Przed czym jest Zbawienie ?

Informacje i spostrzeżenia o innych wyznaniach związanych z założycielem "Towarzystwa Strażnica" np. "Epifania", "Badacze Pisma Świętego", "Świt"
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Przed czym jest Zbawienie ?

Postautor: Datsun » ndz lip 03, 2016 8:30 am

W związku z tym, że wyłonił się nowy temat to aby nie komplikować omawianego przeniosłem post Morwy i założyłem nowy wątek:

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=45&t=739&p=7107#p7107

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz lip 03, 2016 9:04 am

Wypadałoby zatem zaznaczyć że być może (ja wierzę że na pewno) badacze tudzież Russell nie do końca są w błędzie...
Jeśli chodzi o czas objęcia władzy panowania naszego Pana...
Na pewno ma to miejsce wcześniej niż wielu sądzi... zważywszy na prorocze słowa Biblii...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz lip 03, 2016 9:24 am

Datsunie,przenosząc mój wpis do nowego wątku mógłbyś go po prostu skopiować a nie usuwać bo odniosłam się do konkretnego wpisu Ilyada i Twojego 'który krytykował mocno pogląd Russella.
Nowi czytelnicy wnioskowaliby zatem,że macie w 100 % rację...
Po usunięciu mojego wpisu Wasz zarzut pozostaje bez komentarza.
To nie jest w porzadku że Ty to usuwasz... a Wasze wpisy pozostawają bez echa.

Ilyad pisze:
Datsun pisze:Gdyby wierzyć tomom Russella, to od 1874 roku żyjemy już w Królestwie Bożym, Prawda? ;)

Tak. Za tym idą kolejne "ciekawostki". Jeżeli żyjemy w Królestwie Bożym, jak wierzy Nike, to znaczy że od 140 lat trwa Millenium, Chrystus z Kościołem króluje a szatan jest związany. Podejrzewam że Nike też tak wierzy. Tylko jakimś dziwnym trafem wciąż trwają wojny i wybuchają nowe. Prawie codziennie gdzieś wybuchają zamachowcy z imieniem Allaha na ustach z niezłomnym pragnieniem by jak najwięcej Chrześcijan zabrać na tamten świat ze sobą. Ludzie giną z głodu i od Aids i innych chorób. ....A Ewangelia wciąż jest głoszona. Ludzie PRZEBUDŹCIE SIĘ !

Jakkolwiek by nie patrzeć...pomijając chronologię kiedy to miałoby się stać.... bo w nią nie wnikam...
Psalm proroczy 110 wskazuje że Jezus miał zasiąść po prawicy Ojca i miał przez jakiś czas panować wśród „swoich nieprzyjaciół”...

«Siądź po mojej prawicy,
aż Twych wrogów położę
jako podnóżek pod Twoje stopy»
Twoje potężne berło
niech Pan rozciągnie z Syjonu:
«Panuj wśród swych nieprzyjaciół!

Zatem zalążek Królestwa miał być założony gdy... "wciąż trwają wojny i wybuchają nowe. Prawie codziennie gdzieś wybuchają zamachowcy z imieniem Allaha na ustach z niezłomnym pragnieniem by jak najwięcej Chrześcijan zabrać na tamten świat ze sobą. Ludzie giną z głodu i od Aids i innych chorób. ....A Ewangelia wciąż jest głoszona."

Inny fragment Biblii również to potwierdza:

Dn 2:44 bw "Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone....

Podwaliny królestwa (objęcie władzy królewskiej przez Pana) miały być założone gdy zły świat jeszcze istnieje...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 03, 2016 10:03 am

Morwo, przeniosłem Twój post i założyłem nowy temat i nie doszukuj się w tym teorii spiskowych :)
Wkleiłaś treść z powrotem tutaj. Będziemy teraz o tym rozmawiać na dwa fronty? ;)

Przenoszenie postów jest całkowicie normalną i właściwą rzeczą na forach.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz lip 03, 2016 10:15 am

Datsun pisze:Morwo, przeniosłem Twój post i założyłem nowy temat i nie doszukuj się w tym teorii spiskowych :)
Wkleiłaś treść z powrotem tutaj. Będziemy teraz o tym rozmawiać na dwa fronty? ;)

Przenoszenie postów jest całkowicie normalną i właściwą rzeczą na forach.
Pozdrawiam.
To jest odpowiedz na WASZE wcześniejsze zarzuty Z TEGO WĄTKU i powinna W TYM WĄTKU pozostać...
Jest ona na tyle wystarczajaca w tym temacie,że nie potrzeba dalej TUTAJ o tym dyskutować.
Jeśli ktoś chce,może sobie temat pociagnąć i rozmawiać dalej o tym w nowo założonym...

