Przed czym jest Zbawienie ?

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Przed czym jest Zbawienie ?

Postautor: Datsun » pt lip 01, 2016 12:44 pm

Gdyby wierzyć tomom Russella, to od 1874 roku żyjemy już w Królestwie Bożym, Prawda? ;)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lip 01, 2016 3:29 pm

Datsun pisze:Gdyby wierzyć tomom Russella, to od 1874 roku żyjemy już w Królestwie Bożym, Prawda? ;)

Tomy Russella to nie Biblia... nie są natchnione...
Zaufanie do zawartych tam informacji jest warunkowe przynajmniej w moim przypadku...
Traktuję je jako spisane kazania (wykłady) pastora, który już dawno nie żyje tak samo jak i obecnie słucham różnych kazań żyjących jeszcze pastorów badz starszych...
Do nich również podchodzę ostrożnie przyjmując jedynie to,co w moim zrozumieniu jest do przyjęcia,bo harmonizuje z Biblią...
Datsunie czy bezwarunkowo słuchasz wykładni swojego pastora,bez wnikania w głębię przekazu? Sądzę że chyba nie...
Jest wiele wartościowej literatury chrześcijańskiej w której prawda miesza się z błędem... Czy tylko dlatego należy od niej stronić?
Przeciwnicy Russella do których jak widzę się zaliczasz ,(pewnie dlatego,bo miał jakiś tam związek ze SJ)...bardzo chętnie przekazują na forach takie nowinki na jego temat,jak ta powyższa...
Ale czy on był(jest) okrzyknięty prorokiem rzędu Izajasza czy Ellein White?
Myslę że adwentyści przewyższają badaczy o niebo,pod względem uwielbienia swej prorokini...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 01, 2016 5:15 pm

Moim zdaniem prawidłowo podchodzisz do tego. Mamy badać i sprawdzać, a tego co dobre się trzymać.
Odnośnie Russella to owszem uważam go za fałszywego proroka, bo to co mówił, że będzie to się nie stało, m.in. Królestwo Boże w 1874 roku. Takich proroctw można dużo wyliczać zarówno u niego jak i po nim w TS.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lip 01, 2016 7:23 pm

Datsun pisze:Moim zdaniem prawidłowo podchodzisz do tego. Mamy badać i sprawdzać, a tego co dobre się trzymać.
Odnośnie Russella to owszem uważam go za fałszywego proroka, bo to co mówił, że będzie to się nie stało, m.in. Królestwo Boże w 1874 roku. Takich proroctw można dużo wyliczać zarówno u niego jak i po nim w TS.

A ja uznaję go za szczerego człowieka,poszukującego odpowiedzi na nurtujące go pytania.
Za badacza Biblii...
W wielu kwestiach się z nim zgadzam...
Jednak chronologia biblijna to śliski grunt...Łatwo mozna się pomylić...
W innych społecznościach chrześcijańskich takich błędnych tez nie było i nie ma,bo po prostu chronologią biblijną się nie zajmowały ani nie zajmują ...
Gdyby było inaczej też pewnie by można było coś im zarzucić...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 01, 2016 8:01 pm

morwa pisze: Ale czy on był(jest) okrzyknięty prorokiem rzędu Izajasza czy Ellein White?

Porównanie proroka Izajasza do E. White jest chyba dużym nadużyciem :? ...

morwa pisze:Jednak chronologia biblijna to śliski grunt...Łatwo mozna się pomylić...
W innych społecznościach chrześcijańskich takich błędnych tez nie było i nie ma,bo po prostu chronologią biblijną się nie zajmowały ani nie zajmują ...

Nie zajmują się, bo i Pan tego nie zalecił:
(9) Unikaj natomiast głupich dociekań, rodowodów, sporów i kłótni o Prawo [Mojżeszowe]! Są bowiem bezużyteczne i puste. Tyt. 3

Poza tym nie trzeba chyba przypominać o tym, co Pismo mówi o fałszywych prorokach.
Mamy odrzucić ich nauczanie.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Russel był fałszywym prorokiem?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt lip 01, 2016 9:31 pm

Nike:

W którym miejscu bombarduję cię russelowską filozofią?

