Witajcie

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Ryba

Re: Witajcie

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 10:32 am

Czy spotykacie się wspólnie aby studiować Słowo Boże
Gdzie odbędzie się to spotkanie? Ja jestem z okolic Legionowa pod Warszawą

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 10:44 am

Tak. Większość z nas spotka się cyklicznie na rozważaniu słowa. Jednak to co nas wyróżnia to wspólna znajomość zagadnienia Świadków Jehowy przez doświadczenie bycia w Organizacji. Jest dobry kontakt z Warszawą i okolicami gdybyś chciała z kimś porozmawiać, spotkać się, napisać, zadzwonić.

W każdej chwili.

Konferencje masz tutaj: viewtopic.php?f=21&t=626

Też w Warszawie ale to dopiero w czerwcu br. :)

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 10:54 am

Dziękuję
Wchodzę i czytam:)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 10:57 am

Drobiazg :)

Zawsze znajdziesz tu wsparcie i przyjaciół.
Większość z nas przeszła więcej.

Jakby co śmiało pisz ...

Ryba

Postautor: Ryba » wt kwie 05, 2016 11:00 am

Na pewno tu jeszcze będę bo gdzie indziej:)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt kwie 05, 2016 11:06 am

I jeszcze jedno ...

Nie jesteś sama !

Bóg dopuszcza do różnych wydarzeń nie chcąc łamać prawa wolności i wyboru człowieka, ale nigdy nie opuszcza skoro jest miłością.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt kwie 05, 2016 12:29 pm

Witaj Rybo :)
Bardzo nam miło, że do nas trafiłaś.
Doskonale rozumiem co czujesz i wiem co to za uczucie z tą pustką, o której wspomniałaś. Tylko Pan Jezus tę pustkę może wypełnić. Nie zwlekając zwróć się do Niego bezpośrednio w modlitwie i powiedz Mu o swoich problemach.
Większość z nas była kiedyś świadkami Jehowy, więc wiemy jak się czujesz.
Zapraszamy do naszego towarzystwa na forum. Kaznodzieya wspominał o grupach wsparcia i o zjazdach więc sama widzisz, że dużo się dzieje w tej dziedzinie i na pewno spotkasz przyjaznych ludzi. Nie jesteśmy żadną nową religią i kierujemy uwagę przede wszystkim na Pana Jezusa. :)
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt kwie 05, 2016 2:24 pm

Cześć Rybko :)
Fajnie, że jesteś!
Ja i Iskierka jesteśmy z Warszawy.
Chętnie się spotkamy z Tobą, jeśli chcesz :).
Pozdrawiam Cię serdecznie. Czuj się tu dobrze!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » wt kwie 05, 2016 5:02 pm

Ryba pisze: od jakiegoś czasu szukam swojej wiary co wypełni mi pustkę

Witaj Rybko! :)
Cieszę się, że masz świadomość potrzeby zabiegania o wiarę. Wiara bowiem nie jest rzeczą wszystkich ( 2Tes.3:2). Może nie jest trudno w realu znaleźć ludzi wierzących, ale na pewno niełatwo jest byłym śJ zbliżyć się do chrześcijan innych denominacji. Przynajmniej na początku, bo trzeba przekroczyć doktrynalne granice i wyjść poza schemat myślenia strażnicowego. Na to trzeba czasu i niemałego wysiłku. Forum jest przyjazne dla poszukujących Boga. Chyba to już odczułaś. :)
Pozdrawiam serdecznie.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt kwie 05, 2016 5:16 pm

Witaj Ryba, :)

Wiele osób po opuszczeniu organizacji czuje pustkę w tym sensie, że zazwyczaj nie zawieraliśmy znajomości z kimś z poza zboru czyli ludźmi z tzw. "świata". Mamy więcej czasu, bo odpadają zebrania w tygodniu i w niedzielę, służba kaznodziejska i spotkania towarzyskie.
To duża zmiana, m.in. jak zagospodarować sobie odzyskany czas.

Napisałaś, że nie wiesz od czego zacząć bo w sercu nadal masz Boga i chwała za to Panu.
Mogę Ci doradzić z własnego doświadczenia, że ukojenie daje czytanie Słowa Bożego. Do tej pory otrzymywaliśmy tzw. "gotowca" w postaci literatury, ktoś za nas zadecydował w co mamy wierzyć, jak, jakie stosować argumenty na obronę swojej wiary itp.

Studiowanie tego zajmowało dużo czasu, bo należało przygotować się do zebrań, odpowiadać na pytania postawione w strażnicy czy w książce, która była omawiana i nie wolno było mieć swoich przemyśleń ale odpowiedzieć tak jak podaje artykuł. Byliśmy więc dobrze "zaprogramowani", posłuszni, nie dociekając czy tak jest w Biblii, bo nawet na jej czytanie brakowało czasu.

Najważniejsze były zebrania, zbiórki do służby, większość osób pracuje i uczy się, prowadzi dom i jest tak przemęczona, że nie ma sił na Boże Słowo. Teraz jak już masz więcej czasu i zrobiła się tzw. pustka, poświęć go na czytanie Pisma, bez zbędnych komentarzy, po prostu tak jak Cię Bóg prowadzi w Duchu Świętym.
Odkryjesz na nowo radość z poznawania SŁOWA, z czasem też poznasz ludzi, którzy przez to przeszli.

Ja znam okolice Legionowa, byłam pionierką w Modlinie, Nowym Dworze, Pomiechówku, może mamy nawet wspólnych znajomych. To blisko Warszawy, bardzo dobry dojazd. Już wspomniała Ann 78, że możemy porozmawiać, jak będziesz miała ochotę.

pozdrawiam :)

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”