Witam

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Adam80

Witam

Postautor: Adam80 » pn mar 13, 2017 2:13 pm

Miło mi was poznać

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Witam

Postautor: Datsun » pn mar 13, 2017 2:17 pm

Witaj Adamie! :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn mar 13, 2017 2:56 pm

Adam80 pisze:Miło mi was poznać

Witam Cię serdecznie Adamie :)
Ty nas znasz już zapewne trochę,ale my Ciebie tylko odrobinkę... Tylko tyle że chyba (?) masz na imię Adam...
Jesteś zainteresowany tematyką ŚJ z jakiegoś konkretnego powodu jeśli można spytać ?
Pozdrawiam :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

bernard

Postautor: bernard » pn mar 13, 2017 3:52 pm

Witaj :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn mar 13, 2017 5:27 pm

Witam bardzo serdecznie, Adamie :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Natan

Postautor: Natan » pn mar 13, 2017 6:17 pm

Witam Cię serdecznie, Adamie.

Mam nadzieję, że odnajdziesz się tutaj i rozgościsz.

Pozdrawiam Cię pokojem Chrystusa.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn mar 13, 2017 7:08 pm

Witaj Adamie :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn mar 13, 2017 9:57 pm

Witaj ! Napiszesz coś o sobie ?

Adam80

Postautor: Adam80 » czw mar 16, 2017 8:46 am

Jak wczesniej pisałem mam na imię adam mam 37 lat byłem wychowywany w tak zwanej prawdzie od dziecka od małego chłopca mama wpajała mi miłość i posłuszeństwo do jehowy (bo jehowa będzie zły i zgine w armagedonie) nasz dom był otwartym domem przewijało się tam dużo pionierów sług pomocniczych i mi jako małemu chłopcu byli zawsze podawani przez mama jako wzory jak mam postępować i ich naśladować , z biedgiem lat przesiąkniety tym wszystkim też starałem być taki jak oni ( choć bardzo trudno było mi ze względu na rówieśników każdy kto przeżył dzieciństwo wie oczym piszę) z czasem bylem pionierem wzorowym bratem w zborze przygotowywanym do sługi pomocniczego coraz więcej obowiązków zborowych angażowałem sie też dużo w budowę centrum kongresowego w sosnowcu gdzi spędziłem tam 9 miesiecy . Czym więcej się angażowałem bym więcej widziałem obłudy w tej religi ze nie jest tak jak powinno być (zazdrość braci ,dwulicowość ,podwojne życie , alkohol a nawet narkotyki u nie których dzieci starszych i to wszystko zamiatane pod dywan ale to temat na kiedyś indziej) w wieku 20lat poznałem dziewczynę z tak zwanego świata zakochałem sie i postanowiłem odejść z organizacji zraziłem się do religii i Boga ale po jakimś czasie czułem pustkę w sercu brakowało mi Boga w życiu i zacząłem go szukać

Natan

Postautor: Natan » czw mar 16, 2017 9:42 am

Witam Cię serdecznie, Adamie,

Dziękuję, że odważyłeś się podzielić z nami swoją historią. Zgadzam się z Tobą, że powierzchownie religijni ludzie, którzy w swym sercu i życiu daleko są od Boga, niejednokrotnie mogą zrazić młodych, wrażliwych poszukiwaczy sensu życia. Dotyczy to Świadków Jehowy, lecz także innych ugrupowań, gdyż wielu ludzi ma podobne skłonności, i tylko prawdziwe duchowe odrodzenie, a potem życie w posłuszeństwie Bogu sprawia, że ktoś jest dla bliźnich zbudowaniem, a nie - zgorszeniem.

Mnie zawsze pocieszały słowa z Księgi Powtórzonego Prawa 32:4-5, gdzie czytamy o Bogu: "On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, gdyż wszystkie drogi jego są prawe, jest Bogiem wiernym, bez fałszu, sprawiedliwy On i prawy. Źle postąpił wobec niego - nie są synami jego przez przywary swoje - ród krnąbrny i przewrotny". Zatem wina za obłudę i grzech m.in. w zborach Świadków leży po stronie ludzi, a nie Boga. Dlatego nadal warto Go szukać i poznawać.

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”