacząc, że nie miałeś zamiaru ich komentować. Nie musiałeś komentować, ja też w wielu tematach odpuszczałam, ale usunięcie i pozbawienie czytelników informacji, to też zwyczajne kłamstwo, no ale dotyczy Ciebie i dlatego jesteś wnerwiony.

Sorry Datsun, myślę, że każdy z nas na przestrzeni czasu, kiedy to piszemy na forum, w czymś uchybił, czy to w mowie, czy w niechrześcijańskim postępowaniu. Czy mamy prowadzić rachunek krzywd?
Dziwisz się, że ja nie widzę. Ja widzę, nawet więcej niż myślisz, często przemilczam aby nie prowokować daremnej dyskusji.
Co do Twojej propozycji opanowania emocji i spokojnego przeanalizowania - rozumiem, że masz na myśli siebie, bo nie podejrzewam abyś chciał mnie strofować za to, że inaczej postrzegam to co widzę ;) .
... a co do tych skarg, to zauważyłam że, czy to w realu czy w wirtualnym świecie, łatwiej niektórym "kablować za plecami", niż stanąć twarzą w twarz z "przeciwnikiem" i po chrześcijańsku postawić najpierw pierwszy krok ;)...

Swoją drogą to rozumiem, że forum jest dla Ciebie jako admina obciążeniem, wszystkim się nie dogodzi. No ale zawsze będzie "gorąco", bo nic tak nie dzieli ludzi jak religia, polityka, sport :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 22, 2018 7:28 am

Iskierka pisze:Jeśli dobrze zrozumiałam, to ten Bobo pisywał na innych forach, a tu był znany z nicku Korba? Nie wiem co tam ten Bobo pisywał, możliwe, że niejednemu zalazł za skórę, nam chodzi o to forum, tu i teraz, a nie wyciąganie grzechów z przeszłości.

Iskierko, mam nieodparte wrażenie, że przez jakiś czas nie zaglądałaś na forum i nie bardzo orientujesz się w sytuacji.
Bobo/Korba jest od wielu lat świadkiem Jehowy w rodzinie od kilku pokoleń i poświadczył to brat Natan. Na naszym forum pisywał przez długi czas jako Korba podając się tylko za zwykłego głosiciela.
Iskierka pisze:Jak rozumieć to zaśmiecanie forum? Jeśli szyld forum ma nazwę "dla byłych i obecnych świadków", to nic dziwnego, że obecni świadkowie zgodnie z forum chcą tu pisać i bronią organizacji, bo święcie wierzą w jej "prawdę". Wszak sam niejednokrotnie jak witasz innych, zachęcasz aby pisać śmiało, pytać itp. No więc niektórzy piszą śmiało ;) .

I pozwalałem mu pisać, bo napisał aż 949 postów, możesz sprawdzić. Otrzymywałem skargi na jego agresywne i chamskie zachowanie i napominałem go i pomimo tego pozwalałem mu pisać, bo ma przecież takie prawo. Ba, nawet więcej..., nieraz musiałem go bronić, bo aby go zbanować to miałem wręcz naciski. ;)
Gdy jednak pisze się otwarte kłamstwa dla zmylenia forumowiczów to Ty co byś zrobiła na moim miejscu?
Hmmm...?

Iskierka pisze:Bardziej rozumiem, że według Ciebie zatruwają forum, bo piszą inną "prawdę doktrynalną" niezgodną z założeniem forum. Może po prostu trzeba zmienić szyld, albo jak zasugerowała Ida, założyć blog, bez możliwości komentowania, aby była jedyna słuszna racja, bo trudno ludziom zamknąć buzię jak inaczej myślą, wierzą i bronią swojej racji.

Jesteś niesprawiedliwa w swojej ocenie, Iskierko.
Nikomu nie zabraniam pisać i znowu wrócę do Korby: pisywał tutaj przez prawie dwa lata. (w kółko to samo nawiasem mówiąc, bo broniąc "organizacji" i przedstawiał pomimo argumentów zawsze w jak najlepszym świetle)
Podam Tobie inny przykład.
Forumowicz Robbo1 jest jak sam o sobie pisze świadkiem Jehowy i chyba nawet starszym. Czy kiedykolwiek był chamski? Czy kiedykolwiek trzeba go było napomnieć? NIGDY.
Dlaczego miałbym mu zabronić pisać? Możesz mi wierzyć lub nie ale nawet mi to nie przychodziło do głowy. Nawet mnie cieszy gdy czasami coś napisze. :)

Iskierka pisze:Olaf niewiele napisał, niektóre Jego posty usunąłeś, tłumacząc, że nie miałeś zamiaru ich komentować. Nie musiałeś komentować, ja też w wielu tematach odpuszczałam, ale usunięcie i pozbawienie czytelników informacji, to też zwyczajne kłamstwo, no ale dotyczy Ciebie i dlatego jesteś wnerwiony.