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 29, 2017 1:24 pm

Datsun pisze:Gdyby wierzyć tomom Russella, to od 1874 roku żyjemy już w Królestwie Bożym, Prawda? ;)

Datsunie , a gdyby uwierzyć Słowu Bożemu , to wiedzieli byśmy np. z Ewangelii Mateusza 25 : 34 , że KRÓLESTWO BOŻE zostało przygotowane nam od założenia świata .
"Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie : Pójdzcie błogosławieni Ojca mego, weźcie w posiadanie KRÓLESTWO PRZYGOTOWANE WAM OD ZAŁOŻENIA ŚWIATA".
1 Koryntian 2 : 9 : "Ani oko nie widziało , ani ucho nie słyszało , ano serce człowieka nie zdołało pojąć , jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym którzy Go miłuja".
Z całą pewnością naszej duchowej przemiany nie możemy usłyszeć ani zobaczyć okiem tylko poczuć w nas samych i moje kiedyś zatwardziale serce faktycznie nie może pojąć jak to się stało , że z każdym dniem staram się być innym / lepszym człowiekiem , nie potrafię ogarnąć , jak to się stało , że KOCHAM Z CAŁEGO SWOJEGO SERCA CHRYSTUSA .....
2 Koryntian 4 : 18 : "To bowiem co widzialne przemija , to zaś co niewidzialne , trwa wiecznie".
Łukasza 17 : 20 - 21 : "Zapytany przez faryzeuszów , kiedy przyjdzie Królestwo Boże , odpowiedział im [CHRYSTUS] : KRÓLESTWO BOŻE NIE PRZYJDZIE DOSTRZEGALNE , i nie powiedzą : Oto tu jest albo : Tam : Oto bowiem KRÓLESTWO BOŻE POŚRÓD WAS JEST / W WAS JEST.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 29, 2017 1:27 pm

W modlitwie wzorcowej Ojcze nasz znajdziemy odpowiedz przed czym / od czego jest zbawienie :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 29, 2017 2:09 pm

P.S. Mateusza 12 : 28 : "Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wrzucam źle duchy , to istotnie PRZYSZŁO DO WAS KRÓLESTWO BOŻE".
Jasny przekaz który wyraźnie wskazuje , że Królestwo Boże już przyszło w Osobie i dziele Chrystusa.
Efezjan 2: 1-3 : "Do królestwa ciemności należą Ci wszyscy , którzy są oddalenie od Boga i żyją według własnego uznania, pełniąc tym wolę diabła".
No cóż! Niektórzy czekają / oczekują na Królestwo Boże z zewnętrznym objawieniem a Chrystus wyraźnie mówi , że ono już jest :-) , wystarczy sercem poznać Chrystusa :-) i poczuć tą przepiękna radość w nas samych i zarażac innych tą radością - wspaniała , dobrą nowiną o naszym Zbawicielu :-) i cieszyć się Jego KRÓLESTWEM BOŻYM które jest / może być w nas :-)
Ja również przesyłam wszystkim ogrom radości i uśmiechu :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 29, 2017 2:26 pm

P.S. Apokalipsa jest księga pełną symboli :-)
1000 lat królowania i tu przyjmując literalne królowanie Chrystusa pozbawione jest sensu , bo ogranicza Jego władze.
Ew. Łukasza 1 : 33 : "Będzie panował nad domem Jakuba NA WIEKI , a Jego panowaniu NIE BĘDZIE KOŃCA".
Daniela 7 : 14 : "PANOWANIE JEGO JEST WIECZNYM PANOWANIEM , KTÓRE NIE PRZEMINIE , A JEGO KROLESTWO NIE ULEGNIE ZAGŁADZIE.
Chrystus był i jest Królem i będzie KRÓLEM NA ZAWSZE i już panuje od założenia świata.
Kilka terminów :-)
OBLUBIENIEC to Chrystus
OBLUBIENICA to naśladowcy Chrystusa
WESELE BARANKA to inaczej zaslubiny OBLUBIENICY i OBLUBIENICA , czyli przynależność do Chrystusa.
BARANEK to również metafora , czyli Jego czystość , łagodność ; mamy nawet takie powiedzenie "potulny jak baranek".
Oznacza doskonałą ofiarę Chrystusa.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 29, 2017 3:08 pm

Wczytalam się w te Wasze wpisy :-)
Chcę skomentować termin PROROK ktorego znaczenie jest roznorodne - to osoba przemawiająca w czyimś imieniu.
Osoba przepowiadajaca przyszłość , zwłaszcza nadejścia kataklizmów , kary bożej.
Charyzmatyczny przywódca lub reformator religijny , któremu przypisuje się szczególne posłannictwo boże i zdolności wizjonerskie. PWN. Takich Biblia nazywa fałszywymi prorokami.
Powtórzonego Prawa 18 : 22 : " A gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana , a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się [ znaczy to, że ] tego Pan do niego nie mówił , lecz w pysze swej powiedział to sam prorok. NIE BĘDZIESZ SIĘ GO OBAWIAŁ".
Ludzie niestety stają się ofiarami takich fałszywych proroków / przepowiednikow , fałszywych zapowiedzi takich osób.
Ludzie umierają wraz z falszywą przepowiednia i rodzi się kolejna.
Jeszcze za mojej kadencji jak studiowałam książkę "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi " to pokolenie miało ujrzeć koniec tego złego systemu rzeczy :-)
Potem zastąpiono ową książkę inna lekturą "Wiedzą która prowadzi do życia wiecznego".
Co spowodowało takie zmiany ? Oczywiście trzeba zatrzeć ślady fałszywych przepowiedni , bo już w nowej lekturze nie ma wzmianki o pokoleniu pamiętającym rok 1914.
Księga Daniela 2 : 28 mówi , że tylko u Stwórcy powinniśmy szukać wyjaśnienia.

Wróć do „Wyznania i ruchy związane z C.T.Russellem”