Restytucjonizm

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Restytucjonizm

Postautor: Ann78 » sob cze 04, 2016 11:59 am

morwa pisze:Wszystko ok,tylko ze Jezus miał wgląd w serca ludzkie i wiedział kto to powinien zrobić... a człowiek może się mylić...
Poza tym nie wskazywał palcem TY,ty i jeszcze ty musisz się narodzić na nowo...

Nie rozumiem Cię, Morwo.
Czy nie uważasz, że WSZYSCY muszą się na nowo narodzić, żeby móc ujrzeć Królestwo Boże?

W J. 3 Pan Jezus mówi:
(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. (7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.

To samo jest napisane w J. 1:
(12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

Kto nie chce być dzieckiem Bożym?
Każdy kto Pana Jezusa przyjmie jako swego Pana i Zbawiciela, uwierzy w JEGO imię, będzie dzieckiem Bożym.

To Ojciec pociąga do Swego Syna, oczywiście, ale jest też napisane:
(13) Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. Łuk. 11

oraz
(7) Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, (8) nie zatwardzajcie serc waszych, Hebr. 3

Warto porównać J. 3, 6
(6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.

z j. 1, 13:
którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga

i z Rz. 8:
(8) Ci zaś, którzy są w ciele, Bogu podobać się nie mogą. (9) Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.

A więc:
(1) Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie. (2) Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci. (3) Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele, (4) aby słuszne żądania zakonu wykonały się na nas, którzy nie według ciała postępujemy, lecz według Ducha. Rz. 8

Bóg chce aby wszyscy byli zbawieni (1 Tym. 2, 4) , ale od nas zależy, czy będziemy pokutować, żałować za grzechy i wzywać Imienia Pana Jezusa dla wybawienia.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob cze 04, 2016 1:30 pm

morwa pisze:Czy głoszenie wyłącznie o potępieniu.straszenie piekłem (jeśli się na nowo nie narodzisz), jest dobrą nowiną dla tych ludzi...?

"Wyłącznie"...?
Skąd w ogóle myśl, że wyłącznie ktoś głosi o potępieniu...? :shock:
Przede wszystkim to nie nazwałbym tego głoszeniem ale prostowaniem pewnych wypaczeń, które pojawiają się w kręgach Russelowsko/Postrussellowskich. Pojawił się akurat taki temat to się o nim pisze, ot i tyle.

morwa pisze:A może opowiecie innym o miłości Bożej,oraz o tym co Bóg przygotował dla tych ,którzy GO miłują?

Dobrze napisałaś: "dla tych co Go miłują".
Morwo, a co Bóg przygotował dla tych co Go nie miłują?
morwa do Ilyada pisze:Nie Ilyadzie,nic nie będę wykazywać i nie będziemy rozmawiać...To nie ma sensu...

Morwo, tak przecież nie można...
Twoja wypowiedź to tak jakby powiedzieć:"nie masz racji, bo nie i tyle"

Jeżeli uważasz, że Biblia naucza inaczej to udowodnij to. Ilyad podał wiele wersetów, które potwierdzają jego myśl. Podaj Morwo teksty potwierdzające Twoją wersję oraz skomentuj to co on zacytował -to będzie uczciwe.

Kwestia jest taka: czy naprawdę jako chrześcijanie wierzymy w prawdomówność Biblii?
Jeśli tak, to czytajmy co w niej jest napisane i rozważajmy.

Spotkałem już i rozmawiałem wiele razy z byłymi świadkami podającymi się za chrześcijan (to nie aluzja do Ciebie, Morwo). Niestety w niejednym przypadku było tak, że wierzyli w swoje wydumki zamiast w to co napisane w Piśmie Świętym. Nie chodzi już tylko o zbawienie wszystkich ale np. o to, że Stary Testament nie jest natchniony, listy apostoła Pawła nie są natchnione bo był rzekomo fałszywym apostołem, szatan rzekomo nie posiada żadnej władzy i mocy i posługuje się wyłącznie kłamstwem, że Bóg nigdy nikogo nie zabił i nie zabije itp. itd. Ludzie czasami wolą wierzyć w to co sobie sami wyobrazili i kurczowo się tego trzymają. To smutne...

