Restytucjonizm

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Awatar użytkownika
morwa
Posty: 1244
Rejestracja: wt paź 27, 2015 10:20 am

Re: Restytucjonizm

Postautor: morwa » sob lip 02, 2016 10:43 am

Datsun pisze:Morwo, uważasz więc, że Nike wie o wszystkim co dzieje się i co kto powiedział we wszystkich zborach BPŚ ? :)
Po pierwsze to Nike jest w Epifanii (inny odłam niż BPŚ), po drugie powiedziano mi to ok. dziesięć lat temu, po trzecie jestem w stanie wskazać dokładnie kto to powiedział. Byłem wtedy w zborze BPŚ i nie było to wtedy bynajmniej ani plotką ani tajemnicą (dziś zresztą też nie jest).

Konkretnie rzecz ujmując wynika to stąd, że wśród Badaczy powszechnie panuje pogląd, że powołanie do "małej trzódki" już się zakończyło i została ,skompletowana. Każdy więc, który staje się uczniem Pana Jezusa i daje się ochrzcić bierze "bilet w jedną stronę" i nie może się wycofać (Hebr.10:26,27,38).
Wygodniej jest więc nic nie robić i czekać spokojnie na "restytucję", która obejmie wszystkich. Chora logika według mnie ale w pewnych środowiskach niestety prawdziwa.

Jeśli tak było jak piszesz to z pewnością nie jest to pogląd powszechny,ogólnie przyjęty, mówiący o tym,że lepiej się nie poświęcać,lepiej nie chrzcić,więc nie generalizuj...
Z pewnością wypowiedziały to jednostki W SWOIM IMIENIU I ZROZUMIENIU...
Taki pogląd nie jest ogólnie przyjętym pogladem w grupach badackich....
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2413
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Restytucjonizm

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 2:05 pm

nike pisze: Pisałam już chyba wyżej,że data 1874 jest jak najbardziej prawdziwa jak również cała chronologia w tym tomie zawarta MY WŁAŚNIE TAK WIERZYMY, i mam nadzieję,że w RESTYTUCJI wielu się o tym przekona.


Nike, już kiedyś napisałem do Ciebie na forum Biblia: wyjrzyj przez okno i zobacz, że nie żyjemy w Królestwie Bożym.
Masz prawo tak wierzyć i powiem nawet więcej: masz wolną rękę aby to tutaj na tym forum udowodnić. :)
Morwa do Nike pisze:spróbuj zrozumieć że strzelając jak z karabinu wersetami nie przekonasz mnie...

Ilyad próbuje przekonać na podstawie Biblii i skutecznie podaje wersety, które niestety całkowicie jak widać ignorujesz. Jak można wykazać, że ktoś jest w błędzie lub ma rację? Tylko Biblia.
Morwo, proszę Cię, przecież tak nie można...

Tak dla ciekawości to kiedyś też byłem przekonany, że nauka Russella o restytucji i drugiej szansie dla wszystkich jest jak najbardziej Biblijna. W swoim świadectwie powiedziałem jak po nawróceniu zrobiłem "reset" i zacząłem poznawać Pismo Święte od początku. Ku mojemu zdumieniu przekonało mnie Pismo bardzo wyraźnie, że byłem w błędzie. Nie można odrzucać tekstów Biblijnych, bo nie pasują do przyjętego światopoglądu. Możemy sobie mieć różne wyobrażenia o Bogu i Jego planach ale przede wszystkim mamy przyjmować to co naucza On w swoim Słowie.

nike
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 6:04 pm

Re: Restytucjonizm

Postautor: nike » sob lip 02, 2016 3:31 pm

Datsun napisał?
Morwa do Nike pisze:
spróbuj zrozumieć że strzelając jak z karabinu wersetami nie przekonasz mnie...

ten tekst Morwy nie był do mnie tytułowany tylko do Ilyada.

Awatar użytkownika
morwa
Posty: 1244
Rejestracja: wt paź 27, 2015 10:20 am

Re: Restytucjonizm

Postautor: morwa » sob lip 02, 2016 3:45 pm

Datsun pisze:[quote="Morwa do Nike"]
spróbuj zrozumieć że strzelając jak z karabinu wersetami nie przekonasz mnie...

Datsun pisze:Ilyad próbuje przekonać na podstawie Biblii i skutecznie podaje wersety, które niestety całkowicie jak widać ignorujesz. Jak można wykazać, że ktoś jest w błędzie lub ma rację? Tylko Biblia.
Morwo, proszę Cię, przecież tak nie można...

Do Nike czegoś takiego nie pisałam....
A jeśli chodzi o wersety podawane przez Ilyada czy przez Ciebie to nie skomentuję ich ze względu na ignorowanie tematu nowo narodzenia który w wyjaśnieniu ich ma kluczowe znaczenie.Spłodzenie a nowo narodzenie...Słowo wiążące...gennao...się kłania...

