Witajcie

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Ryba

Re: Witajcie

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 9:44 am

Czuję pustkę bo choć wierzę i w sercu mam Boga to chciałabym więcej bo w swoim życiu.nie wiem jak to zrobić gdzie szukać

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 9:48 am

Długo byłeś śj?

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt kwie 05, 2016 9:53 am

Witaj Rybo !
Ja też zostałem wykluczony, tylko że za "niedowiarstwo" w Niewolnika. Biblijne kryteria wykluczenia nikogo specjalnie nie interesowały. Dziękuję za to Bogu że tak się stało ! O tego czasu upłynęło już wiele lat. Bóg otworzył mi oczy i dał mi poznać wspaniałych, pełnych Ducha braci i siostry w innych społecznościach :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 9:58 am

Ryba pisze:Czuję pustkę bo choć wierzę i w sercu mam Boga to chciałabym więcej bo w swoim życiu.nie wiem jak to zrobić gdzie szukać

Ryba czy próbowałaś odwiedzić jakąś społeczności chrześcijańską w swoim mieście ? Napisz skąd jesteś - pomożemy.
Wokoło Ciebie jest mnóstwo bogobojnych i pełnych miłości braci. Musisz się tylko śmielej rozejrzeć dookoła siebie.
Świadectwo Iliada mówi samo za siebie.

Mnie natomiast nie wykluczno choć bardzo próbowano. Nie pozwoliłem sobie na to i odeszłem gdy zauważyłem że nie idą właściwą drogą zgodną z naukami Ewangelii Chrystusa. Ale co do nauk Niewolnika to już odrębny temat.

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 10:10 am

Witaj IIyad
U mnie to było zupełnie odwrotnie, tzn z powodu zakręconej sytuacji w domu ( rodzice też śj) wprowadziłam się i zamieszkała setki km dalej z kimś kto nie znał" prawdy"..
W niedługim czasie napisałam list do zboru i przedstawiłam swoją sytuację..
Jednak co roku tu gdzie mieszkam uczęszczałam na pamiątkę a były i takie lata że regularnie chodziłam na wszystkie zebrania, nigdy nie wyciągnął nikt do mnie ręki wręcz przeciwnie napietniowanie mnie na każdym kroku uswiadomilo mi że to tylko ludzie i choćbym nie wiem ile czasu mówili o wierze to nie mają jej w sobie

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 10:17 am

Cóż. Trudno komukolwiek w tym co piszesz oceniać z tej perspektywy to co zrobiłaś. Nie znamy też Twojej obecnej sytuacji. Jak jest u ŚJ wiemy doskonale. Ale liczy się tu i teraz co chcesz dalej robić. Iść dalej przez życie z Bogiem czy obok niego. Mną przez naście lat też nikt się nie zainteresował. Mógłbym popaść w grzech i umrzeć z głodu a nawet nikt by nie wiedział. To mówi samo za siebie o miłość owych braci, bo skoro pobłądziłem to gdzież Oni są ?

Ale nie ma co się rozczulać :) Ważne że spotkałem takich Chrystusowych na swojej drodze jakich przedtem nigdy nie poznałem będąc w Organizacji.

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 10:19 am

Nie szukalam nie wiem nawet od czego zacząć..
Ostatnio jednak coś mnie ruszyło, że powinnam szukać bo to stanowczo za mało bym sama miała siły wstawać co rano..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 10:21 am

A jesteś sama ?

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 10:24 am

Jak palec! W sensie wsparcia duchowego

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 10:26 am

Możesz się spotkać z kimś od nas lub możemy pomóc odnaleźć kontakt u Ciebie na miejscu.
Nie stanowimy tu żadnego ugrupowania religijnego więc żaden problem i bez obaw. Ot szczerzy, wierzący ewangelicznie i pomocni ludzie.
Są też kontakty w ramach grup wsparcia w niektórych miastach w Polsce.

Możesz odwiedzić jeden ze zjazdów organizowanych przez braci z Apollosa jaki się niedługo dobędzie.

Możesz też pisać tutaj, na PW, lub kontaktować się telefonicznie oraz mailem.

Jest w czym wybierać :) (choć brzmi to może mało elokwentnie)

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”