Morwo, to jest forum poświęcone na takie rozmowy. Piszesz, że nie masz czasu -szanuję to. Nikt przecież nie każe pisać Tobie rozległych opracowań, nigdzie się nam przecież nie śpieszy. Możemy robić to małymi kroczkami. Pamiętaj, że to forum non-stop ktoś czyta i nasza dyskusja mogłaby być pożyteczna też dla czytelników, nie tylko dla nas. :)

Pozdrawiam serdecznie.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 04, 2016 8:04 pm

Jeszcze kilka wersetów, których zapomniałem umieścić w pierwszym poście:

Mk 16:16: "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Przyjęcie ewangelii decyduje o zbawieniu lub potępieniu.

Mk 9:43-48: "A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła, w ogień nieugaszony, Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. A jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kulawym do żywota, niż mieć dwie nogi, a być wrzuconym do piekła, Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu, a być wrzuconym do piekła, Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie."

Wejście do żywota = wejście do Królestwa Bożego. Alternatywą trafienie w ognistą Gehennę

Pozdrawiam Pokojem Bożym

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz cze 05, 2016 4:45 am

Ilyad pisze:Jeszcze kilka wersetów, których zapomniałem umieścić w pierwszym poście:

Mk 16:16: "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Przyjęcie ewangelii decyduje o zbawieniu lub potępieniu.

Mk 9:43-48: "A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła, w ogień nieugaszony, Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. A jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kulawym do żywota, niż mieć dwie nogi, a być wrzuconym do piekła, Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu, a być wrzuconym do piekła, Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie."

Wejście do żywota = wejście do Królestwa Bożego. Alternatywą trafienie w ognistą Gehennę

Pozdrawiam Pokojem Bożym

A TY Ilyadzie dalej jak katarynka...:) Daruj sobie... bo teksty te są mi dobrze znane.
W świetle kwestii wyboru i Bożej łaski nic nie wnoszą...
Przypomnij sobie tę kwestię i spróbuj zrozumieć że strzelając jak z karabinu wersetami nie przekonasz mnie...
Wykaż raczej że Bóg nigdy sobie sług nie wybierał a innym nie przewidział okazać łaskę.
U Badaczy na pewno musiałeś tę myśl słyszeć i poznać uzasadnienie biblijne.
Tymczasem kończę bo dawno mnie tu być nie powinno..
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 06, 2016 11:47 am

Droga Morwo. Dlaczego uważasz że ja tu piszę by Cię przekonać ? Wątek ten założyłem przede wszystkim by zdemaskować Restytucjonizm i wykazać jak szkodliwa i niebiblijna jest to nauka. Zapewniam Cię że nie Ty jedna tu zaglądasz. To czy kogoś podane tu wersety przekonają czy nie to zupełnie inna sprawa. Miłość jest ślepa - powiadają.

nike

Postautor: nike » pt lip 01, 2016 10:34 pm

Datsun pisze
Przypominam sobie jak będąc Badaczem słyszałem tego typu historie gdy ktoś chciał przyjąć chrzest to starsi starali się go odwieść od tego zamiaru mówiąc mniej więcej tak: "po co teraz stawać się uczniem Jezusa i nie mieć już drogi odwrotu ( Hebr.10:26-27) skoro w tysiącleciu będą bardziej sprzyjające warunki?" itp.
Nieźle, co...?

Takiego kłamstwa to jak długo żyję to nie słyszałam.

Marcin jak ty masz sumienie takie kłamstwa rozszerzać?