Datsun pisze:Tak dla ciekawości to kiedyś też byłem przekonany, że nauka Russella o restytucji i drugiej szansie dla wszystkich jest jak najbardziej Biblijna. W swoim świadectwie powiedziałem jak po nawróceniu zrobiłem "reset" i zacząłem poznawać Pismo Święte od początku. Ku mojemu zdumieniu przekonało mnie Pismo bardzo wyraźnie, że byłem w błędzie. Nie można odrzucać tekstów Biblijnych, bo nie pasują do przyjętego światopoglądu. Możemy sobie mieć różne wyobrażenia o Bogu i Jego planach ale przede wszystkim mamy przyjmować to co naucza On w swoim Słowie.

Drugą szansę otrzyma tylko dwoje ludzi... Adam i Ewa nasi prarodzice...
Zaś wszyscy pozostali mają i będą mieć tylko jedną szansę ,pierwszą i ostatnią (!)...ale w różnych przedziałach czasowych...Nie pisz więc że Russell ucząc o restytucji wspominał o DRUGIEJ SZANSIE dla pozostałych ludzi...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2413
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Restytucjonizm

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 5:16 pm

Sorki za zamieszanie. Faktycznie chodziło mi o to, że Morwa do Ilyada napisała, a nie do Nike.

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2413
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Restytucjonizm

Postautor: Datsun » ndz lip 03, 2016 8:11 am

morwa pisze:Drugą szansę otrzyma tylko dwoje ludzi... Adam i Ewa nasi prarodzice...
Zaś wszyscy pozostali mają i będą mieć tylko jedną szansę ,pierwszą i ostatnią (!)...ale w różnych przedziałach czasowych...Nie pisz więc że Russell ucząc o restytucji wspominał o DRUGIEJ SZANSIE dla pozostałych ludzi...

Ja mam tak nie pisać? :shock:
Ale Russell przecież właśnie tak pisał:

Boski Plan Wielków, wykład VII
" Czy nie oznaczałoby to dla niektórych członków rodzaju ludzkiego drugiej szansy zdobycia życia wiecznego? Odpowiadamy: Pierwszą szansę zyskania życia wiecznego ojciec Adam stracił - z powodu nieposłuszeństwa - dla siebie i swego potomstwa, które znajdowało się jeszcze "w biodrach ojcowskich". W trakcie owej pierwszej próby "przyszło potępienie na wszystkich ludzi". Plan Boga przewidywał, że przez okupową ofiarę Chrystusa zarówno Adam jak i wszyscy, którzy utracili życie przez jego upadek, będą mieli możliwość - po doświadczeniu "ogromu grzeszności grzechu" i ciężaru kary za grzech - by nawrócić się do Boga przez wiarę w Odkupiciela. Jeśli ktoś chce to nazwać "drugą szansą", niech tak nazwie. Będzie to na pewno druga szansa dla Adama i przynajmniej w pewnym sensie dla jego całej odkupionej rodziny. Lecz będzie to pierwsza indywidualna sposobność jego potomków, którzy gdy się rodzili, podlegali wyrokowi śmierci. Fakty nie zmienią się, bez względu na nazwę, to znaczy: wszyscy zostali skazani na śmierć z powodu nieposłuszeństwa Adama i wszyscy (w Wieku Tysiąclecia) będą mieć pełną sposobność zyskania życia wiecznego w sprzyjających warunkach Nowego Przymierza. To właśnie, jak oznajmili aniołowie, jest dobrą nowiną o "radości wielkiej, która będzie udziałem wszystkiego ludu". Natomiast, jak oświadczył apostoł, o tej łasce Bożej, iż nasz Pan Jezus "dał samego siebie na okup za wszystkich", musi być "świadczone" wszystkim "we właściwym czasie" (Rzym. 5:17-19; 1 Tym. 2:4-6 NB). Ludzie, nie Bóg, ograniczyli do Wieku Ewangelii swoją szansę, czyli możliwość otrzymania życia. Tymczasem Bóg mówi nam, że Wiek Ewangelii jest przeznaczony jedynie na wybór Kościoła, królewskiego kapłaństwa, przez które w następnym wieku wszyscy inni ludzie będą doprowadzeni do dokładnej znajomości Prawdy i obdarzeni pełną sposobnością uzyskania życia wiecznego pod działaniem Nowego Przymierza."

Jako następną ciekawostkę podkreśliłem to co powiedział Russell, mianowicie że "Bóg mówi nam" o tym, że wszyscy inni ludzie oprócz kościoła będą doprowadzeni w tysiącleciu do Prawdy.

Ciekawe tylko gdzie Bóg tak mówi... :?


Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości