Przed czym jest Zbawienie ?

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Iskierka

Re: Przed czym jest Zbawienie ?

Postautor: Iskierka » sob lip 02, 2016 7:59 am

Na pewno chronologia pomaga nam zrozumieć w jakim strumieniu czasu żyjemy.

Gdy Jezus miał już odchodzić do Ojca uczniowie pytali „...Panie czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi? Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił. Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei i w Samarii i aż po krańce ziemi”(Dz. Ap. 1:6-8).

Zatem Pan Jezus zwrócił uwagę, że głównym zainteresowaniem uczniów powinno być świadczenie o Nim, aż po krańce ziemi, a nie badanie czasów. W tym są jak widać nadużycia, z „gorliwości” podawanie różnych dat tzw. „końca świata”, końca pokolenia które doczeka Armagedonu a nie oszukujmy się, wpłynęło to na życie wielu ludzi, na ich stosunek do rodziny, rodzenia dzieci, nauki i wykształcenia, zdrowia. Świadczą o tym świadectwa życia wierzących.

Grzegorz to prawda, że dzięki poznaniu czasu, w którym żyli Żydzi, dzięki proroctwom z Pism, wiedzieli Oni kiedy miał się pojawić Mesjasz. Czekali na Niego cztery tysiące lat. Doczekali się i........? odrzucili Syna Bożego.
Tylko nieliczni, a większość to tzw. prostaczkowie z ludu, „ludzie nieuczeni i prości” (Dz.Ap.4:13), poszli za Mesjaszem.

Co dało uczonym w Piśmie i faryzeuszom poznanie czasu przyjścia Mesjasza?
Zatwardzili swe serca, bo „bardziej umiłowali chwałę ludzką niż chwałę Bożą”(J12:43). Nawet wnikliwe badanie Pism, poznanie czasu, w którym to Pismo ma swoje spełnienie, na niewiele się zda, jeśli za tym nie idzie wiara i bojaźń Boża.
Tak więc nie czasy są tu „bodźcem” do poznania Pana, ale szczere serce każdego kto uwierzył. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 8:55 am

GrzegorzS04 pisze:RUSSELL NIE BYŁ PROROKIEM bo za takiego zwolennicy nigdy go nie uznawali.Za to bywa tak okrzykiwany przez oponentów,co widać tu jak na dłoni.

Witaj Grzegorzu
Russel przepowiadał z konkretnymi datami wiele wydarzeń. Jak już wspominałem od 1874 roku według niego miało panować już Królestwo Boże.
Chyba zgodzisz się, że to się nie sprawdziło?
Nie powinno więc być zdziwienia, że te przepowiednię i w rzeczy samej proroctwo okazało się fałszywe.
Drugi tom "Wykładów Pisma Świętego" C.T.Russella nosił dokładnie tytuł: "NADSZEDŁ CZAS"

Czytając Pismo Święte wnikliwy czytelnik chyba od razu skojarzy sobie słowa Pańskie:

Łk 21:8
8. Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi.
(BT)

Grzegorzu, za takimi właśnie mamy nie iść, jak powiedział Pan Jezus.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lip 02, 2016 11:01 am

Datsun pisze:Grzegorzu, za takimi właśnie mamy nie iść, jak powiedział Pan Jezus.

Błądzenie w oczekiwaniach nie dyskwalifikuje kogoś kto ma szczere pobudki serca...i szuka prawdy...
Uczniowie Jezusa też nieraz błądzili ale PAN się od nich nie odsuwał...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 1:57 pm

Błądzenie w oczekiwaniach, powiadasz...
Co innego pomylić się w swoich oczekiwaniach, a co innego nauczać z autorytetem i pociągnąć za sobą tysiące. Tysiące do dziś wierzy Russellowi, że żyjemy od 1874 roku w Królestwie Bożym. Jest o.k ? :shock:
A co powiesz na taki argument, że jednak żyjemy już w Królestwie Bożym: starszy zboru BPŚ argumentuje, że żyjemy w Królestwie Bożym, bo spełnia się zapowiedź Pana Jezusa z Mat.22:30. Wywodził, że becnie coraz mniej zawieranych na świecie jest związków małżeńskich i żyją ludzie bez ślubu co świadczy o spełnianiu się słów Pana Jezusa. To sobie wymyśliłem?
Co innego samemu pobłądzić, a co innego zwieść innych (Mat.15:13,14). Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego kim był C.T.Russell. To, że był masonem też Ciebie nie rusza?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lip 02, 2016 4:41 pm

Datsun pisze:Błądzenie w oczekiwaniach, powiadasz...
Co innego pomylić się w swoich oczekiwaniach, a co innego nauczać z autorytetem i pociągnąć za sobą tysiące. Tysiące do dziś wierzy Russellowi, że żyjemy od 1874 roku w Królestwie Bożym. Jest o.k ? :shock:
A co powiesz na taki argument, że jednak żyjemy już w Królestwie Bożym: starszy zboru BPŚ argumentuje, że żyjemy w Królestwie Bożym, bo spełnia się zapowiedź Pana Jezusa z Mat.22:30. Wywodził, że becnie coraz mniej zawieranych na świecie jest związków małżeńskich i żyją ludzie bez ślubu co świadczy o spełnianiu się słów Pana Jezusa. To sobie wymyśliłem?
Co innego samemu pobłądzić, a co innego zwieść innych (Mat.15:13,14). Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego kim był C.T.Russell. To, że był masonem też Ciebie nie rusza?