Tutaj mamy przykład tego jak dałaś się wmanipulować w to co napisał ten człowiek i powtarzasz jego słowa. Po pierwsze usunięcie czyjegoś posta nie jest kłamstwem ale należy to do praw mod-administracji. Chronologicznie jeden post (post Sabekk'a) był napisany jako następny po tym za który został zbanowany za prowokowanie pyskówki. Kolejny usunąłem i zrobiłbym tak z każdym kolejnym. Tak naprawdę z czasem usunę wszystkie jego posty, ponieważ wykazałem w niektórych jego fałszerstwa. To samo zrobię z postami Korby, bo też pisał kłamstwa (które wykazałem) i nie wiadomo gdzie je wszystkie tak naprawdę powplatali.
No i ostatnia sprawa, która świadczy o tym, że niezbyt orientujesz się w temacie: nie usunąłem żadnego posta (tym bardziej postów) Olafa. Jesteś w zwyczajnym błędzie.
Proponuję nadrobić zaległości, bo patrzysz na to wyłącznie przez pryzmat tego co w kilku ostatnich dniach dla zamydlenia oczu napisał Olaf, a nie na to co na forum razem wyprawiali Korba/Bobo oraz jego brat i przyjaciel Olaf/Sabekk.
Bardzo więc proszę aby zanim krytykować to najpierw dobrze zorientować się w sytuacji. Forumowicz Sabekk/Olaf to wygadany gość, który potrafi zamydlić sprawę i obrócić kota ogonem. Opanował sztukę posługiwania się oszustwem dość biegle i na swój popaprany sposób udowadnia to "biblijnie" i usprawiedliwia. Udowodnił to od samego początku rejestrując się ponownie jako Olaf i pisząc o sobie dla zmylenia forumowiczów, że jest kimś innym i do tej pory to dopiero tylko kilka postów gdzieś tam kiedyś napisał. Nigdy bym wcześniej nie pomyślał, że mogłabyś kiedyś bronić i usprawiedliwiać taka postawę i zachowanie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 22, 2018 7:49 am

Skoro jestem przy kompie to odniosę się jeszcze do poprzedniego posta Iskierki.

Iskierka pisze:Staram się być bezstronna ale nie zgadzam się z Tobą Datsunie.
Olaf zarejestrował się ( nie obłudnie ale sprytnie) pod innym nickiem,

"Sprytnie"? :shock:
Mam pytanie, gdy przykładowo wypełniasz wniosek 500+ i wpisujesz swoje dane i podpisujesz się jako inna osoba, bo chcesz korzystać z programu to jest spryt czy oszustwo gdy podajesz inne imię i nazwisko oraz numer konta?
Przykładów można mnożyć. Z punktu widzenia prawnego jakiekolwiek oszustwo gdy się podpisuje "oświadczenie" jest zwykłym przestępstwem i po prostu karalne. Poczytaj sobie o tym.
Przepraszam ale takich "sprytnych" zagrań to mam już dużo na tym forum. Jeden uczestnik to już chyba ma ze dwadzieścia zbanowanych nicków.

Iskierka pisze: bo sprawy nie zostały zakończone przez Sabka, któremu zamknięto buzię m.in. w temacie Finansów

Znowu pokazujesz, że nie orientujesz się w temacie... :|
Ostatni post Sabekk'a w tym temacie jest z 30 lipca, a zbanowany został 10 września. Miał mnóstwo czasu na pisanie i zwyczajnie sam przestał pisać.
Powyższe słowa to nic innego jak powtórzenie jego słów, które gdzieś tam opublikował, że niby nie pozwolono mu się wygadać i pod tym pretekstem miał prawo "sprytnie" ponownie się zarejestrować wbrew regulaminowi forum. Bo musi się koniecznie wygadać i mu "zamknięto buzię".
Bo on po prostu musi to właśnie tutaj robić. :roll:

Zrozum, Iskierko że to jest typowy troll internetowy, który karmi się właśnie tego rodzaju intrygami, oszustwami i kłótnią innych z tego powodu.

