Piramida w Gizie

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Awatar użytkownika
morwa

Piramida w Gizie

Postautor: morwa » pt paź 06, 2017 3:45 pm

Po obejrzeniu tego filmu nie dziwię się że Ch T. Russell zainteresował się wielką piramidą...
To fascynująca tajemnica ... Zainteresowanie tym fenomenem nie gaśnie do dziś...

1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

tadeusz2904

Re: Piramida w Gizie

Postautor: tadeusz2904 » pt paź 06, 2017 8:18 pm

morwa pisze:Po obejrzeniu tego filmu nie dziwię się że Ch T. Russell zainteresował się wielką piramidą...
To fascynująca tajemnica ... Zainteresowanie tym fenomenem nie gaśnie do dziś...

Droga Morwo!
Szkoda, że Russell zainteresował się tą piramidą,myślę, że mielibyśmy łatwiej.
Cenię go, był wybitny,wierzący,gorliwie oddany... .
Szkoda, że przyjął na siebie to znamię ,a tym samym stał się niewolnikiem bestii która go podporządkowała ba, żeby tylko jego.Obj.13:4-7.
Nie wiem, czy nie powinniśmy uczynić przedmiotem modlitwy- miłosierdzie dla Niego.

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt paź 06, 2017 9:02 pm

Tadeusz 2904. Ale my zmarłych nie modlimy się.
" A jak postanowione jest LUDZIOM RAZ UMRZEĆ, a potem SĄD." - HEBRAJCZYKÓW 9:27.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob paź 07, 2017 5:47 am

tadeusz2904 pisze:
morwa pisze:Po obejrzeniu tego filmu nie dziwię się że Ch T. Russell zainteresował się wielką piramidą...

Droga Morwo!
Szkoda, że przyjął na siebie to znamię ,a tym samym stał się niewolnikiem bestii która go podporządkowała ba, żeby tylko jego.Obj.13:4-7.
Nie wiem, czy nie powinniśmy uczynić przedmiotem modlitwy- miłosierdzie dla Niego.

Mi to akurat nie przeszkadza... nawet wręcz przeciwnie...
Jestem wdzięczna że zainteresował mnie tym tematem bo jest on nad wyraz interesujacy..niezwykły i tajemniczy...
I nie sądzę przed czasem jak to czynią niektórzy :)

korba

Postautor: korba » sob paź 07, 2017 6:31 am

christianinroman pisze:Ale my zmarłych nie modlimy się.

Z tego, co wiem, to katolicy raczej się modlą za zmarłych. Chyba, że nie jesteś katolikiem.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob paź 07, 2017 7:59 am

Jestem wdzięczna że zainteresował mnie tym tematem bo jest on nad wyraz interesujacy..niezwykły i tajemniczy...

Morwo my z mężem również uważamy temat za interesujący i tego typu materiały oglądaliśmy już wcześniej , pobudzają też do myślenia.... , głębszej analizy.....
Pozdrawiam.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob paź 07, 2017 12:28 pm

morwa pisze:
tadeusz2904 pisze:

Droga Morwo!

Film jest ciekawy Morwo, dzięki że zamieściłaś. Jest wiele rzeczy, które nas fascynują, nie znajdujemy jeszcze odpowiedzi, są w dalszym ciągu badane.
tadeusz2904 pisze:

Droga Morwo!
Nie wiem, czy nie powinniśmy uczynić przedmiotem modlitwy- miłosierdzie dla Niego
.

Osąd Tadeuszu należy do Boga, On wie kto przyjmuje znamię bestii, a kto zwyczajnie błądzi. Modlić się powinniśmy za żywych, za siebie też aby oceniając innych samemu nie wpaść w samouwielbienie ;) .
Tak dla wyjaśnienia, ja będąc świadkiem osobiście nie byłam zainteresowana Panem Russellem, Jego historią i piramidą, więc nie zabieram głosu, bo tematu za dobrze nie znam a wiem, że na forum było swego czasu "gorąco" w tym temacie.

korba pisze:
christianinroman pisze:Ale my zmarłych nie modlimy się.

Z tego, co wiem, to katolicy raczej się modlą za zmarłych. Chyba, że nie jesteś katolikiem.

To nie w tym wątku Korbo, tu jest forum świadków i byłych, a Oni modlą się tylko do Boga w imię Jezusa, to zapewne wiesz.

tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob paź 07, 2017 2:29 pm

Iskierka pisze:
morwa pisze:
tadeusz2904 pisze:

Droga Morwo!
Nie wiem, czy nie powinniśmy uczynić przedmiotem modlitwy- miłosierdzie dla Niego
.

Osąd Tadeuszu należy do Boga, On wie kto przyjmuje znamię bestii, a kto zwyczajnie błądzi. Modlić się powinniśmy za żywych, za siebie też aby oceniając innych samemu nie wpaść w samouwielbienie ;) .
Tak dla wyjaśnienia, ja będąc świadkiem osobiście nie byłam zainteresowana Panem Russellem, Jego historią i piramidą, więc nie zabieram głosu, bo tematu za dobrze nie znam a wiem, że na forum było swego czasu "gorąco" w tym temacie.

Iskierko-iskierko dobroci ;) miłości.
Wycofuję się-przyjął znamię bestii.
Morwy słuszne stanowisko-nie sądźmy przed czasem.
Mam świadectwo w temacie.
Byłem pełnomocnikiem w sądzie, niepełnoletniego stażysty. posądzonego o kradzież w sklepie.
Zwykła sędzina podniosła ,,czy pracodawczyni była świadoma skutków swojego postępowania".
Korba ,-roman oceniają płasko modli się-usunąć, bo my tak nie robimy.
Droga- piszesz Pan Russell-dla równowagi-piramidą brata R.się nie zajmuję ,film mechanicznie oglądałem 5 sek.znam niektóre komentarze w temacie którym z grubsza daję wiarę.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob paź 07, 2017 4:44 pm

tadeusz2904 pisze:....,film mechanicznie oglądałem 5 sek.znam niektóre komentarze w temacie którym z grubsza daję wiarę.

Tadeuszu film jest oderwany od tez które głosił Russell ..nie ma on wydzwięku religijnego...
Dlaczego więc tylko 5 sekund oglądałeś? Brak zainteresowania?

tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob paź 07, 2017 7:14 pm

morwa pisze:
tadeusz2904 pisze:....,film mechanicznie oglądałem 5 sek.znam niektóre komentarze w temacie którym z grubsza daję wiarę.

Tadeuszu film jest oderwany od tez które głosił Russell ..nie ma on wydzwięku religijnego...
Dlaczego więc tylko 5 sekund oglądałeś? Brak zainteresowania?

Morwo moja siostro!
Jestem lojalny Pismu św.Kzn:12.12b,,sporządzaniu wielu ksiąg nie ma końca a nadmierne oddawanie się im męczy ciało.
Dzięki za wrzutkę pobudziła mnie do zajęcia stanowiska.

Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”