Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego

Postautor: Datsun » wt mar 15, 2016 5:20 pm

kogut pisze:Uważajcie! Niejaka Nike z innych for jest właśnie Epifanistką... pewnie się żachnie... ;-)

Nike znam od wielu lat i nie widzę powodu aby na nią uważać i przestrzegać innych.
Odnośnie spraw doktrynalnych uważam, że się bardzo myli wierząc w nauki Russella. Natomiast jako człowiek jest "do rany przyłóż" i zapewniam, że nigdy w życiu nie zrobiłaby nikomu żadnej krzywdy. Wręcz przeciwnie -raczej stara się pomagać.

To po miłości przecież mają nas poznawać, kogucie...

bernard

Postautor: bernard » śr mar 16, 2016 8:28 am

Dokladnie Datsunie.
Ocenianie z góry innych tylko na podstawie tego kim są i w co wierzą ,nie jest ewangeliczne.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr mar 16, 2016 8:44 am

Zaiste. Jednak moim zdaniem po wymianie setek postów tu i ówdzie dla Kogucika to niewiele znaczy.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » czw mar 17, 2016 6:23 am

Ilyad pisze: Dziś Russelizm postrzegam jako diabelskie narzędzie zwiedzenia choć nie wątpię że wciąż jest tam wielu szczerych ludzi (podobnie z resztą jak u Świadków). Pierwszych nawróconych poznałem właśnie u Badaczy.

Ilyadzie :) jakiż ten poświatkowski świat mały. Dzięki za Twój cenny wpis. Byłeś blisko badaczy i dzięki temu wychwyciłeś kierunek ,w jakim zmierza zrzeszenie. Czasami zastanawiałam się, dlaczego forum nie działa i co się stało z jej użytkownikami. Czy nadal są badaczami, czy zasilają wspólnoty ewangeliczne? Bo nie "wróżyłam" russelitom wzrostu.
:) Budującym jest fakt, że odnalazłeś się wśród narodzonych chrześcijan.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw mar 17, 2016 8:22 am

Wielu ludzi z tego świata będących tzw. porządnymi, których można do rany przyłożyć idzie na wieczne potępienie, gdyż ,, miłość do Boga polega na przestrzeganiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie'' - 1 Jana 5:3. '' A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie PRZYJĘLI MIŁOŚCI PRAWDY, która mogła ich zbawić' - 2 do Tesaloniczan 2:9,10.
Czyż alkoholicy nie miłują siebie w swoim gronie? Można by wiele grup wymieniać, no. członków AMWAY-a. Ja kocham Słowo, bo jest PRAWDĄ i kocham Pana bo jest PRAWDĄ. pozdrawiam, Roman

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 17, 2016 9:17 am

Ida pisze:
Ilyad pisze:Byłeś blisko badaczy i dzięki temu wychwyciłeś kierunek ,w jakim zmierza zrzeszenie. Czasami zastanawiałam się, dlaczego forum nie działa i co się stało z jej użytkownikami. Czy nadal są badaczami, czy zasilają wspólnoty ewangeliczne? Bo nie "wróżyłam" russelitom wzrostu.
:) Budującym jest fakt, że odnalazłeś się wśród narodzonych chrześcijan.

Dziękuję za to Bogu ! :) Chociaż badacze są może bardziej otwarci na inne wspólnoty ewangeliczne, jednak przywiązanie do "tomów" i wizerunku Russela, oraz chronologii, która jest na dziś całkowicie nie do przyjęcia - to wszystko powoduje że wspólnota się nie rozwija pod żadnym względem, a niektórzy wręcz są wrogo nastawieni do głoszenia Ewangelii. Forum zostało zamknięte, ponieważ demaskowane tam poglądy badackie nie wytrzymywały próby krytyki i pojawiały się głosy że forum to "atak na naszą społeczność", "atak na prawdę" i kierownictwo zrzeszenia zdecydowało o zamknięciu forum by nie podważać wiary braci w nauki Russela (jak mniemam). Exodus wciąż postępuje i wielu aktywistów badackich odeszło i dziś jest już w środowiskach chrześcijan Ewangelicznych, widząc brak nadziei na jakiekolwiek reformy, chcąc jednocześnie służyć Bogu. Poza tym każdy, który pobudzony przez Ducha Świętego próbuje coś tam robić, coś rozkręcać po pewnym czasie zostaje uznany przez swój zbór za dziwoląga, często obiekt złośliwych pomówień że "jest świętszy od nas" itp. i jest wywierana presja by sam odszedł. Uznałem to za naturalną kolej rzeczy

nike

Postautor: nike » ndz cze 26, 2016 7:24 pm

kogut pisze:Uważajcie! Niejaka Nike z innych for jest właśnie Epifanistką... pewnie się żachnie... ;-)

Uważałam ciebie kogucie [bobo], za mądrego ŚJ, ale widocznie pomyliłam się.
A teraz napiszę kilka zdań co do ilości, wymierania, ruchu "Epifania" czy braci "Wolnych"
Ja kiedy tylko mam okazje to piszę,że nie ma zbawienia w organizacji, ruchu, czy kościele, tylko w Jezusie Chrystusie, bo PAN PATRZY NA SERCA a nie na przynależność i nie ważne ile nas jest, czy będzie, bo u Boga to chyba nie liczy się ILOŚĆ tylko JAKOŚĆ.
Ja nie podpisuję się,ze jestem "epifanistką" jest to słowo w nazwie ruchu, z którym zbory współpracują, ja należę do zboru chrześcijańskiego, zboru autonomicznego nie podległego żadnej organizacji, ani ruchowi.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 26, 2016 7:42 pm

nike pisze:

To jednak kogut to Bobo? :shock:
Jesteś tego pewna?

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz cze 26, 2016 8:28 pm

Witaj Nike. Pisywałaś kiedyś na forum "Na Straży" ?Wydaje mi się że pisywał tam ktoś o Twoim nicku.
Pozdrawiam Pokojem Bożym

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz cze 26, 2016 8:50 pm

Datsun pisze:
nike pisze:

To jednak kogut to Bobo? :shock:
Jesteś tego pewna?

Też jestem w szoku :o
Bobo wywalił mnie ze swojego forum bez ostrzeżenia. Po prostu chciałam coś napisać, a tu, proszę USUNIĘTA :?

Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”