Witam

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Awatar użytkownika
Athena

Witam

Postautor: Athena » ndz lut 14, 2016 10:12 pm

Nie bylam i nie jestem SJ ,ale kiedyś tam studiowałam z nimi PS czy kwalifikuje się na to forum ? :roll:

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Witam

Postautor: Datsun » pn lut 15, 2016 5:39 am

Witaj Atheno
Jesteś jak najbardziej mile widziana :)
Pozdrawiamy serdecznie i czuj się tutaj dobrze. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lut 15, 2016 9:14 am

Witaj Atheno, :)

Fajnie,że jesteś. Czy mogę zapytać jak długo studiowałaś ze ŚJ, jaką książkę i z jakiego powodu zrezygnowałaś ze studium? Pytam, bo u świadków co i rusz zmienia się zrozumienie pewnych nauk, a co wnikliwsi nie otrzymują biblijnych odpowiedzi. Jeśli masz pytanie, które szczególnie Cię nurtuje, to tu możesz pytać.
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Athena

Postautor: Athena » pn lut 15, 2016 11:18 am

Ze SJ studiowałam około roku PS oczywiście z pomocą Straznicy ,chodziłam na spotkania ,bylam na zjeździe SJ ,"wyzebralam" piękne książki od SJ "Największy z Ludzi" "Objawienie" "Chrzescijanskie Pisma Greckie" no i samo PS w przekładzie nowego swiata ,te książki jak i samo PS mam do dziś ,natomiast Straznice pod moja nieobecność w kraju wyzucila rodzina.Dlaczego nie zostałam SJ ,przede wszystkim bylam osoba palaca papierosy z nałogiem nie potrafiłam zerwac ,i chyba najwazniesza sprawa kiedyś na spotkaniu spotkałam osobe która żadna miara nie powinna być w szeregach SJ ,zrobila się wielka afera z tego ,musiałam dokładnie opowiedzieć dość dla mnie przykre i bolesne związki z osoba "podejrzana" przed starszyzna ,nie było to mile bo dotykalo spraw bardzo osobistych ,no i oczywiście chciano mnie w exspresowym tempie wcielić w szeregi SJ a na to bylam po prostu jeszcze nie gotowa ,po rozczarowniu katolicyzmem jestem bardzo ostrozna w tych sprawach ,chciałam przynalezec do jakiegoś zgromadzenia z przekonania i wiary cala sobą a tu się okazalo ze nie mogę studiować ze SJ nie zostając SJ.Musze tez wspomnieć ze SJ zrobili dla mnie dużo dobrego ,to dzięki nim zaczerlam wogole czytac PS ,zgadzam się z ich niektórymi naukami ,pomogli mi w chwili w której tej pomocy potrzebowałam Wlasciwie nigdy sama nie "odeszłam" po prostu machnięto na mnie reka ,przestano zapraszać na spotkania,nie przychodzili już sale zgromadzen przeniesiono w inne miejsce i kontakt się urwal.Dowiedzialam się tez z internetu ze początki tego zgromadzenia wcale nie sa chwalebne.
Lubie rozmawiać ze SJ w necie i chętnie to robie ,czasami zgadzam się z nimi czasami nie.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn lut 15, 2016 12:30 pm

Cześć Athena :)
Cieszę się, że tu jesteś.
Niestety, dość często się zdarza, że zainteresowani otrzymują od SJ dużo życzliwości i pomocy, są "bombardowani" miłością, kiedy jeszcze nie są członkami organizacji, a mogą nimi zostać. Czy to jest szczere, trudno powiedzieć... Czy chodzi tylko o pozyskanie nowego członka zgromadzenia, czy też jest to rzeczywista, prawdziwa, płynąca z serca życzliwość i troska?
Nie wiem. Nie oceniam.
Jedna z sióstr w naszej wspólnocie chrześcijańskiej (nie SJ oczywiście ;) ) przeżyła "bombardowanie" miłością, pomoc i zainteresowanie, kiedy jeszcze nie wstąpiła do organizacji. Potem, po tym fakcie, przestano się nią interesować, a zaczęto wymagać coraz to więcej i więcej. Wpadła w depresję. Wytrzymała trzy lata. Po tym czasie opuściła szeregi organizacji. Zawierzyła Panu Jezusowi i dziś jest pomagającą innym potrzebującym chrześcijanką :) .
Różne drogi nam Pan przygotował...
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lut 15, 2016 1:30 pm

Witaj Atheno.
Piszesz:
"zgadzam się z ich niektórymi naukami "

To prawda. Nie wszystko co oni głoszą jest nieprawdą. Warto jednak zadać sobie pytanie: czy zgadzam się z jakąś nauką, dlatego że BARDZO MI ONA PASUJE, czy dlatego że konsekwentnie naucza jej Słowo Boże? Wspólnota wierzących jest bardzo potrzebna, jednak bezwzględnie ważniejsza jest nasza osobista społeczność ze Zbawicielem. O tym jak tą społeczność zdobyć, SJ niestety nie uczą.
Witamy Cię serdecznie :)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pn lut 15, 2016 9:48 pm

Atheno witaj miło, mam nadzieję że na tym forum poczujesz się jak u siebie. :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw lut 18, 2016 8:44 am

Athena pisze:Nie bylam i nie jestem SJ ,ale kiedyś tam studiowałam z nimi PS czy kwalifikuje się na to forum ? :roll:

Witaj Ateno :)

Miło widzieć osobę z pewnym doświadczeniem. Po tym co napisałaś o sobie jestem przekonany że możesz wnieść wiele dobrego jak i sama odebrać.
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do udzielania się na forum.

Ilyad pisze: Wspólnota wierzących jest bardzo potrzebna, jednak bezwzględnie ważniejsza jest nasza osobista społeczność ze Zbawicielem. O tym jak tą społeczność zdobyć, SJ niestety nie uczą.

Oj nie uczą. Słusznie napisane.

Awatar użytkownika
Athena

Postautor: Athena » śr cze 28, 2017 12:05 pm

Witam ponownie .W koncu udalo mi sie zalogowac (dotarł do mnie mail z resetem hasła, stary zapomnialam :oops: ) Mam troche do nadrobienia :mrgreen: To lece czytac co nowego naskrobaliscie ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 28, 2017 12:17 pm

Athena pisze:Witam ponownie .W koncu udalo mi sie zalogowac (dotarł do mnie mail z resetem hasła, stary zapomnialam :oops: ) Mam troche do nadrobienia :mrgreen: To lece czytac co nowego naskrobaliscie ;)

Witaj :)
Zatem życzę miłego czytania. Przy okazji mile widziane Twoje komentarze. ;)

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”