Witam ;)

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
MaryA

Witam ;)

Postautor: MaryA » czw lis 01, 2018 2:13 pm

Jestem tu nowa i jeszcze nie wiem czy to właściwe miejsce dla mnie.
Nie czuję się osobą "uduchowioną", jestem raczej pragmatyczna.
Wierzę Boga i nie chcę stracić tej wiary.
ale....
przeraża mnie manipulacja, przemilczanie prawdy, wybielanie i socjotechniki - które znam z firm bankowo -ubezpieczeniowo - finansowych.
gdy dostrzegłam je w "jedynie prawdziwej religii"... zaczęłam szukać, bo Prawda nie powinna posługiwać się takimi metodami.

Dlatego się tu znalazłam i witam ;)

Natan

Re: Witam ;)

Postautor: Natan » czw lis 01, 2018 7:20 pm

Witam Cię serdecznie,

Mam nadzieję, że doznasz tu wartościowej wymiany myśli i spotkasz się z należytym zrozumieniem.

Ciekawe jest Twoje odkrycie. Co prawda, nie napawa optymizmem w odniesieniu do "jedynej prawdziwej religii", ale może to być droga do wolności.

Pozdrawiam Cię,

Natan

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lis 01, 2018 7:36 pm

Witamy Ciebie serdecznie MaryA :)

MaryA

Postautor: MaryA » czw lis 01, 2018 7:53 pm

Natan pisze:
Ciekawe jest Twoje odkrycie.

Natan

nie wiem, czy to odkrycie ;) ale wystarczy przejść kilka szkoleń w bankach - czy firmach ubezpieczeniowych... schemat ten sam i działanie korporacji czy organizacji niemal identyczne... szkolenia... liderzy... nagrody... uśmiech, wieczny uśmiech... meetingi.. i znowu uśmiech.. działanie dla wspólnego wielkiego celu, oklaski dla najlepszych - można by wymieniać godzinami

różni się tylko produkt... w jednych sprzedajesz produkty finansowe, perfumy czy garnki - czując się członkiem "Korporacji"
w innych sprzedajesz nadzieję na lepsze jutro - dla członków "Organizacji"
myślę, że ktoś to świetnie wymyślił - a fakt, że nasze korzenie sięgają USA - wiele tłumaczy :)

i właśnie w takim momencie - w wieku 40 lat się znalazłam
wierzę w Boga - nie wnikam jednak w dogmaty, wersety czy tłumaczenia - bo nie mam do tego głowy (i pewnie nigdy nie nauczę się starożytnych języków aby dojść do samodzielnych wniosków)
ale gdy zrozumiałam, że całe życie byłam manipulowana i żyłam w niepotrzebnym strachu - zaczęłam szukać

nie chcę stracić wiary - a jeśli nie uzyskam pewnych odpowiedzi to pewnie tak się stanie

no to sobie popisałam ;)
miłego wieczoru

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lis 01, 2018 8:36 pm

MaryA pisze:Jestem tu nowa i jeszcze nie wiem czy to właściwe miejsce dla mnie.
Nie czuję się osobą "uduchowioną", jestem raczej pragmatyczna.
Wierzę Boga i nie chcę stracić tej wiary.
ale....
przeraża mnie manipulacja, przemilczanie prawdy, wybielanie i socjotechniki - które znam z firm bankowo -ubezpieczeniowo - finansowych.
gdy dostrzegłam je w "jedynie prawdziwej religii"... zaczęłam szukać, bo Prawda nie powinna posługiwać się takimi metodami.

Dlatego się tu znalazłam i witam ;)

Witaj MaryA :) .

MaryA pisze:nie chcę stracić wiary - a jeśli nie uzyskam pewnych odpowiedzi to pewnie tak się stanie

Nie zniechęcaj się, człowiek z natury poszukuje, nie zawsze uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytania, dlatego mamy jutro......... ;) .
pozdrawiam :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 01, 2018 9:11 pm

MaryA:
ale gdy zrozumiałam, że całe życie byłam manipulowana i żyłam w niepotrzebnym strachu - zaczęłam szukać

Witaj MaryA w środowisku "szukających". Wielu z nas w tym poszukiwaniu odnalazła Boga i nawiązała z Nim bliską społeczność. Tego właśnie Ci życzę. Kluczem do tego nie jest apologetyka i zawiłości doktrynalne czy manuskrypty, tylko skruszone serce przed Bogiem i wiara w Chrystusa (Izaj.66:2)
nie chcę stracić wiary - a jeśli nie uzyskam pewnych odpowiedzi to pewnie tak się stanie

Też przeszedłem czas, gdy musiałem znaleźć odpowiedzi na trudne pytania i znalazłem je w Biblii, ponieważ wiedziałem że tylko Jej mogę zaufać bezgranicznie. Musiałem z czasem zdecydować czy bardziej kocham Biblię i Boga, czy ludzi i ich zawodny system.
Z wiarą często bywa tak jak z cenną roślinką. To coś delikatnego. Jeżeli nie będziesz jej pielęgnować, lub będziesz ją karmić czymś trującym, może być jak piszesz. Wierzę jednak że będziesz pełnym radości i Ducha Świętego Chrześcijaninem !

MaryA

Postautor: MaryA » ndz lis 04, 2018 7:43 pm

od tygodnia, kiedy to po raz pierwszy się odważyłam wejść na "zakazane strony" jestem w szoku
nie umiem sobie tego wszystkiego jeszcze poukładać w głowie i jest mi bardzo ciężko ogarnąć całą tę machinę kłamstw

ale jakoś przez skórę wcześniej czułam, że jestem nieźle zmanipulowana - jak i cała moja rodzina
o ile mi się otwierają oczy - o tyle wiem, że z nimi nawet nie wolno mi porozmawiać

więc;
Dziękuję Wam za miłe przyjęcie

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”