Witam

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Agnieszka

Re: Witam

Postautor: Agnieszka » śr cze 28, 2017 12:33 pm

Witam Cię również Atheno :-)

Dolly.hilton

Postautor: Dolly.hilton » śr cze 28, 2017 3:45 pm

Powiedzcie mi jak dodać temat. Bo nie mogę tego znaleźć i jest wnerw

Awatar użytkownika
Athena

Postautor: Athena » śr cze 28, 2017 6:12 pm

W kazdy dzial jak wchodzisz na górze masz na czerwono Nowy Temat klikasz i juz :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr cze 28, 2017 9:27 pm

Athena pisze:Witam ponownie .W koncu udalo mi sie zalogowac (dotarł do mnie mail z resetem hasła, stary zapomnialam :oops: ) Mam troche do nadrobienia :mrgreen: To lece czytac co nowego naskrobaliscie ;)

Działo się...
Miło Cię znowu widzieć :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw cze 29, 2017 5:47 am

Athena pisze:Ze SJ studiowałam około roku PS oczywiście z pomocą Straznicy ,chodziłam na spotkania ,bylam na zjeździe SJ ,"wyzebralam" piękne książki od SJ "Największy z Ludzi" "Objawienie" "Chrzescijanskie Pisma Greckie" no i samo PS w przekładzie nowego swiata ,te książki jak i samo PS mam do dziś ,natomiast Straznice pod moja nieobecność w kraju wyzucila rodzina.Dlaczego nie zostałam SJ ,przede wszystkim bylam osoba palaca papierosy z nałogiem nie potrafiłam zerwac ,i chyba najwazniesza sprawa kiedyś na spotkaniu spotkałam osobe która żadna miara nie powinna być w szeregach SJ ,zrobila się wielka afera z tego ,musiałam dokładnie opowiedzieć dość dla mnie przykre i bolesne związki z osoba "podejrzana" przed starszyzna ,nie było to mile bo dotykalo spraw bardzo osobistych ,no i oczywiście chciano mnie w exspresowym tempie wcielić w szeregi SJ a na to bylam po prostu jeszcze nie gotowa ,po rozczarowniu katolicyzmem jestem bardzo ostrozna w tych sprawach ,chciałam przynalezec do jakiegoś zgromadzenia z przekonania i wiary cala sobą a tu się okazalo ze nie mogę studiować ze SJ nie zostając SJ.Musze tez wspomnieć ze SJ zrobili dla mnie dużo dobrego ,to dzięki nim zaczerlam wogole czytac PS ,zgadzam się z ich niektórymi naukami ,pomogli mi w chwili w której tej pomocy potrzebowałam Wlasciwie nigdy sama nie "odeszłam" po prostu machnięto na mnie reka ,przestano zapraszać na spotkania,nie przychodzili już sale zgromadzen przeniesiono w inne miejsce i kontakt się urwal.Dowiedzialam się tez z internetu ze początki tego zgromadzenia wcale nie sa chwalebne.
Lubie rozmawiać ze SJ w necie i chętnie to robie ,czasami zgadzam się z nimi czasami nie.

Witaj Atheno... :)
Cieszę się że masz zrównoważony pogląd co do SJ,dostrzegasz u nich zarówno te złe,jak i dobre strony...
Wielu jest bowiem wykarmionych na "odstępczych" portalach,forach,którzy skupiają uwagę wyłącznie na negatywach tej społeczności...
Doprowadza to niektórych do porzucenia Boga w sensie ogólnym,do agnostycyzmu badz ateizmu...
Znam sporo takich przypadków.
Jestem zwolenniczką obiektywnej oceny SJ bez wzgledu na to czy się to komuś podoba czy też nie...
Ja byłam SJ bardzo długo, więc to co piszesz ...o swoich doswiadczeniach nie jest dla mnie zaskoczeniem...
Piszesz ze studiowano z Tobą ok. roku...
W organizacji SJ "pomaga" się duchowo zainteresowanym do czasu...
Takie są rady...
Jeśli ktoś nie robi "postepów " nieraz przerywa się studium,jeśli program pomocy został wyczerpany...
Wówczas nie ma studiowania w domu , nie ma odwiedzin regularnych,no chyba że tylko aby dostarczyć literaturę i zachęcić do zebrań.
A Ty nie uporałaś się z nałogiem palenia jak sama piszesz ,co stanowiło przeszkodę do zrobienia kolejnego kroku jakim jest zostanie głosicielką...
Z ich punktu widzenia stanęłaś w miejscu...
Co do sytuacji dotyczącej przesłuchania przed starszyzną...
Widocznie coś ich zaniepokoiło...
Przesłuchiwali Cię bo takie mają zasady ale mogłaś odmówić.

I tak na koniec... Ja też zaczęłam czytać PS tak jak Ty.... dzieki zachętom SJ...

Pozdrawiam Cię serdecznie,czuj się tutaj dobrze...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”