Na każdym kroku, tylko pewnie tego nie dostrzegasz. Gdy piszesz o "drugiej szansie" dla niewierzących w TysIącleciu i o tym że powołanie do Kościoła się zakończyło. Chyba w Biblii o tym nie przeczytalaś? Oczywiście masz prawo tak myśleć, tylko w dyskusji z byłymi ŚJ, czy innymi osobami "po przejściach" musisz użyć argumentów pochodzących z Biblii, dodatkowo opierających się na założeniu ŻE CAŁA BIBLIA JEST SPÓJNA. Inaczej tracisz czas swój i nasz. Przez "Russelowską, życzeniową filozofię" rozumiem właśnie Restytucjonizm, który jest, co prawda, koncepcją logiczną i humanitarną, jednak jej przyjęcie powoduje że CZŁOWIEK JEST ZMUSZONY DO ODRZUCENIA dziesiątków wersetów, W OCZYWISTY SPOSÓB JEJ ZAPRZECZAJĄCYCH, jak np. te podane przeze mnie na początku wątku. Dlatego właśnie cały czas zbywasz te wersety milczeniem, lub kwitujesz stwierdzeniem NICZYM NIE POPARTYM, że dotyczą tylko "klasy Oblubienicy", lub mówią nie na temat.

W moich postach jak do tej pory to kilka tekstów zacytowałam, natomiast ty nawet nie raczyłeś się do nich odnieść.

Starałem się odnieść do wszystkich, ale może coś przeoczyłem. Mam po prostu mało czasu. Nie wiem czy zauważyłaś, ale ja pierwszy podałem wersety I TO CAŁE MNÓSTWO i dotąd czekam na to by ktoś rzeczowo wykazał mi mój błąd w interpretacji. :)

Ja też wierzę, że Pismo Święte jest natchnione, ale wiem też, że są w Biblii proroctwa, które nie można przyjmować literalnie, nawet Przypowieści Jezusa są wielką głębią i nie wszystkie można odczytywać literalnie.

Ok. Tylko twoja wypowiedź że " ja w jezioro z ogniem nie wierzę", odrzucajac całkowicie treść wersetu Obj.21:8, gdzie jest mowa ŻE TRAFIĄ TAM GRZESZNICY I NIEWIERZĄCY, pozwala wyciągnąć wniosek że tego tekstu w ogóle nie uznajesz.

przepraszam, że tutaj zajrzałam.

Nie musisz. Jesteś tu nadal mile widziana. :)

Mnie się wydaje, że ja stosowne teksty cytuję.

Pisałaś że Dzień Sądu będzie trwał 1000 lat i że w tym czasie Chrystus sam będzie nas sądził, a to raczej ciężko Ci będzie poprzeć Biblią. Biblia zawiera tylko jedną nadzieję dla chrześcijanina, i ja właśnie taką mam.

A sądy Boże to zaraz do ognia? Wygląda więc na to, że ludzkie są bardziej humanitarne niż Boskie, w co ja nie wierzę.

Oczywiście masz prawo, bo Bóg dał Ci wolną wolę. O tym mówi WPROST Obj.21:8. Masz prawo też nie wierzyć w wersety, lub je całkowicie ignorować ( przynajmniej jak dotąd), mówiące że Zbawienie RATUJE przed sądem Bożym, zatraceniem wiecznym, potępieniem, śmiercią itd. , jak te które podałem na początku. Tylko czy to aby właściwa droga do prawdy i czy Bogu taka postawa się podoba ?
Możesz mi napisać co to za morze, śmierć i piekło, czy tu Objawienie pisze i fizycznym morzu piekle i śmierci? Obj. Jest proroctwem.

Jak ja to rozumiem, jest w tej chwili nie istotne. Nie zaśmiecajmy wątku. Jest taki wątek o Jeziorze Ognia - możemy tam podyskutować. Czy jeżeli to jest proroctwo to znaczy że należy je odrzucić ? Jakkolwiek by go nie interpretować, jest to przeciwieństwo zbawienia. Czy zgadzasz się z tym ?

nike

Postautor: nike » pt lip 01, 2016 10:17 pm

Ilyad pisze
Logiczne, nie znaczy PRAWDZIWE.

Nie rozumiem?
Nie każdy człowiek, który walczy z Policją ma w rodzinie dzielnicowego,

Jak to ma się do logiki?
podobnie nie kaźdy walczący, bluźniący, mówiący przeciw Duchowi musi być z Niego narodzony.

A to zdanie to udowodnij mi tekstem.
Datsun pisze
Gdyby wierzyć tomom Russella, to od 1874 roku żyjemy już w Królestwie Bożym, Prawda?