To chyba jest ostatni post na twoim forum, napisany prze zemnie

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 7:02 am

Nike, po co te emocje...
Myślisz, że to sobie wymyśliłem?
Sami badacze to mi tę historię opowiadali i to nie jeden. To jest autentyczne.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lip 02, 2016 7:52 am

nike pisze:
Datsun pisze
Przypominam sobie jak będąc Badaczem słyszałem tego typu historie gdy ktoś chciał przyjąć chrzest to starsi starali się go odwieść od tego zamiaru mówiąc mniej więcej tak: "po co teraz stawać się uczniem Jezusa i nie mieć już drogi odwrotu ( Hebr.10:26-27) skoro w tysiącleciu będą bardziej sprzyjające warunki?" itp.
Nieźle, co...?

Takiego kłamstwa to jak długo żyję to nie słyszałam.

Marcin jak ty masz sumienie takie kłamstwa rozszerzać?

To chyba jest ostatni post na twoim forum, napisany prze zemnie

Nike ma bardzo długi staż jeśli chodzi o znajomość ruchu badackiego i wie co mówi...
Mój jest krótki ale podobnych bzdur ja również nie słyszałam od braci z tego ruchu...
Datsunie... czy czasem nie jest to złośliwa plotka przekazywana z ust do ust? Promujesz przekazywanie takich plotek? To poważne oskarżenie... Jeśli już rzucasz taką potwarz,to powiedz kto,kiedy w jakich okolicznościach to powiedział.... A jeśli nie chcesz bądz nie możesz tego ujawnić to lepiej milcz...!
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 9:07 am

Morwo, uważasz więc, że Nike wie o wszystkim co dzieje się i co kto powiedział we wszystkich zborach BPŚ ? :)
Po pierwsze to Nike jest w Epifanii (inny odłam niż BPŚ), po drugie powiedziano mi to ok. dziesięć lat temu, po trzecie jestem w stanie wskazać dokładnie kto to powiedział. Byłem wtedy w zborze BPŚ i nie było to wtedy bynajmniej ani plotką ani tajemnicą (dziś zresztą też nie jest).

Konkretnie rzecz ujmując wynika to stąd, że wśród Badaczy powszechnie panuje pogląd, że powołanie do "małej trzódki" już się zakończyło i została ,skompletowana. Każdy więc, który staje się uczniem Pana Jezusa i daje się ochrzcić bierze "bilet w jedną stronę" i nie może się wycofać (Hebr.10:26,27,38).Wygodniej jest więc nic nie robić i czekać spokojnie na "restytucję", która obejmie wszystkich. Chora logika według mnie ale w pewnych środowiskach niestety prawdziwa.

nike

Postautor: nike » sob lip 02, 2016 9:50 am

Jeszcze kilka zdań dopisze w tym temacie.
Znam wszystkie zbory badackie, bracia z całą radością chrzczą nowych braci, byłam w Izraelu z braćmi Wolnymi, i dowiedziałam się,że rok wcześniej bracia brali chrzest w Jordanie, przecudowna społeczność i jak można tak oczerniać.
Być może,że jeden, czy dwóch nie ugruntowanych braci, te słowach do Datsuna wypowiedzieli, ale widać Datsun był podobnie do nich ugruntowany w wierze i to przyjął NIEPRAWDĘ.
Tylko po co podpinać to na całe zrzeszenie braci, i tą NIEPRAWDĘ publikować.?
Przy tym szerzyć zajadłość i ferment, forumowicze co niektórzy mało znające poglądy badackie jaką sobie o nas wyrabiają opinię?

A jeżeli chodzi o Tom Nadszedł Czas to ja nie widzę,żeby był, nie na czasie lub zawierał wiele nieprawdy. Pisałam już chyba wyżej,że data 1874 jest jak najbardziej prawdziwa jak również cała chronologia w tym tomie zawarta MY WŁAŚNIE TAK WIERZYMY, i mam nadzieję,że w RESTYTUCJI wielu się o tym przekona.

Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”