To ja pisałam nie Grzegorz...Pozostawiam bez komentarza...; Pora kończyć ...Najwyższa...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 02, 2016 5:05 pm

A kto powiedział, że Grzegorz? :?
Pisałem do Ciebie, a nie do niego.
Pozostawiasz bez komentarza? Opowiadam zmyślone historyjki? To, że Russell był masonem nie jest przecież żadną tajemnicą. Zresztą sam tego nie ukrywał.
Kiedyś pewnej rodzinie BPŚ przedstawiłem konkretne fakty na temat Russella, jego przynależności do masonerii, okoliczności śmierci itd. Powiedzieli, że im to nie przeszkadza, bo do jakiejś religii przecież trzeba należeć. Znam też pewnego byłego świadka, który przyłączył się do Badaczy i uważa, że to dobrze, że był masonem bo to dobrzy ludzie, a wszystkie złe informacje o nich to kłamstwa. Mnie nic już chyba nie zdziwi...

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lip 02, 2016 6:48 pm

Datsun pisze:Błądzenie w oczekiwaniach, powiadasz...
Co innego pomylić się w swoich oczekiwaniach, a co innego nauczać z autorytetem i pociągnąć za sobą tysiące. (...)
Co innego samemu pobłądzić, a co innego zwieść innych (Mat.15:13,14).

Otóż to.

Ktoś, kto mieni się nauczycielem, bierze na siebie odpowiedzialność i za tych, których naucza...

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami. Mat. 23, 15
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lip 02, 2016 7:02 pm

GrzegorzS04 pisze:Biblia zawiera w sobie własną chronologię od stworzenia świata i pierwszych ludzi aż po nasze czasy i dalej wybiega jeszcze do przodu .. Dzięki chronologii wiemy w jakim czasie planu Bożego żyjemy i co zamierza Bóg uczynić w naszych czasach jak i w przyszłości.
Badanie czasu, czyli chronologii, jest potrzebne zawsze bo pomaga zrozumieć proroctwa biblijne. Gdyby nie chronologia nie rozpoznano by w Jezusie Mesjasza. ('cztery tysiące lat wyglądany")

Czy uczeni w Pismach Żydzi, badający chronologię, poznali Mesjasza?
Czy nie tak się stało, że Go ukrzyżowali?

Tak się dzieje, gdy przedkłada się ponad żywego Boga, zwiędłą literę. Tak działo się kiedyś, tak dzieje się i teraz.

Pan Jezus powiedział do uczonych w Piśmie:

39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot. J. 5, 39

Przyjście do Jezusa i skupienie na Nim, Oto droga dla nich i dla nas:

(4) A to mówię, aby was nikt nie zwodził rzekomo słusznymi wywodami. (5) Bo chociaż ciałem jestem nieobecny, to jednak duchem jestem z wami i raduję się, widząc, że jest u was ład i że wiara wasza w Chrystusa jest utwierdzona. (6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie, (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie. (8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Kol. 2

P.S. Drogi Grzegorzu!
Witam Cię serdecznie na forum.

Droga Nike,
jak wiesz, ludzie przyjmują różne nicki.
Liczbę 78 w moim, możesz np. odczytać mylnie jako datę mojego urodzenia...
Rzeczywiście mam na imię Anna, i nie mam nic przeciwko temu, żeby się tak do mnie zwracać, ale nie życzę sobie połajanek.
Pozdrawiam Cię.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lip 02, 2016 8:35 pm

Iskierko:

Nawet wnikliwe badanie Pism, poznanie czasu, w którym to Pismo ma swoje spełnienie, na niewiele się zda, jeśli za tym nie idzie wiara i bojaźń Boża.
Tak więc nie czasy są tu „bodźcem” do poznania Pana, ale szczere serce każdego kto uwierzył. :)

Nie da się tego lepiej ująć Iskierko. Kiedyś wiele godzin spędzam ma analizowaniu zawiłości chronologii i innych mało istotnych kwestii Słowa Bożego. Niestety nie stawał em się przez to lepszym naśladowcą Chrystusa. Wręcz przeciwnie. Dzięki Bogu w porę przejżałem na oczy. Dzisiaj bardziej koncentruje się nad tym JAKIM BYĆ, NIŻ JAK JEST i wiem że Bóg tego właśnie od nas oczekuje. Poznanie nie jest tak ważne, a chronologia jest kwestią całkowicie drugorzędną:

Hbr 12:14: "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"

Pozdrawiam Pokojem Bożym

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lip 02, 2016 9:10 pm

Datsun pisze:Gdyby wierzyć tomom Russella, to od 1874 roku żyjemy już w Królestwie Bożym, Prawda? ;)

Tak. Za tym idą kolejne "ciekawostki". Jeżeli żyjemy w Królestwie Bożym, jak wierzy Nike, to znaczy że od 140 lat trwa Millenium, Chrystus z Kościołem króluje a szatan jest związany. Podejrzewam że Nike też tak wierzy. Tylko jakimś dziwnym trafem wciąż trwają wojny i wybuchają nowe. Prawie codziennie gdzieś wybuchają zamachowcy z imieniem Allaha na ustach z niezłomnym pragnieniem by jak najwięcej Chrześcijan zabrać na tamten świat ze sobą. Ludzie giną z głodu i od Aids i innych chorób. ....A Ewangelia wciąż jest głoszona. Ludzie PRZEBUDŹCIE SIĘ !

Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”