Dobrze pisze żyjemy ja w to wierzę.
Datsun pisze
Moim zdaniem prawidłowo podchodzisz do tego. Mamy badać i sprawdzać, a tego co dobre się trzymać.

Ja zawsze tak robię, jak pisze morwa nigdy na ślepo nic nie przyjmuję, zresztą sam Russell przestrzega w swoich kazaniach o przyjmowaniu na ślepo jego wypowiedzi. Niektóre rzeczy odrzucam, a te które są zgodne z Biblią logiką i rozumem przyjmuję
Datsun pisze

Przede wszystkim Russell nigdzie nie pisał, że jest prorokiem i ja tez go za proroka nie uważam, a jeżeli chodzi o wypełnienie, czy nie wypełnienie jego myśli, to akurat te jego wyliczenia które zacytowałeś są dla prawdziwych badaczy zgodne z Biblią.
To, że ty czegoś nie rozumiesz, nie znaczy, że jest kłamstwem.
Anna78

Ja wątpię, bo nie był prorokiem, Ale nie wątpię,że ty droga Aniu mało jeszcze w tym temacie wiesz, może dlatego łykasz wszystko co usłyszysz.
Ilyad ty naprawdę wierzysz w jezioro ogniste? I nie żal ci ludzi którzy według twojej teorii tam się znajdą?
Przecież już KrK odchodzi od piekła z ogniem, a ty tam brniesz?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 01, 2016 11:01 pm

nike pisze:Ja wątpię, bo nie był prorokiem, Ale nie wątpię,że ty droga Aniu mało jeszcze w tym temacie wiesz, może dlatego łykasz wszystko co usłyszysz.

Nie przypominam sobie, droga Nike, abyśmy się poznały po imieniu. Bądź więc tak miła i pisz do mnie po nicku, dobrze?
A propos "łykania", to "łykam" jedynie to, co jest w Piśmie Świętym. Ludzkie bajanie mnie nie interesują.

nike

Postautor: nike » pt lip 01, 2016 11:13 pm

Ann78 pisze:
nike pisze:Ja wątpię, bo nie był prorokiem, Ale nie wątpię,że ty droga Aniu mało jeszcze w tym temacie wiesz, może dlatego łykasz wszystko co usłyszysz.

Nie przypominam sobie, droga Nike, abyśmy się poznały po imieniu. Bądź więc tak miła i pisz do mnie po nicku, dobrze?
A propos "łykania", to "łykam" jedynie to, co jest w Piśmie Świętym. Ludzkie bajanie mnie nie interesują.

Przepraszam za "Anię" nick "Ann " zmylił mnie myślałam,że Pani ma na imię Ania i stąd moja zuchwałość, przepraszam.
Pisze Pani,ze łyka tylko to co jest w Piśmie Świętym, czy tam też Pani wyczytała, że Russell był prorokiem fałszywym?

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » sob lip 02, 2016 2:39 am

Ann78 pisze:Porównanie proroka Izajasza do E. White jest chyba dużym nadużyciem :? ...

Owszem,ale tak właśnie widzą to adwentyści.

Ann78 pisze:Nie zajmują się, bo i Pan tego nie zalecił:
(9) Unikaj natomiast głupich dociekań, rodowodów, sporów i kłótni o Prawo [Mojżeszowe]! Są bowiem bezużyteczne i puste. Tyt. 3

Biblia zawiera w sobie własną chronologię od stworzenia świata i pierwszych ludzi aż po nasze czasy i dalej wybiega jeszcze do przodu .. Dzięki chronologii wiemy w jakim czasie planu Bożego żyjemy i co zamierza Bóg uczynić w naszych czasach jak i w przyszłości.
Badanie czasu, czyli chronologii, jest potrzebne zawsze bo pomaga zrozumieć proroctwa biblijne. Gdyby nie chronologia nie rozpoznano by w Jezusie Mesjasza. ('cztery tysiące lat wyglądany")
Więc tak do końca nie jest dobrem nie zajmowanie się nią! Nie ma się czym szczycić.

Ann78 pisze:Poza tym nie trzeba chyba przypominać o tym, co Pismo mówi o fałszywych prorokach.
Mamy odrzucić ich nauczanie.

RUSSELL NIE BYŁ PROROKIEM bo za takiego zwolennicy nigdy go nie uznawali.Za to bywa tak okrzykiwany przez oponentów,co widać tu jak na dłoni.

Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”