Aha, i jeszcze o coś muszę się Ciebie zapytać...
Mogłabyś skoro już tak bronisz Olafa/Sabekk'a wytłumaczyć to, że mnie szantażuje publicznie na forum? Dobrze by było abyś zrobiła to z chrześcijańskiego punktu widzenia.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 22, 2018 8:01 am

Datsun pisze:Skoro jestem przy kompie to odniosę się jeszcze do poprzedniego posta Iskierki.

Iskierka pisze:Staram się być bezstronna ale nie zgadzam się z Tobą Datsunie.
Olaf zarejestrował się ( nie obłudnie ale sprytnie) pod innym nickiem,

"Sprytnie"? :shock:
Mam pytanie, gdy przykładowo wypełniasz wniosek 500+ i wpisujesz swoje dane i podpisujesz się jako inna osoba, bo chcesz korzystać z programu to jest spryt czy oszustwo gdy podajesz inne imię i nazwisko oraz numer konta?
Przykładów można mnożyć. Z punktu widzenia prawnego jakiekolwiek oszustwo gdy się podpisuje "oświadczenie" jest zwykłym przestępstwem i po prostu karalne. Poczytaj sobie o tym.
Przepraszam ale takich "sprytnych" zagrań to mam już dużo na tym forum. Jeden uczestnik to już chyba ma ze dwadzieścia zbanowanych nicków.

Iskierka pisze: bo sprawy nie zostały zakończone przez Sabka, któremu zamknięto buzię m.in. w temacie Finansów

Znowu pokazujesz, że nie orientujesz się w temacie... :|
Ostatni post Sabekk'a w tym temacie jest z 30 lipca, a zbanowany został 10 września. Miał mnóstwo czasu na pisanie i zwyczajnie sam przestał pisać.
Powyższe słowa to nic innego jak powtórzenie jego słów, które gdzieś tam opublikował, że niby nie pozwolono mu się wygadać i pod tym pretekstem miał prawo "sprytnie" ponownie się zarejestrować wbrew regulaminowi forum. Bo musi się koniecznie wygadać i mu "zamknięto buzię".
Bo on po prostu musi to właśnie tutaj robić. :roll:

Zrozum, Iskierko że to jest typowy troll internetowy, który karmi się właśnie tego rodzaju intrygami, oszustwami i kłótnią innych z tego powodu.

Aha, i jeszcze o coś muszę się Ciebie zapytać...
Mogłabyś skoro już tak bronisz Olafa/Sabekk'a wytłumaczyć to, że mnie szantażuje publicznie na forum? Dobrze by było abyś zrobiła to z chrześcijańskiego punktu widzenia.

No skoro się nie orientuję w temacie, to już nie komentuję, wszak admin zawsze ma rację :) ,
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 22, 2018 8:19 am

Ależ Iskierko! :)
Jeśli to Ty masz rację to czekam na jakieś dowody. Powyżej napisałem kilka ciekawostek, min. to że jestem szantażowany publicznie i to na własnym forum przez osobę, którą tak nad podziw gorliwie bronisz:

Sabekk do Datsuna pisze:Widząc, że usuwasz treści Ci niewygodne porobiłem kopię wszystkiego co na tym forum ze mną związane. Również i pewnych Twoich wypowiedzi. Mam już szkic artykułu, który rozpoczyna się treścią twojego zaproszenia, zawartością regulaminu, i jak to wszystko jest u ciebie w praktyce. Mogę to wrzucić na jakiegoś bloga i polinkować tu i tam, coby Tobie podobni mieli z czego przykład brać. Nie muszę tego jednak robić, jeśli pozostawisz wszystko nietknięte, niczego z tego tematu nie usuniesz. Sprawa zostaje wówczas między nami "kolegami" z tego forum i się rozstajemy.

viewtopic.php?f=32&t=2051&p=25150#p25150

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz wrz 23, 2018 11:08 pm

No to się porobiło... :roll:

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 24, 2018 6:13 pm

[quote="Iskierka"][quote="Datsun"]Iskierko, do zbanowania to jeszcze Tobie daleko ;)

Co do Twojej propozycji opanowania emocji i spokojnego przeanalizowania - rozumiem, że masz na myśli siebie, bo nie podejrzewam abyś chciał mnie strofować za to, że inaczej postrzegam to co widzę ;) .

Iskiereczko takaś twarda,ha,ha,ha.

Jak nie damy Tobie rady wirtualnie to CIĘ fizycznie kołkiem dobijem.
No i cóż, że zapłaczę się na śmierć. 8-)
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”