Witajcie

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Ryba

Witajcie

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 8:30 am

Jestem nowa na forum, od jakiegoś czasu szukam swojej wiary co wypełni mi pustkę.
Mam nadzieję że rozmowy z Wami mi w tym pomogą

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Witajcie

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 8:33 am

Ryba pisze:Jestem nowa na forum, od jakiegoś czasu szukam swojej wiary co wypełni mi pustkę.
Mam nadzieję że rozmowy z Wami mi w tym pomogą

Miło mi Ciebie powitać. Ja taż mam nadzieję że rozmowy i nawiązanie zdrowych relacji z wierzącymi pomogą Tobie w tym czego sama oczekujesz.
Napiszesz coś więcej o tej pustce ?

Pozdrawiam.

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 8:43 am

Witaj Kaznodzieja
Dziękuję że odp
Byłam śj, zostałam wykluczona ale to nie zmieniło mojej wiary i miłości do Boga, jednak ostatnio przeglądając różne fora i czytając o "błędach"zadaję sobie pytania czy aby to i tym samym w co mam wierzyć

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 8:48 am

Ryba pisze:Witaj Kaznodzieja
Dziękuję że odp
Byłam śj, zostałam wykluczona ale to nie zmieniło mojej wiary i miłości do Boga, jednak ostatnio przeglądając różne fora i czytając o "błędach"zadaję sobie pytania czy aby to i tym samym w co mam wierzyć

Myślę że jest to jedno z tych miejsc gdzie takie pytania możesz zawsze otwarcie i bez obaw zadawać. Znajdziesz w sieci mnóstwo miejsc jednak tutaj staramy się rozpatrywać różne kwestia w świetle wiary i Słowa Bożego. Jeżeli faktyczni masz miłość do Boga i jego słowa będziesz czuła się tu dobrze, bo my także tak mamy. Natomiast wierzyć trzeba Słowu Bożemu - nie człowiekowi czy Organizacji. Wiem, że kolokwialnie to brzmi ale w istocie taka jest racja. Wykluczenie pewnie było mało przyjemnym doświadczeniem ? Jeżeli masz taką potrzebę to wylej to siebie bez obaw - często pomaga. Natomiast jeżeli nie, to zachowaj to dla siebie - nikt nie będzie pytał. Nie wykluczamy siebie tutaj za to co czujemy, widzimy, jakie mamy wątpliwości czy poznanie w ramach tego czego uczył Chrystus i jego Apostołowie.

Zachęcam do pisania (także o sobie i swoich wątpliwościach) :)

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 9:01 am

Nie wiem od czego zacząć,..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 9:02 am

To bez znaczenia :) Tak jak czujesz. To nie dyktando.

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 9:17 am

No tak:) czasy szkoły mam już dawno za sobą:)
Może po prostu napiszę to co chodzi mi po głowie ostatnio
W organizacji śj jest bardzo łatwo "podpaść" a jeszcze łatwiej zostać wyrzucony, ale jak to się ma do wzoru samego Jezusa. Wiedział że Piotr się to wyprze i to trzykrotnie a jednak nie przekreśliŁ bo.
Piotr który był jego uczniem apostołem widział cuda które Jezus ddokonywał zwatpil..a my którzy możemy czuć się zgubieni dlaczego od razu ktoś równie grzeszny jak my może decydować o naszym być tu a nie być już

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 9:30 am

Natura ludzka w obecnej postaci jest podatna na błędy i upadki z najróżniejszych przyczyn. Ty, ja, inni możemy wiele razy się potknąć i upaść na przełomie tych kilkudziesięciu lat egzystencji na ziemi. To co różni organizacje wyznaniowe, kościoły czy nawet ludzi to to, jak reagujemy na błędy czy upadki u innych. Jeżeli piętnuje się to tylko grzech, czyn, a nie samego człowieka. Moim zdaniem dlatego właśnie Piotr nigdy nie popadł w niełaskę nawet w czasie gdy Jezus wiedział że się go zaprze. Jednak w tym wszystkim trzeba zachować równowagę aby nie "pielęgnować" błędów, grzechu, a z nim walczyć i oczyszczać się z dnia na dzień. Kto jednak ma nam to pokazać i uświadomić ?

Człowiek ? Wolne żarty. Mamy wrodzoną ludzką alergie na krytykę czy pouczanie. Nie wielu potrafi to znieść a jeszcze mniej docenić i skorzystać. Z drugiej strony sam musiałby być najlepiej bez przysłowiowej belki a o to trudno. Tego może dokonać jedynie słowo Boże przy założeniu że człowiek jest uczciwy względem siebie. Często postępowanie komitetów Sadowniczych jest pozbawione znamion Chrystianizmu. Tutaj przedmiotom większej troski bywa dobro zboru niż sama jednostka.

Dlaczego odczuwasz pustkę jak napisałaś ? Przez wykluczenie czy z innego powodu ?

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 9:35 am

Nie boli mnie zachowanie braci starszych jakie oni mogą mieć pojęcie co człowiek ma w sercu, czy kiedy kolwiek któryś z nich zapytał się tak o to szczerze, chodzi mi tylko jak mogą robić to w imię miłości w imię Jezusa..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 9:38 am

Tak zostali nauczeni i takie mają poznanie. Aby coś czynić w imieniu Jezusa najpierw trzeba go poznać. I nie mam tu na myśli powoływania się na Jego imię ale znajomość tego co owo imię reprezentuje. Dochodzi do tego fakt iż moim zadaniem komitet MUSI postępować zgodnie z wytycznymi z Góry. Ich własne poznanie Chrystusa jest dla tego celu mało istotne.

Z tego powodu także ja przestałem byś Świadkiem Jehowy.

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”